Reklama

Joanna Górska

Piątek, 19 stycznia 2024 (08:39) Aktualizacja Piątek, 19 stycznia 2024 (08:58)
Joanna Górska to polska dziennikarka telewizyjna. Zrobiło się o niej szczególnie głośno, gdy ujawniła kulisy swojej choroby nowotworowej.
Joanna Górska - najważniejsze informacje
Joanna Górska /Podsiebierska /AKPA

Joanna Górska - najważniejsze informacje

Joanna Górska zaczynała karierę w TVP. Potem związała się ze stacją Polsat, gdzie pracowała ponad 12 lat. W Polsat News była prezenterką "Informacji", reporterką oraz gospodynią programu "Nowy dzień z Polsat News", gdzie występowała w parze z Krzysztofem Ibiszem.

Joanna Górska - choroba

W 2017 roku Górska zniknęła z telewizji. Związane to było z faktem, że u Górskiej wykryto raka piersi. O swojej chorobie poinformowała fanów w mediach społecznościowych "Kochani, nie ma mnie na antenie już jakiś czas. Pytacie dlaczego, a ja nie odpowiadałam… Czas powiedzieć o co chodzi. Jestem chora. Wrócę jak tylko będę mogła. (...) Badajcie się! To bardzo ważne. Im szybciej się wie, tym większe szanse. Do zobaczenia".
Po 3 latach leczenia dziennikarka poinformowała, że choroba jest w reemisji.

Pod koniec 2021 roku Joanna Górska skupiła się na prowadzeniu własnej fundacji i zrezygnowała z wieloletniej pracy w telewizji Polsat. 
„Ruszamy z Fundacją Silni Sobą, która będzie pomagać parom w powrocie do normalności po raku i z chorobami przewlekłymi”, informowała wówczas. 
Na swoim koncie na Instagramie oficjalnie pożegnała się ze swoimi fanami: „30.07.2021 – ostatni dzień pracy w Telewizji Polsat i Polsat News. Ostrobramska 77 – to był mój drugi dom przez dwanaście lat. Kawał życia. Zabieram ze sobą wspomnienia świetnych programów z fantastycznymi ludźmi. Dziękuję!” 

Od lipca 2021 Górska pojawiała się w różnych stacjach telewizyjnych. Między innymi prowadziła przegląd prasy w "Dzień Dobry TVN". Pracowała też jako trener medialny i wykładowca SWPS.

Joanna Górska w "Pytaniu na śniadanie"

W styczniu 2024 roku Joanna Górska wróciła do TVP. 19 stycznia 2024 zadebiutowała jako gospodyni "Pytania na śniadanie" w parze z Robertem Stockingerem.

Joanna Górska - związki, rodzina

Joanna Górska ma syna Kacpra. Związana jest z podróżnikiem Robertem Szulcem, z którym zaręczyła się w 2019 roku podczas wakacji w Polinezji Francuskiej. Swoich fanów poinformowała o tym na Instagramie.

W 2020 r. Joanna Górska wraz ze swoim narzeczonym Robertem Szulcem wydała książkę pt. "Dziad. On silny, my silniejsi", a w 2023 roku ukazała się ich druga książka "Przeżyć raka i co dalej?".

Joanna Górska - Wiadomości

Joanna Górska - Wideo