Reklama

"Pytanie na śniadanie"

„Pytanie na śniadanie” jest jednym z najbardziej znanych polskich programów śniadaniowych, w którym pojawiają się sławni Polacy, a prowadzący podejmują najróżniejsze tematy z zakresu lifestyle’u, polityki, zdrowia, podróży, kulinariów czy muzyki.
Urszula Chincz i Tomasz Kammel w programie "Pytanie na śniadanie" (2012) /AKPA

"Pytanie na śniadanie" - najważniejsze informacje

„Pytanie na śniadanie” jest jednym z najbardziej znanych polskich programów śniadaniowych, w którym pojawiają się sławni Polacy, a prowadzący podejmują najróżniejsze tematy z zakresu lifestyle’u, polityki, zdrowia, podróży, kulinariów czy muzyki.

Czym jest „Pytanie na śniadanie”?

„Pytanie na śniadanie” to produkcja Telewizji Polskiej i jej odpowiedź na popularny na całym świecie format magazynu porannego. Jest nadawany na żywo ze studia TVP przy ul. Woronicza 17 w Warszawie i emitowany w stacji TVP2 codziennie od 7:30 do około 11:30, z wyjątkiem weekendów, kiedy emisja rozpoczyna się o 7:55. 

Trzonem programu są rozmowy z gośćmi i gościniami – celebrytami oraz specjalistami – na różne tematy z życia codziennego. Oprócz tego widzom prezentowane są występy muzyczne, nagrania z kącika kulinarnego, wiadomości z czerwonego dywanu oraz przegląd prasy. Każdego dnia magazyn prowadzi duet prowadzących.

Historia programu

Pierwsza emisja programu miała miejsce 2 września 2002 r. Od samego początku program był emitowany siedem razy w tygodniu, od poniedziałku do niedzieli. Na przestrzeni lat zmieniali się prowadzący oraz oprawa wizualna programu. W pierwszych latach emisji stałą częścią programu były telefony od widzów.

Prowadzący "Pytanie na śniadanie"

Wśród prowadzących „Pytania na śniadanie” znaleźli się m.in. Dorota Wellman i Marcin Prokop, Maciej Dowbor, Monika Richardson, Agata Młynarska, Tomasz Kammel, Beata Sadowska czy Dorota Szelągowska, a nawet Włodzimierz Szaranowicz. 

Przez lata duet prowadzących się zmianiał, np. 2022 roku gospodarzami programu jest sześć par: Izabella Krzan i Tomasz Kammel, Ida Nowakowska i Tomasz Wolny, Aleksandra Grysz i Łukasz Nowicki, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora, Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski oraz Małgorzata Opczowska-Łęska i Robert El Gendy. Do grona reporterów „Pytania na śniadanie” dołączył również Jarosław Jakimowicz

Niezapomniane momenty i skandale

To właśnie w „Pytaniu na śniadanie” doszło do najgłośniejszego skandalu w polskiej telewizji, który rozniósł się echem po całym świecie. W 2016 r. na wizji doszło do groźnego wypadku, gdy iluzjonista „Pan Ząbek” nadział gwóźdź na rękę Marzeny Rogalskiej, a dziennikarka trafiła do szpitala.

Program często podejmował też kontrowersyjne tematy, które zdaniem wielu widzów są związane z linią programową TVP. Skrytykowano m.in. żarty z depresji, kobiet cierpiących na nadwagę, rozmowę o otyłości wśród niemowląt i cellulicie u małych dziewczynek, a także poranne dyskusje o erotycznych fantazjach.

W 2016 r. w „Pytaniu na śniadanie” zaprezentowano szokującą propozycję makijażu sylwestrowego, który szybko stał się hitem sieci. Kilka dni później w konkurencyjnym programie śniadaniowym zaprezentowano odpowiedź na ten materiał – propozycję… demakijażu nieudanego looku.

Czkawką odbiły się producentom programu także decyzje o zwolnieniu niektórych dziennikarzy związanych z magazynem, m.in. Michała Olszańskiego i Agnieszki Woźniak-Starak. 

Więcej na temat "Pytanie na śniadanie"

  • Katarzyna Cichopek

    Aktorka, tancerka i prezenterka telewizyjna Katarzyna Cichopek urodziła się 7 października 1982 roku w Warszawie. Jak potoczyła się jej kariera i życie osobiste?Życiorys Katarzyna...
  • Maciej Kurzajewski

    Elegancki, zadbany i zawsze doskonale przygotowany – Maciej Kurzajewski może służyć za wzór dziennikarstwa telewizyjnego. Czy jego droga zawsze przebiegała tak idealnie i bez wybojów? Oto...

"Pytanie na śniadanie" - Wiadomości

"Pytanie na śniadanie" - Zdjęcia