Reklama

Kinga Rusin

Kinga Rusin urodziła się 9 marca 1971 roku w Warszawie. Jest polską prezenterką telewizyjną i dziennikarką. Przez wiele lat mogliśmy ją oglądać w programie „Dzień dobry TVN”, który współprowadziła. Jak przebiegała jej kariera? 
Kinga Rusin - najważniejsze informacje
Kinga Rusin /Paweł Wrzecion /MWMedia

Kinga Rusin - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  09.03.1971

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  dziennikarka

 • Produkcje:

 • Nagrody:

  Wiktory, Kryształowa Kula

Kinga Rusin urodziła się 9 marca 1971 roku w Warszawie. Jest polską prezenterką telewizyjną i dziennikarką. Przez wiele lat mogliśmy ją oglądać w programie „Dzień dobry TVN”, który współprowadziła. Jak przebiegała jej kariera? 

Życiorys

Matka dziennikarki, Maria, pracowała w Telewizji Polskiej, a konkretniej w biurze handlu zagranicznego. Z kolei jej dziadek, por. Stefan Czyżewski, w wieku 16 lat dołączył do Legionów Piłsudskiego i pełnił funkcję oficera Armii Krajowej – w trakcie powstania warszawskiego dowodził grupą Albatros. Poświęcił swoje życie w obronie PASTy, ratując żołnierza.

Gdy miała 5 lat, jej rodzice podjęli decyzję o rozwodzie. Po maturze studiowała italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim. 

Początki kariery

Na trzecim roku studiów pojawiła się na przesłuchaniu w TVP, a już rok później została zaangażowana w popularny program „Randka w ciemno”. Oprócz tego pracowała jako prezenterka oprawy dnia, a także pisała reportaże, przygotowywała newsy oraz przeprowadzała wywiady. Rok 1994 przyniósł jej statuetkę Wiktora w kategorii „Odkrycie telewizyjne roku”. 

W tym samym roku razem z ówczesnym mężem Tomaszem Lisem wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie realizowała reportaże oraz materiały informacyjne dla TVP. 

Rozkwit kariery

W 1997 roku Kinga Rusin wróciła na stałe do Polski i podpisała kontrakt ze stacją TVN. Współpracę zaczęła od prowadzenia programu „Wizjer TVN”. Po niedługim czasie zrobiła sobie przerwę od kariery, skupiając się na wychowaniu córek.

W 2005 roku wróciła do TVN i została jedną z prowadzących śniadaniówki „Dzień dobry TVN” – początkowo partnerował jej Marcin Meller, następnie Bartosz Węglarczyk, a później Piotr Kraśko. Po 15 latach dziennikarka pożegnała się z programem. Przez trzy lata prowadziła popularny „You Can Dance”

Programy i inne przedsięwzięcia

W 2006 roku wzięła udział w 4. edycji „Tańca z gwiazdami”, gdzie w duecie ze Stefanem Terrazzinem wygrała kryształową kulę i nagrodę pieniężną. Powtórzyła sukces, pojawiając się w odcinku specjalnym programu, gdzie zdobyła największą ilość głosów od widzów. Od 2016 roku jest gospodarzem programu „Agent – gwiazdy”

W 2017 roku razem z Piotrem Kraśką wystąpiła w specjalnym odcinku „Milionerów”, w którym duet wygrał pół miliona złotych. Pieniądze zostały przekazane fundacji TVN „Nie jesteś sam”. 

Kinga Rusin jest współwłaścicielką marki kosmetycznej Pat&Rub. Dodatkowo dziennikarka spróbowała swoich sił w pisaniu i wydała takie tytuły jak „Co z tym życiem?” i „Jak zdrowo i pięknie żyć, czyli ekoporadnik”.  

Życie prywatne

W 1994 roku wyszła za mąż za Tomasza Lisa, z którym doczekała się dwóch córek: Poli (ur. 1996) i Igi (ur. 2000). W 2006 małżonkowie rozwiedli się z ogromnym skandalem w tle – Lis zostawił żonę i dzieci dla wieloletniej przyjaciółki Rusin, Hanny.  

Od 2010 roku tworzy szczęśliwy związek z adwokatem Markiem Kujawą. Poznali się podczas wakacji na greckiej wyspie Rodos. Dziennikarka zamieszkała z ukochanym na Kostaryce.

Kinga Rusin - Wiadomości

Kinga Rusin - Zdjęcia

Kinga Rusin - Wideo