Reklama

Klaudia Carlos

Sobota, 20 stycznia 2024 (23:05) Aktualizacja Sobota, 20 stycznia 2024 (23:08)
Klaudia Carlos to polska dziennikarka i prezenterka Telewizji Polskiej. Była modelką i tancerką "Mazowsza", a także aktorką. Ma na swoim koncie także imponującą karierę naukową.
Klaudia Carlos - najważniejsze informacje
Klaudia Carlos /AKPA

Klaudia Carlos - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  24.06.1974

 • Miejsce urodzenia:

  Poznań

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  prezenter/ka

 • Produkcje:

​Klaudia Carlos ukończyła szkołę baletową, później Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Podyplomowe Studia Dziennikarskie na UAM w Poznaniu. Z wykształcenia jest doktorem sztuki. Była wykładowcą akademickim, profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, gdzie piastowała funkcję dziekana Wydziału Tańca (2019-2024)

Równolegle z karierą naukową Klaudia Carlos świetnie radzi sobie w show-biznesie. W latach 1993–1995 tworzyła program telewizyjny TVP WOT Pokochać taniec. Zagrała Sulamitę w "Księdze raju" Roberta Glińskiego i inkaską księżniczkę Uminę w "Klątwie skarbu Inków" Krzysztofa Langa.

Klaudia Carols - kariera w telewizji

Od 1997 roku pracowała w stacji TVN, gdzie prowadziła serwis sportowy. Wzięła udział w pierwszej edycji "Tańca z gwiazdami". W 2011 roku związała się z Telewizją Publiczną. Prowadziła programy "Kawa czy herbata" oraz "Zdrowo z Jedynką", a na antenie TVP Info do 2016 roku była gospodynią formatu "Puls Polski". Prowadziła też program baletowy w TVP Kultura.

Od 2024 roku w parze z Robertem El Gendym prowadzi "Pytanie na śniadanie". Para zadebiutowała na ekranach 20 stycznia 2024 roku.

Klaudia Carlos - życie prywatne, związki

Prywatnie Klaudia Carlos od 1993 roku jest żoną śpiewaka operowego Dariusza Macheja. Para doczekała się dwójki dzieci, Antoniego i Marii.

Klaudia Carlos - Wiadomości