Reklama

Ilona Felicjańska

Życie Ilony Felicjańskiej to klasyczna historia wypłynięcia na zdradliwe wody wielkiego świata oraz kariery pełnej wzlotów i upadków. Sama otwarcie opowiada, że praca modelki była dla niej pełna blasków i cieni. Jak układały się jej doświadczenia? 
Ilona Felicjańska - najważniejsze informacje
Ilona Felicjańska /MWMedia

Ilona Felicjańska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  30.05.1973

 • Miejsce urodzenia:

  Łask

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Paul Montana
 • Zawód:

  celebryta/ka

 • Produkcje:

Życie Ilony Felicjańskiej to klasyczna historia wypłynięcia na zdradliwe wody wielkiego świata oraz kariery pełnej wzlotów i upadków. Sama otwarcie opowiada, że praca modelki była dla niej pełna blasków i cieni. Jak układały się jej doświadczenia? 

Młodość i kariera modelki 

Ilona Felicjańska urodziła się 30 maja 1973 r. w Łasku. Karierę zaczynała więc jako zwykła dziewczyna z niewielkiej miejscowości w województwie łódzkim. Bramą do światowego życia stał się dla niej modeling. Po zdobyciu w 1992 roku tytułu II wicemiss łodzi dołączyła do agencji modelek Moda Forte i kontynuowała podbój konkursów piękności na coraz wyższych szczeblach.

W 1993 r. została II Wicemiss Polonia, a w 1994 r. dostała się do półfinałów Miss International w Japonii. Następnie rozpoczęła pracę w warszawskiej agencji Model Plus, a jej debiutem na wybiegu była prezentacji kolekcji Mody Polskiej. W latach 1994-1995 brała udział w pokazach mody pret-a-porter (czyli przeznaczonych do szerszej produkcji na sprzedaż w sklepach, a nie szytych na miarę) na wybiegach w Paryżu, prezentując kolekcje znanych projektantów – Calvina Kleina i Pierre’a Cardina.

W latach 1995-1996 pracowała dla berlińskiej agencji modelek Berlin Models. Prezentowała też w międzyczasie kreacje od polskich projektantów. Kariera modelki zaczęła powoli wygasać około 2003 r. Wówczas Felicjańska wzięła udział jeszcze w kilku dużych modowych sesjach zdjęciowych.

Dalsza część kariery zawodowej

Doświadczenie i sławę zdobytą dzięki modelingowi Ilona Felicjańska zaczęła w dalszej kolejności przekuwać w nowe przedsięwzięcia. Zaangażowała się przede wszystkim w działalność charytatywną. Założyła firmę zajmującą się organizacją wydarzeń modowych, której dochód przeznaczany był na leczenie dzieci. Powołała również fundację „Niezapominajka” zajmującą się wsparciem dla dzieci z porażeniem mózgowym. 

Oprócz działalności prospołecznej, modelka kontynuowała karierę na nowych polach. Występowała w kampaniach reklamowych Miss Sporty, Palmolive czy Ireny Eris. Epizodycznie pojawiała się również w mediach rozrywkowych. W latach 1994-1998 współprowadziła pierwszy w Polsce talk-show „Na każdy temat” emitowany przez telewizję Polsat.

W 2008 r. wystąpiła w „Tańcu z gwiazdami”, w 2015 r. w „Celebrity Splash!” oraz brała udział jako gość w programach typu talk-show. Ilona Felicjańska wydała również kilka książek, m.in. autobiograficzne - „Znalazłam klucz do szczęścia” i „Jak być niezniszczalną”, a także thriller erotyczny „Wszystkie odcienie czerni”. 

Życie prywatne 

Ilona Felicjańska ma za sobą kilka związków i dwa małżeństwa. Jej pierwszym mężem był biznesmen Andrzej Rybkowski, z którym ma dwóch synów. Za drugim razem poślubiła Paula Montanę, Amerykanina zajmującego się biznesem. Małżeństwo nie przetrwało długo – w 2020 r.  Felicjańska ogłosiła rozstanie po zaledwie roku jego trwania.

Modelka przyciągnęła do siebie nieprzychylną uwagę mediów w związku z chorobą alkoholową. Przez lata zdarzały się rejestrowane przez dziennikarzy epizody publicznego upojenia. Ma za sobą nawet aresztowanie wskutek małżeńskiej awantury pod wpływem alkoholu. W 2011 r. Felicjańska publicznie przyznała się do uzależnienia, a w 2020 r. ogłosiła rozpoczęcie terapii odwykowej.

Ilona Felicjańska - Wiadomości

Ilona Felicjańska - Zdjęcia

Ilona Felicjańska - Wideo