Reklama

Doda

Środa, 3 sierpnia 2022 (09:01) Aktualizacja Środa, 24 stycznia 2024 (08:14)
Dorota Rabczewska znana również jako Doda urodziła się w 1984 roku w Ciechanowie. Jest polską piosenkarką, autorka tekstów i osobowością medialną. Jak obecnie toczą się losy kontrowersyjnej piosenkarki?
Doda - najważniejsze informacje
Doda /VIPHOTO /East News

Doda - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  15.02.1984

 • Miejsce urodzenia:

  Ciechanów

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  muzyk

 • Produkcje:

  • "Dziewczyny z Dubaju"
 • Albumy:

  • "Diamond Bitch”,
  • "Virgin",
  • "7 pokus głównych"
 • Nagrody:

  MTV, Eska Music Awards, Sopot Festiwal

Dorota Rabczewska znana również jako Doda urodziła się w 1984 roku w Ciechanowie. Jest polską piosenkarką, autorka tekstów i osobowością medialną. Jak obecnie toczą się losy kontrowersyjnej piosenkarki?

Dzieciństwo

Ojcem piosenkarki jest Robert Rabczewski, 7-krotny zdobywca tytułu Mistrza Polski w podnoszeniu ciężarów, natomiast matką Wanda Rabczewska, absolwentka wydziału prawa i administracji. Dzieciństwo przyszłej piosenkarki było wyjątkowo udane. Dorota Rabczewska jako dziecko poszła w ślady ojca i uprawiała lekkoatletykę.

Wystąpiła na Mistrzostwach Polski Juniorów, gdzie zdobyła brązowy medal w biegu na 100 metrów. Z kolei w wojewódzkich mistrzostwach szkolnych otrzymała złote medale w biegu, skoku w dal oraz pchnięciu kulą. Pomimo sukcesów w tym obszarze, Doda podjęła naukę w Studium Wokalnym Elżbiety Zapendowskiej.

Doda ma trójkę przyrodniego rodzeństwa. Od strony matki starszego brata Rafała, a od strony ojca brata Grzegorza i siostrę Paulinę.

Kariera

W 1998 roku Doda została przyjęta do teatru Studio Buffo, gdzie występowała m.in. w słynnym musicalu "Metro" oraz w spektaklu "Przeżyj to sam". Z kolei w 2000 roku wygrała casting na wokalistkę zespołu "Virgin". Dwa lata później razem z grupą wydała debiutancki album zatytułowany "Virgin". Najpopularniejszymi singlami na płycie były: "Mam tylko ciebie" oraz "To ty". W tym samym roku zespół został nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii "Nowa twarz". 

Druga płyta kapeli ukazała się w 2004 roku i nosiła nazwę "Bimbo".Album odniósł spektakularny sukces – był na pierwszym miejscu listy polskiej sprzedaży, a w 2022 roku uzyskał certyfikat platynowej płyty. To właśnie na tym krążku znalazły się takie przeboje jak: "Dżaga" czy "Kolejny raz". W 2005 roku Virgin wydał trzeci album pt. "Ficca", który uzyskał status potrójnej platyny. Promowały go takie single jak "2 bajki" oraz "Znak pokoju".

W 2007 roku Dorota "Doda" Rabczewska podjęła decyzję o odejściu z zespołu i skupieniu się na solowej karierze. W kolejnych latach wydała albumy studyjne: "Diamond Bitch", "7 pokus głównych", "Dorota". W 2016 roku wróciła jednak na moment do korzeni, wydając wraz z zespołem "Virgin" czwartą płytę.

Doda na swoim koncie wiele nagród. Jest laureatką dwóch nagród MTV Europe Music Awards w kategorii "Najlepszy polski wykonawca", otrzymała trzynaście statuetek VIVA Comet Awards, cztery nagrody Eska Music Awards, Telekamerę, a także Słowika publiczności na festiwalu w Sopocie.

Doda bardzo szybko stała się też osobowością telewizyjną. W 2002 roku wystąpiła w 2. edycji reality show "Bar" emitowanego przez Telewizję Polsat. Następnie była też jurorką w "Gwiazdy tańczą na lodzie" i "Tylko nas dwoje". Od września 2022 roku można było ją zaś oglądać w programie "Doda. 12 kroków do miłości".

Życie prywatne

Doda ma za sobą kilka poważnych związków. Pierwszym medialnym był ten z byłym bramkarzem reprezentacji Polski w piłce nożnej Radosławem Majdanem, którego poślubiła w 2005 roku. Trzy lata później doszło do ich rozwodu.

W 2009 roku Dorota Rabczewska związała się z Adamem Darskim, wokalistą metalowego zespołu "Behemoth". W 2010 roku doszło do zaręczyn, jednak mężczyzna postanowił zakończyć związek w 2011 roku. Później wokalistka spotykała się z tancerzem Błażejem Szychowskim i ta relacja przetrwała jedynie 10 miesięcy. Bohaterem następnego związku był Emil Haidar, który nawet oświadczył się Dodzie. Kilka miesięcy później było już jednak po wszystkim.

Na ślubnym kobiercu artystka stanęła ponownie w 2018 roku z Emilem Stępniem, producentem filmowym. Jednak również to małżeństwo nie przetrwało próby czasu, a rozstanie celebryckiej pary (w połączeniu z oskarżeniami o nieprawidłowości przy filmie "Dziewczyny z Dubaju") wywołało olbrzymią medialną burzę.

Doda - Wiadomości

Doda - Zdjęcia

Doda - Wideo