Reklama

Krzysztof Ibisz

Słynący z doskonałej dykcji, perfekcyjnego uśmiechu i ogromnego dystansu do samego siebie Krzysztof Ibisz… młodnieje z wiekiem. Stał się nawet bohaterem memów, które rodacy, jak i sam zainteresowany odbierają jako życzliwe uszczypliwości. Prześledźmy życie i karierę tego sympatycznego prezentera telewizyjnego. 
Krzysztof Ibisz - najważniejsze informacje
Krzysztof Ibisz / VIPHOTO/East News /East News

Krzysztof Ibisz - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  25.02.1965

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Joanna Ibisz,
  • Anna Nowak-Ibisz
 • Zawód:

  prezenter/ka

 • Produkcje:

Słynący z doskonałej dykcji, perfekcyjnego uśmiechu i ogromnego dystansu do samego siebie Krzysztof Ibisz… młodnieje z wiekiem. Stał się nawet bohaterem memów, które rodacy, jak i sam zainteresowany odbierają jako życzliwe uszczypliwości. Prześledźmy życie i karierę tego sympatycznego prezentera telewizyjnego. 

Młodość i rodzina 

Krzysztof Ibisz urodził się 25 lutego 1965 r. w Warszawie jako syn Mirosławy Ibisz (z domu Jope) i Władysława Ibisza. Żaden z nich nie był związany z branżą artystyczną, ale wspierali syna w obranej ścieżce edukacyjnej i zawodowej. Rodzice rozwiedli się, gdy ten miał 4 lata, mimo to z obojgiem zawsze łączyły go ciepłe stosunki. Jeszcze w szkole średniej w 1987 r. zadebiutował jako aktor teatralny w sztuce „Sen nocy letniej”. Grywał głównie na deskach teatru i to z nim wiązał przyszłą karierę.

Po zakończeniu liceum ogólnokształcącego rozpoczął studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Telewizyjnej, Teatralnej i Filmowej w Łodzi, a następnie studia podyplomowe w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dubbingował nawet postać Migotka w „Muminkach”! Życie potoczyło się jednak inaczej - w latach 90. odłożył na bok aktorstwo na rzecz pracy w telewizji. Krzysztof Ibisz został jednym z najbardziej rozpoznawalnych prezenterów telewizyjnych. Oprócz tego pełni rolę dziennikarza, producenta oraz przedsiębiorcy. Mało kto wie, że swego czasu był nawet posłem na Sejm I kadencji. 

Kariera 

Krzysztof Ibisz rozpoczął karierę telewizyjną w 1993 roku, prowadząc w Telewizji Polskiej programy dla młodzieży „5-10-15” i „Klub Yuppies” nadawany w TVP 2. Od tego czasu na stałe zapisał się w historii polskiej telewizji jako prezenter programów rozrywkowych oraz festiwali, np. Sopot Festiwal (1993 r., 1996 r.), XXXI Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (1994 r.), wybory Miss Polonia i wiele innych. W 1997 r. przeszedł do TVN-u; kojarzymy go głównie z programów: „Wszystko albo nic”, „Zostań Gwiazdą” czy „Gorączka złota”. W 2000 r. związał się z  konkurencją - Polsatem, z którym współpracuje do dziś. Na jego antenie prowadził m.in. takie programy rozrywkowe jak „Awantura o kasę”, „Gra w ciemno”, „Jak oni śpiewają”. Znamy go również ze stacji Polsat Café, Polsat News, Super Polsat. Znany jest również „Tańca z gwiazdami", w którym rozpoczął działalność w 2014 roku. 

Życie prywatne

Sympatyczny prezenter ma na swoim koncie trzy małżeństwa. Pierwsze z dziennikarką Anną Zejdler miało miejsce w 1998 roku. Owocem tego związku jest syn Maksymilian (ur. 1999). Niedaleko pada jabłko od jabłoni - pierworodny poszedł w ślady ojca i również kształci się w kierunku aktorskim. Oczarował nawet widzów, współprowadząc z ojcem koncert organizowany przez Fundację Polsat.

Związek z Zajdler trwał zaledwie 6 lat. W 2005 roku Krzysztof Ibisz poślubił aktorkę i prezenterkę telewizyjną Annę Nowak-Ibisz, którą kojarzymy głównie z „Pani gadżet”. Rok później przyszedł na świat ich syn, Vincent, ale małżeństwo zakończyło się rozwodem w 2009 roku. Powodem była inna kobieta. Para znalazła jednak nić porozumienia i obecnie utrzymują dobre stosunki (również z pierwszą żoną). Krzysztof Ibisz ze swoją trzecią żona, Joanną Ibisz (z domu Kudzbalska), w 2022 roku ogłosili, że spodziewają się dziecka.

Krzysztof Ibisz - Wiadomości

Krzysztof Ibisz - Zdjęcia

Krzysztof Ibisz - Wideo