Reklama
Reklama

Karol III miał wystąpić na koronacji w... bryczesach i jedwabnych pończochach. Przerażeni współpracownicy namówili go na inny strój

Choć koronacja nowego króla Zjednoczonego królestwa zbliża się wielkimi krokami, wciąż niewiele jeszcze wiadomo o szczegółach uroczystości. Wątpliwości budzi nawet to, w jakim stroju powinien wystąpić Karol III (74 l.) podczas ceremonii. Wiele mówi się o tym, że brytyjski dwór chce zrezygnować z tradycyjnego ubioru i nieco "odświeżyć" garderobę monarchy.

Kiedy nastąpi koronacja króla Karola?

Choć w mediach Karol III jest już nazywany królem, uroczysta koronacja nowego monarchy ma odbyć się dopiero wiosną. W związku tym ruszyły intensywne przygotowania.Tym razem ceremonia ma wyglądać zupełnie inaczej niż przed laty. Brytyjska opinia publiczna jest nieco zaniepokojona kolejnymi zmianami, które syn Elżbiety II wprowadza na królewskim dworze.

Niebawem Brytyjczycy będą świadkami pierwszej od ponad siedemdziesięciu lat koronacji nowego monarchy Zjednoczonego Królestwa. Parę dni temu pałac Buckingham ogłosił kilka szczegółów dotyczących tej ważnej ceremonii. Koronacja króla Karola III odbędzie się w sobotę 6 maja 2023 roku. Uroczystość przedłuży Brytyjczykom weekend, bowiem poniedziałek 8 maja został ogłoszony dniem wolnym od pracy.

Reklama

Majowy weekend będzie obfitował w wiele atrakcji - w Zamku Windsor odbędzie się kilka koncertów, oprócz tego mieszkańcy Wysp mogą przygotować się na ogólnokrajową serię imprez ulicznych oraz kampanię charytatywną pod nazwą "The Big Help Out".

A jak wyglądać będzie sama uroczystość?

Karol III chce "uszczuplić" ceremonię koronacji?

Według doniesień brytyjskich mediów, ceremonia koronacji ma być dużo skromniejsza niż przed laty. Wynika to przede wszystkim z kryzysu związanego z rosnącymi kosztami utrzymania w Zjednoczonym Królestwie. Według planów Karola, uroczystość ma zostać skrócona z ponad trzech, do zaledwie jednej godziny. O ponad połowę została także zredukowana liczba zaproszonych gości.

W 1953 roku na koronację królowej Elżbiety II zaproszonych było aż cztery tysiące osób. Teraz ma być ich nie więcej niż dwa tysiące. Czy przełoży się to na zainteresowanie ceremonią w mediach?

Koronację monarchini siedemdziesiąt lat temu obejrzało aż 20 milionów widzów na całym świecie. Eksperci są przekonani, że ceremonia z udziałem króla Karola pobije ten imponujący rekord.

Wiele emocji wzbudza też strój, w którym Karol ma wystąpić podczas swojej koronacji.

Jak podaje dziennik "The Sun" początkowo monarcha miał zaprezentować się w tradycyjnym, ale dość staromodnej kreacji, na którą składają się... bryczesy i jedwabne pończochy. Jednak w związku z planowaną modernizacją całej uroczystości, pod wpływem doradców, Karol III zdecyduje się prawdopodobnie wystąpić w mundurze wojskowym.

"Starsi doradcy uważają, że bryczesy wyglądają na zbyt przestarzałe" - podaje anonimowy informator, jednocześnie zapewnia, że koronacja, mimo pewnych zmian, będzie swoim rozmachem "zwalała z nóg".

Zobacz też:

Camilla Parker-Bowles: Skandal na Wyspach. Wyciekło nagranie ze ślubu Diany. Od plotek aż huczy! 

Koronacja króla Karola III. Harry i Meghan nie dostaną zaproszenia na uroczystość. Kto jeszcze nie będzie obecny?

Książę Harry ponad 400 razy wspomniał o niej na kartach książki. Dziennikarz przeprowadził śledztwo!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Król Karol III | Książę Harry | Meghan Markle | Książę William
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy