Reklama
Reklama

Zarobki Nergala robią wrażenie! Stać go było na zakup zabytkowej willi

Nergal (45 l.), a dokładnie Adam Darski, znany również jako Holocausto czy Howlin’ De Ville, to polski muzyk, wokalista i producent muzyczny, który zdobył popularność dzięki założonemu w 1991 r. zespołowi Behemoth. Czy dzięki karierze Nergalowi udało się zbić majątek? Oto odpowiedź!

Kim jest Nergal?

Nergal urodził się 10 czerwca 1977 r. w Gdyni. Muzyką zainteresował go starszy brat, a pierwszą gitarę otrzymał z okazji pierwszej komunii świętej. Od tamtego czasu nie rozstaje się z muzyką. Na Uniwersytecie Gdańskim obronił pracę magisterską na specjalizacji muzealnej, jednak nie wiązał swojej kariery z tym zawodem.

Adam Darski słynie głównie z kariery w zespole Behemoth, który tworzy w nurcie death i black metal. Do 2014 r. grupa nagrała aż 10 albumów studyjnych. Jednak w ciągu wielu lat muzycznej działalności Nergal był także członkiem innych zespołów, takich jak Damnation, Mastiphal i Wolverine. Wystąpił też na wielu płytach, np. Root, Sweet Noise, December’s Fire czy Vader.

Reklama

Nergal znany jest szerszej publiczności nie tylko z muzyki, ale także z różnych afer. Podczas jednego z koncertów spalił Biblię, co skończyło się wielkim poruszeniem i rozpoczęło wiele dyskusji na temat tego, czy czyn ten można uznać za obrazę uczuć religijnych.

Nergal ma na ten temat jasne zdanie. Nie boi się stąpać po krawędzi, co sam wskazuje w opisie swojego konta na Instagramie "Treści prezentowane na profilu mogą obrazić Twoje uczucia religijne i inne. Jeśli nie chcesz, aby tak się stało, przestań mnie obserwować".

Behemoth przyniósł Nergalowi dużą sławę i zyski

W 2012 r., gdy zespół Behemoth był w trakcie trasy koncertowej, oszacowano, że grupa zarabia od 2 do 4 tys. dol. Do tego zespół sprzedawał gadżety, a także miał zapewnione darmowe przeloty, wyżywienie i zakwaterowanie. Nergal zgarniał znaczną część tych dochodów, co sprawiało, że za 30 koncertów w USA zarobił około 75 tys. zł.

Jeśli zarobki sprzed 10 lat nie robią wrażenia, warto wiedzieć, że zespół w Europie radził sobie znacznie lepiej. W zależności od kraju mógł liczyć nawet na 5 tys. euro za koncert.

Nic więc dziwnego, że niedługo potem, bo już w 2013 r., na zamówienie Nergala zbudowano Behemoth Bike. Motocykl, silnie kojarzony z gwiazdą, został wystawiony na sprzedaż za ponad 290 tys. dol., co w przeliczeniu daje ponad milion złotych!

Mieszkanie Nergala - jak mieszka znany muzyk?

Choć wielu mogłoby wyobrażać sobie mieszkanie Nergala jako pełne mroku miejsce, Adam Darski zdecydował się na zakup starej willi w zabytkowej części Sopotu.

Muzyk w wywiadzie dla Domo+ opowiedział, że nie miał zamiaru się przeprowadzać, jednak znajoma powiedziała, że musi obejrzeć pewne mieszkanie. "Jestem zakochany w tym wnętrzu, jest fantastyczne" - mówił.

Trzypiętrowy dom został zbudowany w 1985 r. Dawniej nazywał się "Aurora", czyli "Jutrzenka", co muzykowi bardzo się spodobało. Budynek pełnił funkcję żydowskiego sierocińca. Historia tego miejsca jest dla Nergala bardzo ważna.

Choć z zewnątrz kamienica jest jasna, od wewnątrz zachwyca raczej nowoczesnością i surowością. Można zauważyć to na zdjęciach, które Nergal publikuje na swoim Instagramie.

Czy Nergal ma firmę?

Produkty powiązane z zespołem Behemoth można znaleźć na oficjalnej stronie muzyka. W ofercie znajdują się nie tylko płyty, ale też biżuteria artystyczna, etui do telefonów, kawy, kubki oraz odzież.

Oprócz tego Nergal od 2014 r. jest współwłaścicielem warszawskiego salonu fryzjerskiego "Barberian Academy & Barber Shop".

Dlaczego zdecydował się na taki ruch? Jak wyznał w wywiadzie dla gazeta.pl, to rozwiązanie podpowiedziała mu wspólniczka!

"Na moje stwierdzenie: »Słuchaj, bardzo chciałbym zainwestować w coś pieniądze, ale zależy mi, żeby to była taka rzecz, do której się zapalę i będzie spójna z tym, kim jestem«, ona od razu wypaliła »No to barber shop, to jest coś dla ciebie«".

Nergal w 2022 r.

Dziś Nergal jest światowej klasy gwiazdą, która nie zwalnia tempa i dalej koncertuje. Nie da się ukryć, że upływ czasu w żaden sposób nie wpływa na zespół. Zarówno płyty, jak i bilety sprzedają się jak świeże bułeczki.

Co myślicie o karierze Nergala? Niewątpliwie członkowie zespołu Behemoth wiedzą, jak rozruszać publiczność!

Zobacz też:

Pokrzywdzony chce wypędzić z Nergala szatana

Całkiem nagi Nergal stoi przed szybą

Nergal znów uderza w Polaków

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nergal
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy