Reklama

Kourtney Kardashian

Jedna z członkiń słynnego klanu Kardashianów, celebrytka i osobowość telewizyjna – Kourtney Kardashian od lat gości na ekranach telewizorów na całym świecie. Jak zdobyła popularność?
Kourtney Kardashian - najważniejsze informacje
Kourtney Kardashian w dniu ślubu. /BACKGRID / Backgrid USA /East News

Kourtney Kardashian - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  18.04.1979

 • Miejsce urodzenia:

  Los Angeles

 • Kraj urodzenia:

  Stany Zjednoczone (USA)

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  celebryta/ka

 • Produkcje:

  • "Z kamerą u Kardashianów"
Jedna z członkiń słynnego klanu Kardashianów, celebrytka i osobowość telewizyjna – Kourtney Kardashian od lat gości na ekranach telewizorów na całym świecie. Jak zdobyła popularność?

Dzieciństwo 

Urodzona w Los Angeles 18 kwietnia 1979 r. Kourtney Kardashian jest córką Roberta Kardashiana i Kris Jenner. Jej ojciec stał się znany, gdy został adwokatem O.J. Simpsona, oskarżonego o morderstwo żony. Matka po rozwodzie z Kardashianem została żoną sportowca Bruce’a Jennera, który w 2015 r. dokonał tranzycji płci i obecnie jest znany jako Caitlyn Jenner. Kourtney dorastała w bardzo bogatym domu, uczęszczała do katolickiej żeńskiej szkoły i zdobyła dyplom w zakresie sztuk teatralnych. 

Rodzina i związki

Przez wiele lat Kourtney była związana ze Scottem Disickiem. Między rokiem 2006 a 2015 para ciągle się schodziła i rozchodziła, a owocem ich miłości jest troje dzieci: Mason (ur. 2009), Penelope (ur. 2012) i Reign (ur. 2014). Związek Kourtney i Disicka oraz wszystkie ciąże celebrytki były elementami reality show „Z kamerą u Kardashianów”.W latach 2016-2020 partnerem Kourtney był model Younes Bendjima, a od stycznia 2021 r. celebrytka spotyka się z muzykiem Travisem Barkerem, z którym zaręczyła się w 2021 r. 3 kwietnia 2022 r. odbył się nieoficjalny ślub pary, a prawdziwa ceremonia miała miejsce miesiąc później, 15 maja. 

Początek kariery

Kardashian dała się poznać publiczności jako uczestniczka reality show „Filthy Rich: Cattle Drive”, w trakcie którego prowadziła zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne. Wspólnie z innymi dziećmi bogatych, sławnych ludzi wyjechała do pracy na ranczu w Kolorado.

Zdobycie popularności

Od 2007 r. Kourtney Kardashian jest częścią wielkiego przedsiębiorstwa Kardashianów i serii reality show z ich udziałem: „Z kamerą u Kardashianów” oraz kilku siostrzanych produkcji, m.in. „Kourtney i Khloé jadą do Miami”. Nieoficjalne źródła sugerują, że reality show powstało wyłącznie dzięki kontrolowanemu wyciekowi sekstaśmy siostry Kourtney, Kim Kardashian, którego miała się dopuścić Kris Jenner – matka Kardashianek. Rodzina zdecydowanie zaprzeczyła tym plotkom, ale trzeba przyznać, że to właśnie z  powodu Kim program stał się tak popularny.

Dalsza kariera

Dzięki udziałowi w rodzinnym reality show Kourtney zdobyła sławę i zaczęła karierę jako projektantka mody i bizneswoman. Wspólnie z matką i siostrami stała się właścicielką butiku dla dzieci, linii ubrań, perfum oraz kosmetyków, a także autorką książki. Popularność pozwoliła jej także spróbować sił jako aktorka: w 2011 r. wystąpiła w jednym z odcinków telenoweli „One Life to Live”. „Z kamerą u Kardashianów” wypromowało cały klan Kardashianów i Jennerów, a bohaterowie programu stali się międzynarodowymi celebrytami. Oprócz rodzonych sióstr Kourtney – Kim i Khloé – oraz brata, Roba, kamery śledziły losy przyrodniego rodzeństwa: Kendall i Kylie Jenner, które są córkami Kris Jenner i Caitlyn Jenner. W 2021 r. ogłoszono zakończenie serii „Z kamerą u Kardashianów”. W kolejnym roku produkcja powróciła w nowej formule: program „The Kardashians” jest dostępny na nowej platformie.

Kourtney Kardashian - Wiadomości

Kourtney Kardashian - Zdjęcia