Reklama

Robert Stockinger

Piątek, 19 stycznia 2024 (07:16) Aktualizacja Piątek, 19 stycznia 2024 (07:43)
Robert Stockinger to młody i ambitny dziennikarz, który od samego początku swojej kariery udowadnia, iż ten zawód jest mu pisany. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, na którym studiował Stosunki międzynarodowe. Przez całe życie zmaga się z popularnością i sławą ojca aktora - Tomasza Stockingera. W jaki sposób rozwijała się jego kariera oraz jak wygląda jego życie prywatne?
Robert Stockinger - najważniejsze informacje
Robert Stockinger /AKPA

Robert Stockinger - najważniejsze informacje

 

Gdzie urodził się Robert Stockinger?

Robert Stockinger urodził się 20 marca 1988 roku w kanadyjskim Toronto. Ma 185 cm wzrostu i jest zodiakalnymi Rybami. W Kanadzie spędził wyłącznie dziesięć miesięcy życia, a następnie wspólnie z rodzicami wrócił do Polski.

Trudne dzieciństwo Stockingera

Dziennikarz w wywiadach często przyznaje, iż jego dzieciństwo nie należało do najłatwiejszych, a wszystko to przez sławę i popularność ojca - Tomasza Stockingera, który znany jest widzom z codziennego serialu obyczajowego, emitowanego przez telewizję polską - “Klan”, gdzie Stockinger senior od lat wciela się w postać doktora Pawła Lubicza. Roberta przed światem medialnym chroniła mama Jolanta. 
Robert musiał także mierzyć się ze skutkami kłopotów, w które popadł jego tato. W roku 2009 roku ojciec Roberta, będąc w stanie nietrzeźwości, spowodował wypadek drogowy, a sprawa trafiła do sądu. Robert Stockinger zapytany, czy po tym jak jego ojciec stracił prawo jazdy, będzie go teraz wszędzie woził, odpowiedział - “Nie jestem jego szoferem. Nie wożę taty. Są różne środki transportu, np. taksówki”.

Kariera Roberta Stockingera w TVN

Dziennikarz od 2014 roku związany jest ze stacją TVN, dla której występował w takich programach jak: “Dzień dobry TVN”, “Dzień dobry Wakacje”, czy “Ugotowani w parach”. W programie “Ugotowani w parach” wystąpił wspólnie z żoną. 
W styczniu roku 2024 dziennikarz rozstał się ze śniadaniówką TVN i dołączył do grona prowadzących “Pytanie na śniadanie” w TVP.

Życie prywatne i rodzina Roberta Stockingera

Robert Stockinger jest synem znanego aktora Tomasza Stockingera oraz jego pierwszej żony Jolanty, która nie była związana z medialnym światem.
Dziennikarz w jednym z wywiadów przyznał, jak wyglądały relacje pomiędzy jego rodzicami - “Związek moich rodziców należał do tych z gatunku trudnych i burzliwych. [...] ludziom wydawało się, że wiedzą, jak jest u nas w domu. To przekonanie wykreowały media. Każdy myślał, że wie, jak u nas jest, a było inaczej. Było wiele burzliwych momentów. Trzeba było świecić oczami.

Związek Roberta Stockingera z Aleksandrą Szwed

W 2008 roku ojciec dziennikarza - Tomasz Stockinger zeswatał go z koleżanką po fachu - aktorką Aleksandrą Szwed. Stockinger senior brał w tym czasie udział w programie rozrywkowym telewizji Polsat - “Jak oni śpiewają”, w którym występowała również młoda aktorka, natomiast Robert przychodził obserwować zmagania ojca. Para planowała nawet ślub, wspólnie udzielili dużego wywiadu dla jednej z polskich gazet, natomiast w 2010 roku doszło do ich rozstania. Powodem tego, iż związek nie zdołał przetrwać, miała być zdrada jednej ze stron.

Małżeństwo z Patrycją Drozd 

Od 2011 roku Robert spotykał się z dziennikarką Patrycją Drozd. W 2014 roku dziennikarz oświadczył się ukochanej, a w 2015 roku para wzięła ślub. Patrycja i Robert doczekali się dwójki dzieci: córki Oliwii, urodzonej w 2017 roku oraz syna Adama, urodzonego w 2021 roku.

Robert Stockinger na Instagramie

Jego konto na portalu Instagram (@rob_stocky) obserwuje prawie 21 tys. osób. Zobaczyć tam można nie tylko kadry związane z wykonywanym przez niego zawodem, ale i zdjęcia, które ukazują jego życie prywatne.

Robert Stockinger - Wiadomości

Robert Stockinger - Zdjęcia