Reklama

Joanna Jabłczyńska

Nigdy nie chciała zostać aktorką, choć z aktorstwem ma do czynienia od 8. roku życia. Roczniki 90. kojarzą ją głównie z „Fasolek” i „Tik-Taka”, a dziś z „Na Wspólnej” - Joanna Jabłczyńska, bo o niej mowa, to kobieta o wielu pasjach i niespożytej energii. Jak zaczęła się jej kariera? 
Joanna Jabłczyńska - najważniejsze informacje
Joanna Jabłczyńska /VIPHOTO/EAST NEWS /East News

Joanna Jabłczyńska - najważniejsze informacje

Nigdy nie chciała zostać aktorką, choć z aktorstwem ma do czynienia od 8. roku życia. Roczniki 90. kojarzą ją głównie z „Fasolek” i „Tik-Taka”, a dziś z „Na Wspólnej” - Joanna Jabłczyńska, bo o niej mowa, to kobieta o wielu pasjach i niespożytej energii. Jak zaczęła się jej kariera? 

Rodzina i dzieciństwo

Joanna Jabłczyńska urodziła się 9 grudnia 1985 r. w Warszawie. Rodzice stanowili wzorową parę do chwili, gdy Joanna jako 18-latka odkryła niewierność ojca. Odejście do młodszej kobiety po 20 latach małżeństwa było wielkim ciosem zarówno dla przyszłej maturzystki, jak i zdradzonej matki Jabłczyńskiej - odtąd burzliwie zerwała kontakt z ojcem, skupiając się na prowadzeniu domu i odbudowaniu równowagi cierpiącej mamy. Obecnie pojednała się z ojcem i ich stosunki są poprawne.

Joanna Jabłczyńska z zawodu jest radcą prawnym - w 2014 r. uzyskała aplikację radcowską i czynnie pracuje w zawodzie jako właściciel kancelarii pod nazwą Joanna Jabłczyńska Kancelaria Prawna, łącząc go z aktorstwem oraz pasją - sportem. W 2016 roku ogłosiła, że dąży do uzyskania tytułu Doktora Nauk Prawnych.

Początki kariery

Przygodę z telewizją Joanna Jabłczyńska zawdzięcza determinacji rodziców, którzy mocno wspierali ją w łączeniu edukacyjnych obowiązków i pasji do śpiewu czy występów w popularnych programach dziecięcych. Jak sama przyznała, rodzice nie popychali jej na koncerty czy plan zdjęciowy na siłę, ani też nie pozwolili, by ominęła ją szkolna edukacja. Niejednokrotnie w przerwach na planie odrabiała lekcje czy uczyła się do sprawdzianów, dzięki czemu nauczyła się sumienności i systematyczności.

Kariera zawodowa rozpoczęła się bardzo wcześnie - już jako ośmiolatka w 1993 roku wygrała eliminację do Telewizyjnego Zespołu Dziecięcego „Fasolki”, gdzie została solistką. Jednocześnie występowała w programie telewizyjnym „Tik-Tak”, a później przez wiele lat prowadziła program dla dzieci „Teleranek”. Możemy kojarzyć ją również z „Przymierzalni” w młodzieżowej telewizji ZigZap czy „Boutique ITV”.

Rozkwit kariery

W 1999 roku został wyemitowany ostatni odcinek programu telewizyjnego „Tik-Tak” - 14-letnia Jabłczyńska zadebiutowała wówczas jako aktorka w „Klanie”, a rok później w serialu „Trzy szalone zera”. Od 2003 roku nieprzerwanie gra postać Marty Konarskiej w serialu „Na Wspólnej” - to on zapewnił jej ogólnopolską popularność. Możemy ją również kojarzyć z roli Tosi z komedii romantycznej „Nigdy w życiu!” Czy programów rozrywkowych: „Taniec z gwiazdami” (2006), „Jak oni śpiewają” (2008 i 2009), „Twoja twarz brzmi znajomo” (2017) i wielu innych.

Życie prywatne

Joanna Jabłczyńska realizuje się na wielu polach, m.in. jako solistka (płyta autorska „Papparapa” z 2010 r.), autorka książek („Współczesny savoir-vivre dla nastolatków” i inne) oraz użycza głosu w dubbingach, za co w 2015 r. otrzymała nagrodę na V Festiwalu Filmów Animowanych „Animocje” w Bydgoszczy.

Niespożytą energię wyładowuje w sporcie - biegach i w kolarstwie, przystępując również do licznych zawodów. Pod koniec 2022 roku skończyła 37 lat, nie ma dzieci ani męża, choć media dotarły do wątku rozpadu jej małżeństwa zawartego w 2017 r. Celebrytka pilnie strzeże swojej prywatności i niewiele można znaleźć plotek na ten temat. 

Joanna Jabłczyńska - Wiadomości

Joanna Jabłczyńska - Zdjęcia

Joanna Jabłczyńska - Wideo