Reklama
Reklama

Błażej Szychowski. Był facetem Dody, sądził się z Górniak. Co dziś robi?

Błażej Szychowski należał przed laty do grona najbardziej zapracowanych polskich tancerzy i choreografów. Rozgłos przyniosły mu... romanse z gwiazdami, z którymi współpracował. Był chłopakiem Justyny Majkowskiej z Ich Troje, spotykał się z Dodą, widywano go w towarzystwie Anny Karwan. Co robi dzisiaj?

O Błażeju Szychowskim po raz pierwszy zrobiło się głośno w 2002 roku. Wystąpił wtedy na okładce "Vivy!" jako... ukochany Justyny Majkowskiej z Ich Troje. Wokalistka potwierdziła wówczas w wywiadzie, że są zaręczeni i planują ślub.

Błażej, który był jednym z tancerzy towarzyszących zespołowi Michała Wiśniewskiego podczas koncertów, nie należał do ulubieńców ówczesnej żony lidera Ich Troje. Mandaryna doprowadziła ponoć do zwolnienia go, co miało być bezpośrednim powodem odejścia z grupy Justyny Majkowskiej.

Reklama

"Wybrała miłość" - potwierdził Michał Wiśniewski w jednym z odcinków show "Jestem jaki jestem", zapytany o okoliczności rozstania z wokalistką.

Związek Justyny i Błażeja, niestety, nie przetrwał próby czasu. Niedługo po zerwaniu z Majkowską przystojny choreograf poznał Dodę...

Błażej Szychowski: Doda nie widziała w nim kandydata na męża!

Błażej pojawił się w życiu Dody wkrótce po jej rozstaniu z Nergalem.

"Spotkaliśmy się przypadkiem i ta miłość nas kompletnie zaskoczyła" - wyznała Doda w magazynie "Party".

Wzajemna fascynacja wokalistki i choreografa trwała zaledwie kilkanaście miesięcy. Zakończyła się, gdy Doda powiedziała w rozmowie z "Faktem", że Błażej nie jest najlepszym kandydatem na męża.

Szychowski poskarżył się później na łamach "Twojego Imperium", że nie rozumie, dlaczego piosenkarka z nim zerwała.

"Mieliśmy tyle planów... Niedawno szukaliśmy dla siebie domu w USA. Dorota zaskoczyła mnie. Tylko ona wie, o co w tym wszystkim chodzi" - stwierdził.

Plotkowano, że Doda pokazała Błażejowi drzwi, bo nie mogła mu wybaczyć, że za jej plecami podjął współpracę z jej największą rywalką, Edytą Górniak. Faktem jest, że Szychowski przygotował choreografię do teledysku Edyty "Teraz-Tu" i był autorem układów tanecznych, które zatrudnieni przez niego tancerze wykonywali podczas koncertów diwy. Doda nie miała, o tym ponoć pojęcia!

Błażej Szychowski: O jego konflikcie z Edytą Górniak mówiła cała Polska

Współpraca Błażeja Szychowskiego z Edytą Górniak zakończyła się w atmosferze skandalu. Choreograf oskarżył piosenkarkę o to, że nie zapłaciła mu za jego pracę.

"Z grupą tancerzy przygotowałem dla pani Edyty Górniak sceniczny show. Nie miała zastrzeżeń do naszej pracy, a mimo to nie wypłaciła nam należnej gaży, chociaż sama zgarnęła za występ kilkadziesiąt tysięcy złotych" - obwieścił w "Twoim Imperium" i zapowiedział, że pozwie byłą pracodawczynię.  

Sprawa rzeczywiście trafiła na wokandę. 12 lipca 2013 roku Sąd Okręgowy w Łodzi orzekł, że roszczenia Błażeja Szychowskiego są zasadne i nakazał Edycie Górniak zaspokojenie ich. Pół roku później nakaz zapłaty został... uchylony na wniosek mecenasa Piotra Schramma, który reprezentował piosenkarkę. Szychowski nie odpuścił i w końcu jednak wyegzekwował od Edyty zapłatę za swe usługi. Batalia z wpływową artystką nie wyszła mu jednak na dobre. Na pewien czas zniknął z show biznesu.

Błażej Szychowski: Reżyser, operator, montażysta

Kilka lat po "awanturze" z Edytą Górniak Błażej podjął współpracę z... Pikejem. Okazało się, że Szychowski został producentem i - jak napisał o sobie na Facebooku - "zatopił się w filmie i obrazie jako formie przekazu".

"Dużo tanecznych projektów się działo po drodze na mniejszych i większych scenach, sporo rzeczy filmowych na planach, czasem jako tancerz, choreograf lub aktor, czasem jako reżyser, czasem jako operator, czasem jako montażysta" - czytamy na oficjalnej stronie Błażeja.

Piotr Pikej Kukulski (przyrodni brat wokalistki Natalii Kukulskiej - przyp. red.) powierzył Szychowskiemu stworzenie teledysków do piosenek "Neony" i "Pochodnie".

"Ma doskonałe wyczucie obrazu i dynamiki, to jeden z lepszych producentów i reżyserów klipów w Polsce, a do tego jest utalentowanym tancerzem. Do tego jest między nami pozytywny flow i jedziemy na tym samym wózku - mnie kojarzą z Natalią, a jego z byłymi dziewczynami. Mamy do tego dystans i śmiejemy się z tego" - chwalił go później w rozmowie z "Gwiazdami".

W 2020 roku Błażej wrócił na łamy portali plotkarskich jako... chłopak Anny Karwan. Piosenkarka jednak nie potwierdziła nigdy, że ona i choreograf byli parą.

"Jesteśmy przyjaciółmi. Nasza znajomość to ogromne wsparcie i dopingowanie siebie nawzajem w życiu prywatnym i zawodowym" - wyznała NewSerii.

Błażej Szychowski: Został... spadochroniarzem!

42-letni Błażej Szychowski zajmuje się dziś szeroko pojętą produkcją filmową. Ostatnio wyprodukował spot promujący "Złotą Trasę" Mroza oraz jeden z teledysków piosenkarza.

Prywatnie były tancerz i choreograf Ich Troje jest zapalonym spadochroniarzem. Niedawno oddał swój pięćdziesiąty skok ze spadochronem.

"To jest tak pięknie abstrakcyjne uczucie móc uczyć się latać... Zabrało mnie jak niegdyś taniec, gdzieś w myślach niebo się kołacze wciąż. Dziękuję każdemu nauczycielowi, którego do tej pory spotkałem na swojej skydiving-owej drodze za tipy, bezpieczeństwo i pro podejście, które w tym sporcie panuje na każdym kroku" - napisał na Facebooku.

Zobacz też:

Powody rozstania Dody i Błażeja
Doda komentuje swoje "rozstanie"
Dostała od Błażeja różowego laptopa

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy