Reklama

Sebastian Fabijański

Sebastian Fabijański jest polskim aktorem teatralnym, filmowym oraz muzykiem. Jest znany przede wszystkim z ról u Patryka Vegi oraz kontrowersji w życiu prywatnym. Wcześniej planował karierę piłkarza, ale ostatecznie podjął się aktorstwa. Kim jest Sebastian Fabijański?
Sebastian Fabijański - najważniejsze informacje
Sebastian Fabijański /Gillert /AKPA

Sebastian Fabijański - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  14.06.1987

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Pitbull. Niebezpieczne kobiety",
  • "Botoks",
  • "Kobiety mafii",
  • "Prawo Agaty"
 • Albumy:

  • "Reset",
  • "Prymityw"
 • Nagrody:

  Złote Lwy Gdańskie

Sebastian Fabijański jest polskim aktorem teatralnym, filmowym oraz muzykiem. Jest znany przede wszystkim z ról u Patryka Vegi oraz kontrowersji w życiu prywatnym. Wcześniej planował karierę piłkarza, ale ostatecznie podjął się aktorstwa. Kim jest Sebastian Fabijański?

Młodość

Sebastian Fabijański urodził się 14 czerwca 1987 roku w Warszawie. Swoje dzieciństwo wspomina jako niełatwy okres w życiu, ponieważ nie miał dobrych relacji zarówno z rówieśnikami, jak i nauczycielami. Od dziecka walczył z kompleksami i zamykał się w sobie. Jego ojcem był kibicem klubu Legia Warszawa, dlatego często zabierał syna na treningi piłki nożnej.

Młody Fabijański trenował w juniorach Legii, a następnie w klubie z Piaseczna. Planował nawet profesjonalną karierę, jednak ze względów zdrowotnych musiał zrezygnować. Od 14. roku życia jego najlepszym przyjacielem był Piotr Stramowski. Razem studiowali w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie na kierunku aktorskim. Później jednak ich przyjaźń się zakończyła. 

Fabijański nie miał łatwej drogi do kariery, ale ostatecznie udało mu się osiągnąć sukces. W realizacji jego planów stale wspierała go matka. Dwukrotnie próbował dostać się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, jednak po niepowodzeniach zdecydował się na studia prawnicze.

Początki pracy w zawodzie i śmierć ojca

W 2009 roku Sebastian Fabijański po raz pierwszy pojawił się na małym ekranie dzięki epizodycznej rólce w telenoweli „Plebania”. W tym samym czasie zadebiutował w większej roli w serialu „Tancerze”. Dopiero po pierwszych próbach w zawodzie udało mu się dostać do szkół aktorskich (do Łodzi i do Krakowa).

Wybrał szkołę w Krakowie, jednak po roku został z niej wyrzucony za podważanie wydawanych mu poleceń i omijanie zajęć. Finalnie udało mu się ukończyć Akademię Teatralną w Warszawie. Miało to miejsce w 2015 roku. Dwa lata później odszedł ojciec aktora. Po latach Fabijański wspominał, że ich relacja była pod wieloma względami toksyczna. Aktor jest osobą wierzącą, a od 2007 roku nie pije alkoholu, gdyż wcześniej miał problemy z jego nadużywaniem.

Kariera

Jeszcze w czasie studiów w 2013 roku dostał rolę w dramacie „Zimowa opowieść Williama Szekspira”, a rok później w spektaklu „Ecce homo”. W kolejnych latach aktor otrzymywał kolejne propozycje serialowe. Mogliśmy go oglądać m.in. w produkcjach „1920. Wojna i miłość”, „Linia życia”, „Przepis a życie”, „Misja Afganistan”, „Prawo Agaty” oraz „Strażacy”.

W 2014 roku pojawił się w filmie kryminalnym „Jeziorak” oraz historycznym „Miasto 44”. Obie produkcje przyniosły mu nagrodę dla najlepszego debiutanta na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Od tamtej pory Sebastian Fabijański otrzymywał coraz ciekawsze propozycje. Wystąpił w musicalu „Wszystko gra” (2016), gdzie grał atrakcyjnego piłkarza, który jest również doskonałym tancerzem.

Dużą popularność przyniosły mu także role w filmie Patryka Vegi „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” oraz w serialach „Pakt” i „Belfer”. Później zdecydował się na udzial w filmach „Botoks” oraz „Kobiety mafii”. W 2018 roku zagrał główną rolę w dramacie historycznym „Kamerdyner”, melodramacie wojennym „Legiony” oraz w filmie „Mowa ptaków”.

Kolejne ważne kreacje Fabijańskiego znajdziemy w filmach „Psy. W imię zasad” oraz "Inni ludzie". Aktor pasjonuje się również hip-hopem. W 2020 roku wydał album "Prymityw", a rok później wypuścił krążek "Reset". 

Życie prywatne 

W latach 2014-2016 aktor był związany z Agnieszką Więdłochą, a w 2017 roku zaręczył się z Olgą Bołądź. Jednak po półtora roku para się rozstała. W styczniu 2020 roku Fabijański i Julia Kuczyńska (Maffashion) ogłosili, że są parą. We wrześniu tego samego roku urodził się ich syn Bastian Jan. Młodzi rodzice rozstali się jednak w 2022 roku w atmosferze skandalu związanego z osobą Rafalali.

Sebastian Fabijański - Wiadomości

Sebastian Fabijański - Wideo