Reklama
Reklama

Dorota Rabczewska. Kim jest Doda: piosenkarka i producentka "Dziewczyn z Dubaju"?

Kim jest Doda, znana piosenkarka i producentka kreatywna filmu "Dziewczyny z Dubaju", o którym ostatnio tyle mówi się w mediach? Ile Dorota Rabczewska ma lat, skąd pochodzi, jakie ma wykształcenie, znak zodiaku oraz wzrost? Czy ma męża i dzieci, jak zaczęła się jej kariera w show-biznesie? Czy gwiazda udziela się na Instagramie? Odpowiedzi na te i inne pytania o Dodzie znajdziesz w artykule pomponika.

Dorota Rabczewska, którą większość osób zna jako "Dodę" jest jedną z najpopularniejszych polskich artystek. Znana polska piosenkarka, bizneswoman i producentka filmowa o nieprzeciętnie wysokim ilorazie inteligencji na przestrzeni lat otrzymała wiele prestiżowych nagród, o których większość gwiazd może jedynie pomarzyć. 

Kim jest dwukrotna laureatka nagrody MTV Europe Music Award i kilkunastokrotna zdobywczyni VIVA Comet? Skąd pochodzi, jak zaczynała karierę w show-biznesie, kim jest jej partner, ile ma lat i wzrostu? 

Reklama

Oto wszystko, co musisz wiedzieć na temat Doroty "Dody" Rabczewskiej.

Dorota "Doda" Rabczewska: najważniejsze informacje

Pełne imię i nazwisko: Dorota Rabczewska

Data i miejsce urodzenia: Ciechanów, 15 lutego 1984

Wiek: 37 lat

Znak zodiaku: Wodnik

Wzrost: 169 cm

Wykształcenie:

Jakie wykształcenie ma Doda? Dorota Rabczewska ukończyła warszawskie liceum, a następnie studiowała psychologię kliniczną, ale przerwała ją. Rozwijała się również pod kontem muzycznym, ucząc się w Studium Wokalnym Elżbiety Zapendowskiej. 

Zawód: piosenkarka, aktorka, autorka piosenek, producentka 

Ciekawostki: Doda ma wysoki iloraz inteligencji. Jej IQ wynosi aż 156 w skali Cattella. Nie wszyscy wiedzą również, że ma pierwszą grupę inwalidzką, w związku z problemami z kręgosłupem.

Dorota Rabczewska: Doda w mediach społecznościowych

Facebook: Doda (@officialdoda)

Instagram: Doda (@dodaqueen)

Twitter: Doda (@DodaPoland)

Doda – rodzina. Czy Dorota Rabczewska ma męża i dzieci?

Mąż: Emil Stępień (od 2018 do 2021), wcześniej Radosław Majdan (od 2005 do 2008). 

Doda od rozwodu z Emilem Stępniem 15 listopada 2021 roku, znów jest niezamężna. W przeszłości Dorota Rabczewska była również związana m.in. z muzykiem zespołu Behemot, Adamem Darskim i Emilem Haidarem.

Dzieci: Doda nie ma dzieci

Rodzice: Paweł Rabczewski, Wanda Rabczewska

Rodzeństwo: 
Doda ma przyrodniego brata, Rafała ze strony matki oraz przyrodniego brata i siostrę ze strony ojca: Grzegorza i Paulinę.

Doda - kariera. Jak zaczynała Dorota Rabczewska?

Doda od najmłodszych lat była wszechstronnie uzdolniona. Po ojcu — medaliście mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów, odziedziczyła miłość do sportu. 

Dorota Rabczewska w dzieciństwie uprawiała lekkoatletykę, jednak rozwijała się również w kierunku artystycznym, uczęszczając do szkoły muzycznej. Uczyła się w Studiu Wokalnym Elżbiety Zapendowskiej. Została też przyjęta do słynnego Studia Buffo, gdzie wystąpiła m.in. w musicalu "Metro". 

Jej wielka kariera w show-biznesie rozpoczęła się mniej więcej w 2000 roku, gdy wstąpiła do zespołu "Virgin". W 2005 zdobyła nagrodę publiczności na festiwalu w Sopocie za "Znak pokoju", który jest jednym z jej największych hitów. 

Od tego czasu jej popularność wciąż rośnie. W 2007 roku Doda podjęła decyzję o rozpoczęciu kariery solowej. Regularnie nagrywa płyty i koncertuje. Próbuje również swoich sił w aktorstwie oraz jako producentka filmowa. 

Zagrała m.in. Mirę w filmie "Pitbull. Ostatni Pies", a 26 listopada 2021 roku miała miejsce premiera filmu "Dziewczyny z Dubaju", którego była producentką kreatywną.

Dorota "Doda" Rabczewska: kontrowersje

Doda na przestrzeni lat wielokrotnie pozowała w bardzo śmiałych sesjach zdjęciowych. Jej rozbierane zdjęcia czterokrotnie pojawiały się w CKM-ie, dwa razy w polskim Playboyu, a w 2011 roku również w amerykańskiej wersji magazynu. 

W przeszłości artystce zdarzały się kontrowersyjne wypowiedzi, m.in. na tematy religijne.

W 2017 roku Dorota Rabczewska musiała złożyć wyjaśnienia w sprawie domniemanego zastraszania przez nią ex partnera, Emila Haidara. 

30 listopada bieżącego roku w mediach pojawiła się natomiast informacja, że Doda usłyszała zarzuty w śledztwie, dotyczącym jej byłego męża, Emila. 

Artystka usłyszała zarzut "udzielenia pomocy do usunięcia zagrożonych zajęciem składników majątkowych spółki zajmującej się produkcją filmów poprzez utworzenie na terenie Malty nowej jednostki gospodarczej — spółki prawa maltańskiego".

Czytaj również: 

Kim jest Doda? Przyrodnia siostra Doroty Rabczewskiej, Paulina Zmudczyńska

Kim jest Doda? Dorota Rabczewska kusi na Instagramie

Zobacz także: 


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Doda | Dziewczyny z Dubaju | Emil Stępień
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy