Reklama

Reklama

Reklama

Czeski tancerz, o którym mówi cała Polska. Kim jest Jan Kliment?

Jan Kliment jest w ostatnich dniach na ustach całej Polski. Wszystko przez niedawne oświadczenie wokalistki i blogerki Sylwii Lipki, która podczas udziału w programie "Taniec z gwiazdami" miała doświadczać bodyshamingu ze strony czeskiego tancerza. Jan Kliment miał w przykry sposób komentować jej wygląd i wagę. Lipka twierdzi, że słynny Czech nazwał ją "grubą". Kim jest Jan Kliment i o co dokładnie chodzi w aferze z jego udziałem?

Jan Kliment kariera

Tancerz urodził się 19 maja 1974 w słowackim Zwoleniu. Jest synem Słowaka i Czeszki, a młodość spędził w czeskiej Ostrawie, gdzie ukończył technikum ze specjalnością metalurgii. W młodości ćwiczył gimnastykę, grę w hokeja, boks i kulturystykę. 

Miłość do tańca narodziła się w międzynarodowej gwieździe po obejrzeniu filmu "Dirty dancing". Jan Kliment w wieku 17 lat rozpoczął więc trenowanie tańca towarzyskiego. Dotarł do finału Mistrzostw Europy w tańcu towarzyskim oraz sześciokrotnie zdobywał tytuł wicemistrza Czech. W 2002 roku zdobył tytuł mistrzowski, dzięki czemu wyjechał na Kubę, gdzie szlifował technikę u kubańskich instruktorów tańca

Reklama

Jan Kliment ze Szwajcarką Laurą Stefanie Hafner pięciokrotnie zdobył tytuł mistrza Szwajcarii. Na koncie tyle samo ma również tytułów mistrza Polski. Jan Kliment reprezentuje klasę "B" w tańcach standardowych oraz najwyższą, międzynarodową klasę taneczną "S" w tańcach latynoamerykańskich.

Jan Kliment wiek i wzrost

Już wkrótce, bo 19 maja, Jan Kliment będzie świętował swoje 48 urodziny. Czeski tancerz ma dokładnie 178 centymetrów wzrostu. 

Jan Kliment pierwsza żona

Jan Kliment był żonaty ze wspomnianą szwajcarską tancerką Laurą Stefanie Hafner. Z tą zdobywał mistrzowskie tytułu w Szwajcarii, w której mieszkał. Po rozwodzie, który bardzo źle zniósł, Kliment postanowił przeprowadzić się do Polski.

Jan Kliment żona Lenka Tvrzova

W 2009 roku tancerz związał się z tancerką Lenką Tvrzovą, z którą w 2016 roku wziął ślub. Lenka Tvrzova jest o 15 lat młodsza od Klimenta. Para na początku 2015 roku zaręczyła się podczas pobytu w Portoryko, a w 2016 wzięli ślub w Ostrawie. Dwa tygodnie po ceremonii ślubnej wyjechali w podróż poślubną na Kubę.

Jan Kliment - dzieci

Jan Kliment nie posiada obecnie żadnych dzieci.

Jan Kliment Instagram

Jan Kliment prowadzi oczywiście konto na Instagramie, a na popularnym serwisie można znaleźć go pod nazwą @janekkliment. Wrzuca tam zdjęcia zarówno z życia zawodowego, jak i prywatnego. Jan Kliment na Instagramie ma niemal 70 tysięcy obserwujących. 

Jan Kliment "Taniec z gwiazdami"

Jan Kliment w programie "Taniec z gwiazdami" występował w latach 2009-2011 jako trener programu. Jego partnerkami były Natasza Urbańska, Katarzyna Grochola, Edyta Górniak oraz Weronika Marczuk.

W latach 2014-2020 Jan Kliment występował jako trener tańca w programie "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami", a jego partnerkami były Natalia Siwiec, Anna Wyszkoni, Ewa Kasprzyk, Cleo, Julia Wróblewska, Misheel Jargalsaikhan, Natalia Szroeder, Beata Tadla, Joanna Mazur, Monika Miller i Ania Karwan. W parze ze Szroeder, Tadlą i Mazur Jan Kliment wygrał w finale siódmej, ósmej i dziewiątej edycji programu.

Jan Kliment afera i oskarżenia Sylwii Lipki

Kilka dni temu w mediach plotkarskich wybuchła prawdziwa afera z udziałem Jana Klimenta. Zaczęło się od szczerego wyznania Sylwii Lipki, która powiedziała o swoich przykrych doświadczeniach podczas przygotowań do "Tańca z gwiazdami". Jak twierdzi, Kliment miał niewybrednie komentować jej wygląd i wagę:

Sylwia Lipka twierdzi, że nigdy nie usłyszała przeprosin za te słowa. Jak dotąd nie padły również słowa z ust Jana Klimenta, który wszystkiemu by zaprzeczył. Według relacji Lipki miał na kolejnych próbach mówić, że jest "zraniony, że ktoś mu się postawił"

Zobacz także:

Jan Kliment w środku dużego skandalu. Beata Tadla i Natasza Urbańska też zabrały głos. "Nic tego nie zmieni"

Michał Wiśniewski kolejny raz się żeni! "Nie byłem pewien, czy Pola nie ucieknie"

Anna Mucha pozuje nago pod prysznicem. "Napawam się"

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama