Reklama
Reklama

Nergal znów przed sądem. Pokrzywdzony chce wypędzić z niego szatana. Zażądano egzorcyzmów

Nergal (45 l.) zostanie poddany seansom egzorcystycznym? Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał! Poszkodowani domagają się konsekwencji.

Nergal zostanie poddany egzorcyzmom?

Sąd Rejonowy w Gdańsku zajął się sprawą Nergala (posłuchaj!). Mężczyzna został pociągnięty do odpowiedzialności prawnej po tym, jak w nietypowy i mocno bulwersujący sposób postanowił uczcić Dzień Kobiet w 2018 roku. Umieścił wówczas w sieci nagranie, na którym śpiewał i machał figurką penisa z doczepionym krzyżem, na którym dostrzec można było wizerunek ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa.

To zachowanie uznano za obrazę uczuć religijnych. W sprawie Nergala, podczas ostatniego z posiedzeń, na świadków wezwano nauczyciela i pracownika socjalnego. 

Reklama

Jak donosi "Fakt", pierwszy z mężczyzn mówił o "haniebnym akcie obrazy uczuć religijnych katolików i chrześcijan". Mężczyzna, który bezpośrednio nazywał czyn Nergala, domagał się również, by wokalista został poddany "seansom egzorcystycznym celem wypędzenia z jego osoby złych demonów, a także poddania go badaniom psychiatrycznym".

Nergal broni się przed oskarżeniami

Wokalista ma niezły orzech do zgryzienia. Przeciwko niemu zeznaje 20 świadków, zarzucając mu wykorzystanie "przedmiotu kultu religijnego". Mężczyzna utrzymuje jednak, że posłużył się przepięknym artefaktem, który zaczerpnął z instalacji artystycznej muzyka pochodzącego ze Szwajcarii, Thomasa Gabriela Fischera.

To nie pierwsza tego typu sprawa, w której uczestniczy muzyk.

Nergal skazany, bo... podeptał obraz Matki Boskiej!

W 2021 roku Nergal został skazany za podeptanie obrazu Matki Boskiej. Artysta nagrał całą procedurę i wrzucił do sieci. Jego tłumaczenia nie zostały przychylnie przyjęte przez sąd. Musiał więc zapłacić grzywnę w wysokości 15 tys. zł oraz pokryć koszt rozprawy wynoszący niespełna 3,5 tys. zł.

Wyrok nie spodobał się wokaliście, który zapowiedział wojnę prawną.

Zobacz też:

Całkiem nagi Nergal stoi przed szybą. Zdjęcie w sieci!

Adam "Nergal" Darski opublikował post ze szpitala. Drastyczne zdjęcia!

Majka Jeżowska wtula się w Nergala na imprezie! Sensacyjne plotki to jednak prawda!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nergal
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy