Reklama

"Taniec z gwiazdami"

„Taniec z gwiazdami” to jeden z najpopularniejszych polskich programów telewizyjnych, który od wielu lat bije kolejne rekordy popularności. Pierwsza edycja pojawiła się w 2005 roku i choć w międzyczasie program zaliczył przerwę w nadawaniu, i zmianę stacji, to od zawsze gromadził przed telewizorami miliony Polaków. 
Michał Mikołajczak i Julia Suryś w pierwszym odcinku "Tańca z gwiazdami" /Piotr Malecki/East News /East News

"Taniec z gwiazdami" - najważniejsze informacje

„Taniec z gwiazdami” to jeden z najpopularniejszych polskich programów telewizyjnych, który od wielu lat bije kolejne rekordy popularności. Pierwsza edycja pojawiła się w 2005 roku i choć w międzyczasie program zaliczył przerwę w nadawaniu, i zmianę stacji, to od zawsze gromadził przed telewizorami miliony Polaków. 

Czym jest „Taniec z gwiazdami”? 

„Taniec z gwiazdami” to konkurs, w którym startują osobowości medialne – aktorzy, wokaliści, dziennikarze, influencerzy, sportowcy, celebryci – sparowane z profesjonalnymi tancerzami towarzyskimi. W kolejnych odcinkach sezonu, emitowanych raz w tygodniu, pary pokazują kolejne tańce towarzyskie lub inne style taneczne do muzyki granej na żywo. Popisy ocenia czteroosobowe jury – każdy jego członek może przyznać występowi od 1 do 10 punktów. Na to, która z par w danym odcinku pożegna się z programem, wpływa punktacja jury oraz SMS-y wysyłane przez telewidzów. 

W finałowym odcinku ścierają się dwie najlepsze pary. Głosy widzów decydują o tym, kto wygra główną nagrodę - Kryształową Kulę. W latach 2007-2011 dodatkową nagrodą dla celebryty był samochód, a od 2014 obie osoby w parze otrzymują czeki: 100 000 złotych dla sławy i 50 000 dla tancerza.  

„Taniec z gwiazdami” – historia 

Program jest oparty na brytyjskim formacie „Dancing with the Stars”, który wykorzystują telewizje na całym świecie. Pierwsza polska edycja rozpoczęła się w kwietniu 2005 r. w stacji TVN, która wyprodukowała aż 13 edycji tego show. Na fali popularności programu przez Polskę przeszła istna burza: zainteresowanie tańcem sięgnęło zenitu, a Polacy masowo zapisywali się na kursy taneczne.  

Jesienią 2011 r. TVN wyprodukowało swój ostatni sezon programu. Wiosną 2014 r. format kupiła stacja Polsat. Na jesień 2022 zaplanowana jest emisja już trzynastej edycji programu w nowym tytule: „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. 

Słynni uczestnicy i pary „Tańca z gwiazdami” 

Trudno znaleźć polskiego celebrytę, który nie przewinął się przez „Taniec z gwiazdami”. Na parkietach tego programu znalazły się takie gwiazdy jak Witold Paszt, Agnieszka Rylik, bracia Mroczek, Iwan Komarenko, Kasia Tusk, Justyna Steczkowska, Helena Vondráčková, Jagna Marczułajtis, Rafał Brzozowski, Antoni Królikowski, Jasiek Mela, Łukasz Kadziewicz, Ewa Błachnio czy Mariusz Kałamaga. Wśród zwycięzców programu znajdują się m.in. Kasia Cichopek, Magdalena Walach, Anna Mucha, Kacper Kuszewski, Kinga Rusin, Ewelina Lisowska, Anna Karczmarczyk czy Beata Tadla. 

Program wylansował też wielu zawodowych tancerzy. To z niego znamy np. Marcina Hakiela, Stefano Terrazzino, Rafała Maseraka, Anię Głogowską, Jacka Jeschke, Hannę Żudziewicz czy Jana Klimenta
Na oczach widzów programu zrodziły się też wielkie miłości – to tam poznali się Kasia Cichopek i Marcin Hakiel, Małgorzata Foremniak i Rafał Maserak czy Piotr Gąsowski i Anna Głogowska. 

Jurorzy i prowadzący 

Najsłynniejszą ekipą jurorską programu byli Iwona Pavlović, Piotr Galiński, Beata Tyszkiewicz i Zbigniew Wodecki. Z biegiem lat skład jury uległ zmianie – zasiadali w nim również Janusz Józefowicz, Jolanta Fraszyńska, Andrzej Grabowski, Michał Malitowski, Olaj Jordan i Andrzej Piaseczny. 

Prowadzącymi program przez długie lata byli Katarzyna Skrzynecka i Hubert Urbański, którego od szóstej edycji zastąpił Piotr Gąsowski. W edycji polsatowskiej konferansjerem niezmiennie jest Krzysztof Ibisz, któremu towarzyszyły kolejno: Anna Głogowska i Paulina Sykut-Jeżyna. Od 2021 r. dodatkową prowadzącą jest Izabela Janachowska. 

Więcej na temat "Taniec z gwiazdami"

  • Marcin Hakiel

    Przystojny tancerz znany z programu „Taniec z gwiazdami” przez wiele lat żyje na świeczniku. Kim jest Marcin Hakiel i jak zaczynał w show-biznesie?Dzieciństwo Urodzony w Gdyni 6...
  • Krzysztof Ibisz

    Słynący z doskonałej dykcji, perfekcyjnego uśmiechu i ogromnego dystansu do samego siebie Krzysztof Ibisz… młodnieje z wiekiem. Stał się nawet bohaterem memów, które rodacy, jak i sam...

"Taniec z gwiazdami" - Wiadomości

"Taniec z gwiazdami" - Zdjęcia

"Taniec z gwiazdami" - Wideo