Reklama
Reklama

Karol III nie może w to uwierzyć! Zaproszenie na koronację zostało oficjalnie odrzucone

Król Karol III zdecydowanie nie ma najłatwiejszego początku panowania w historii brytyjskich monarchów i jest tak w dużej mierze za sprawą jego syna Harry'ego oraz Meghan Markle. Władca też przyczynił się do krytycznych komentarzy różnymi wpadkami, ale pod wieloma względami radzi sobie lepiej, niż można było się spodziewać. Dlatego nadchodząca koronacja jest wielce wyczekiwanym wydarzeniem. Jak się jednak okazuje - nie dla Adele i Eda Sheerana.

Karol III: koronacja już 6 maja

Gdyby zapytać postronne osoby, czy Karol III jest dobrym królem, zapewne usłyszelibyśmy wiele różnych odpowiedzi. Syn Elżbiety II ma przecież na koncie liczne wpadki i kontrowersyjne decyzje związane m.in. z ukochaną stadniną matki. Z drugiej strony nie brak opinii ekspertów, zdaniem których Karol świetnie rozgrywa kryzys związany z księciem Harrym i Meghan Markle. Dlatego zbliżająca się oficjalna koronacja nowego władcy budzi w większości Brytyjczyków ekscytację bardziej niż obawę.

Reklama

Można powiedzieć, że przynajmniej w pewnej mierze przyczyniają się do tego właśnie Harry i Meghan. Sussexowie budzą w ostatnim czasie tak negatywne skojarzenia i tyle kpin, że ich "wrogowie" w postaci reszty rodziny królewskiej automatycznie zyskują w oczach opinii publicznej. Podczas gdy Harry i Meghan wciąż wahają się, czy przyjąć zaproszenie na koronację, taki Tom Cruise podobno nie miał najmniejszych wątpliwości.

Gwiazdy na koronacji króla Karola III. Adele i Ed Sheeran powiedzieli: "Nie"

Obecność hollywoodzkich gwiazd 6 maja na ceremonii będzie podwójnym afrontem dla Meghan Markle i księcia Harry'ego, ponieważ oboje od dawna robią wiele, by dołączyć do tamtejszej śmietanki. O ile jednak amerykańscy celebryci patrzą pozytywnie na możliwość odwiedzenia Westminster Abbey, o tyle z udziału w koronacji podobno wypisały się dwie brytyjskie gwiazdy.

Jedną z największych atrakcji wydarzenia ma być bowiem specjalny koncert zorganizowany na zamku Windsor. Dojdzie do niego dzień po koronacji, czyli 7 maja. Władcy i jego współpracownikom zależy, by na scenie z tej okazji wystąpiły największe dostępne gwiazdy muzyki, ale przynajmniej na razie spotkało ich poważne rozczarowanie.

Kto wystąpi 7 maja na koncercie z okazji koronacji?

Do występu zaproszono w pierwszej kolejności Adele i Ed Sheeran. Jak podaje Daily Mail, oboje odmówili, tłumacząc się zbyt dużym zapracowaniem. Sprawiło to duży zawód Karolowi III, bo mocno liczył na oboje wykonawców. 74-latem stworzył całą listę potencjalnych artystów, a Adele i Sheeran byli na jej szczycie. Niestety, monarcha będzie musiał obejść się smakiem. Nie wiadomo, kto ostatecznie wystąpi na koronacyjnym koncercie. Wśród innych faworytów Karola III są podobno Harry Styles, Lionel Richie i Spice Girls.

Zobacz też:

Karol III przyjął u siebie Andrzeja Dudę. Obyło się bez wpadki prezydenta?

Na pogrzebie Kotulanki wybuchł skandal. Sceny nie do uwierzenia!

Adele wzięła ślub w tajemnicy? Zaskakujące doniesienia o gwieździe.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Król Karol III | Adele | Ed Sheeran | Książę Harry | Meghan Markle
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy