Reklama
Reklama

Nie dojdzie do spotkania między Harrym i Karolem? "Król jest zbyt zajęty przygotowaniami do koronacji"

Król Karol III należy ostatnio do najbardziej zajętych polityków na świecie. Nowy monarcha Zjednoczonego Królestwa musi bowiem zajmować się nie tylko bieżącymi sprawami państwa oraz rodziny królewskiej, ale także przygotować się do uroczystej koronacji, która zbliża się wielkimi krokami. Prawdopodobnie właśnie z tego powodu nie znajdzie czasu, by spotkać się wcześniej z Harrym i przekonać go do przybycia na ceremonię.

Król Karol III spotkał się z Andrzejem Dudą

Koronacja króla Karola III zbliża się wielkimi krokami i w związku z tym ruszyły już intensywnie przygotowania do uroczystości. Nie oznacza to jednak, że monarcha bagatelizuje codzienne obowiązki. Ostatnio znalazł czas, by spotkać się z ukraińskimi żołnierzami, którzy przechodzą szkolenie wojskowe na terenie Wielkiej Brytanii.

Reklama

Jakiś czas później do Pałacu Buckinghan zawitał prezydent Polski - Andrzej Duda. Politycy podczas spotkania dyskutowali o kwestiach związanych z konfliktem toczącym się za naszą granicą, a także o sytuacji wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Z tego samego powodu do naszego kraju przybył także prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Dzień wcześniej 80-letni polityk niespodziewanie pojawił się również na Ukrainie, gdzie dyskutował z Wołodymyrem Zełeńskim na temat pomocy, której naszym wschodnim sąsiadom udzielają państwa Zachodu.

Król Karol nie spotka się z Meghan i Harrym?

Nowego monarchę Zjednoczonego Królestwa zajmują jednak przede wszystkim nie międzynarodowe wizytacje, tylko własna ceremonia koronacyjna. Oficjalna uroczystość ma odbyć się już w sobotę 6 maja 2023 roku. Wydarzenie przedłuży Brytyjczykom weekend, bowiem poniedziałek 8 maja został ogłoszony dniem wolnym od pracy.

Wciąż nie są znane wszystkie szczegóły dotyczące koronacji, wiemy jednak, że całość ma zostać zorganizowana z dużo mniejszym przytupem niż wcześniej. Wszystko z powodu rosnących cen, inflacji i szalejącego w Wielkiej Brytanii kryzysu ekonomicznego.

Opinie publiczną najbardziej jednak interesuje to, czy na ceremonii zjawią się Harry i Meghan Markle. Nie jest bowiem tajemnicą, że ich relacje z resztą rodziny królewskiej nie należą do najlepszych.

Karol III zbyt zajęty na spotkanie z Harrym?

Nieoficjalnie mówiono o tym, że Karol III przed koronacją miał spotkać się ze swoim młodszym synem, by załagodzić nieco trwający od lat konflikt. Jak jednak donosi królewski korespondent Tom Skyes, do spotkania prawdopodobnie jednak nie dojedzie. Wszystko przez... braku czasu:

 "Charles uwielbia Harry'ego i chce, aby on tam był. Ale jest zbyt zajęty przygotowaniami do koronacji. Po prostu nie znajdzie czasu na specjalne spotkanie z Harrym" - informuje dziennikarz.

"The Daily Mail" zwraca jednak uwagę na to, że Pałac Buckingham swoimi decyzjami stara się mimo wszystko zachęcić księcia do przybycia ma tę ważną uroczystość.  Czy to jednak przekona Harry'ego i Meghan do pojawienia się na koronacji? Trudno powiedzieć.

Wiadomo natomiast, że swoją obecnością ceremonię uświetni hollywoodzki aktor Tom Cruise, który został zaproszony na wydarzenie przez swoich serdecznych przyjaciół - księcia Williama i księżną Kate. Czy Sussexowie będą zazdrośni?

Zobacz też:

Ivan Komarenko wrócił do Rosji. Ma PILNĄ wiadomość dla Polaków. Wielkie poruszenie pod wpisem!

Karol III odwiedził 20 tys. trenujących Ukraińców. Zrobił na nich olbrzymie wrażenie 

Karol III chciał, żeby Adele i Ed Sheeran zaśpiewali na koronacji. Znamy ich odpowiedź

Król Karol III spotkał się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. W tle rozmowy na temat Ukrainy

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Król Karol III | Książę Harry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy