Reklama

Beata Tadla

Środa, 3 stycznia 2024 (15:51) Aktualizacja Środa, 3 stycznia 2024 (15:52)
Beata Tadla - wszechstronnie uzdolniona dziennikarka, która na swoim koncie ma pracę w radiu i telewizji, ale także jest autorką książek. Niedawno było o niej głośno za sprawą burzliwego związku z dziennikarzem Jarosławem Kretem. Czy redaktorka znalazła nową miłość?
Beata Tadla - najważniejsze informacje
Beata Tadla /Kurnikowski /AKPA

Beata Tadla - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  14.06.1975

 • Miejsce urodzenia:

  Legnica

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  dziennikarka

Beata Tadla - podstawowe informacje

Beata Edyta Tadla przyszła na świat 14 czerwca 1975 roku w Legnicy. Jej rodzicami są Irena i Stanisław Tadla, matka gwiazdy jest nauczycielką, a ojciec kierownikiem magazynu opakowań. Beata wychowała się w Legnicy, tam też ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki. Gwiazda jest polską dziennikarką radiową i telewizyjną, a także prezenterką telewizyjną oraz mistrzynią mowy polskiej. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu, a także studia na kierunku Kulturoznawstwo i zarządzanie instytucjami kultury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ma na swoim koncie także studia podyplomowe w zakresie kształcenia głosu i mowy na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie.

Beata Tadla - praca w radiu i telewizji

Już w trakcie studiów Tadla była redaktorką kilku warszawskich rozgłośni: “Eska”, “Super FM” i “Plus”. Wtedy również rozpoczęła pracę w telewizji – zadebiutowała na antenie stacji “TV Puls”. W lecie 2004 roku została prezenterką stacji “TVN Style”, do 2006 prowadziła tam magazyn “Klub młodej mamy”.
Od października 2005 do kwietnia 2012  roku związana była z redakcją “TVN24”, gdzie początkowo przygotowywała reportaże w serwisie informacyjnym “Dzień na żywo”, a później prowadziła program. Następnie została też prowadzącą takie serwisy, jak: “Magazyn 24 godziny”, “Fakty po Faktach” i “Fakty po południu”.
Od jesieni 2012 roku do początku 2016 dziennikarka prowadziła główne wydanie Wiadomości. W tym czasie prowadziła w “TVP Info” program “Dziś wieczorem”, a do 2013 roku prowadziła poniedziałkowe wydania programu śniadaniowego w stacji TVP1 “Kawa czy herbata?”.
Dziennikarka w 2014 roku pojawiła się gościnnie w serialu “Barwy szczęścia” oraz wystąpiła w serialu dokumentalnym “Ocalony świat”, a w 2016 zagrała gościnnie także w serialu “Pakt”. W 2017 roku Beata Tadla zagrała dziennikarkę telewizyjną w popularnym serialu “Wataha”. Wiosną 2018 roku wzięła udział w 8. edycji programu rozrywkowego “Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Dziennikarka wystąpiła w nim w parze z Janem Klimentem i zwyciężyła całe show.
Od początku roku 2019 dziennikarka współpracuje z “Radiem Zet”, w którym prowadzi audycję zatytułowaną “To właśnie weekend” i “Zet jak związki”. Wiosną 2020 roku została także jedną z prowadzących program internetowy “Onet Rano”.
Prezenterka jest też autorką książek: "Kto pyta, nie błądzi" (2011), "Niedziela bez Teleranka" (2011) i "Czego oczy nie widzą" (2016).

Życie prywatne dziennikarki

Pierwszym mężem Beaty Tadli był zawodowy wojskowy, dziennikarka wzięła z nim ślub mając ledwie 20 lat. Później w latach 2001-2014 była w związku małżeńskim z Radosławem Kietlińskim, z którym prezenterka ma syna Jana, urodzonego w 2001 roku.
Od 2013 roku do 2018 Tadla była w nieformalnym związku z prezenterem pogodowym i telewizyjnym Jarosławem Kretem. Rozstanie pary było burzliwe i szeroko komentowane przez ogólnopolską prasę.
W 2021 roku Beata Tadla wyszła za Michała Cebulę, wiceprezesa zarządu ds. pracowniczych w spółce skarbu państwa Enea Operator. Jest to trzeci mąż gwiazdy, para wydaje się być szczęśliwa. Ceremonia odbyła się mimo stanu pandemii, gdyż chciała już stać się małżeństwem. Miłość pary kwitnie, dziennikarka jak sama powiedziała, jest u boku najwspanialszego mężczyzny. 

Nagrody i wyróżnienia

Dziennikarka ma na koncie kilka nagród i wyróżnień, o których warto wspomnieć. W 2009 roku zajęła trzecie miejsce w plebiscycie “Mistrz Mowy Polskiej” w kategorii “Vox Populi”. W roku 2010 w tym samym konkursie uzyskała tytuł “Mistrza Mowy Polskiej”. Natomiast w 2013 roku uznano ją za “najlepiej ubraną kobietę mediów”. W 2018 roku zwyciężyła w kategorii „debiut roku” w zestawieniu magazynu „Party”.

Beata Tadla - Wiadomości

Beata Tadla - Zdjęcia

Beata Tadla - Wideo

 • Beata Tadla typuje agenta

  Środa, 22 marca 2017 (08:35)
  O wygraną w programie "Agent gwiazdy" nadal walczy Jarek Kret, za którego kciuki trzyma partnerka Beata Tadla. Dziennikarka pytana, czy to pogodynek jest agentem, z tajemniczym uśmiechem...
 • Beata Tadla wydaje czwartą książkę. O czym?

  Poniedziałek, 21 listopada 2016 (09:02)
  Beata Tadla wydaje czwartą książkę „Czego oczy nie widzą” - to podsumowanie 25-letniej kariery zawodowej dziennikarki. Pisze w niej o najtrudniejszych momentach w pracy, ciekawych...