Reklama
Reklama

Niespodziany gość przybędzie na koronację króla Karola III. Jego zaproszenie to potwarz dla Harry'ego i Meghan?

Za niecałe trzy miesiące ma się odbyć długo oczekiwana koronacja króla Karola III (74 l.). Choć nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów, brytyjski dwór powoli odkrywa karty i do mediów przenikają kolejne informacje. Jak podaje tamtejszy dziennik "The Sun", na ceremonii ma się pojawić... Tom Cruise! Aktor otrzymał już oficjalne zaproszenie. Weźmie udział w uroczystości?

Koronacja króla Karola III zbliża się wielkimi krokami

Coraz mniej czasu dzieli nas od uroczystej koronacji Karola III na monarchę Zjednoczonego Królestwa. Choć od śmierci Elżbiety II minęło już kilka miesięcy, a jej syn od dawna nazywany jest królem, oficjalna ceremonia jeszcze się nie odbyła. Władze Wielkiej Brytanii długo zwlekały z ustaleniem ostatecznej daty.

W końcu udało się wybrać odpowiedni termin i wszystko wskazuje na to, że koronacja syna uwielbianej przez Brytyjczyków monarchini odbędzie się w sobotę 6 maja 2023 roku. Uroczystość przedłuży Brytyjczykom weekend, bowiem poniedziałek 8 maja został ogłoszony dniem wolnym od pracy.

Reklama

Ten okres będzie obfitował w wiele atrakcji - w Zamku Windsor odbędzie się kilka koncertów, oprócz tego mieszkańcy Wysp mogą przygotować się na ogólnokrajową serię imprez ulicznych oraz kampanię charytatywną pod nazwą "The Big Help Out".

Według zapowiedzi, ceremonia będzie znacząco różnić się od poprzedniej - wszystko dlatego, by zmniejszyć koszty organizacji. Wynika to przede wszystkim z kryzysu związanego z rosnącymi kosztami utrzymania w Zjednoczonym Królestwie. Według planów Karola, uroczystość ma zostać skrócona z ponad trzech, do zaledwie jednej godziny. O ponad połowę została także zredukowana liczba zaproszonych gości.

Nie powinno to jednak wpłynąć na zainteresowanie ze strony mediów. Koronację monarchini siedemdziesiąt lat temu obejrzało aż 20 milionów widzów na całym świecie. Eksperci są przekonani, że ceremonia z udziałem króla Karola pobije ten imponujący rekord.

Tom Cruise zaproszony na koronację Karola III

Wygląda na to, że do tego medialnego wydarzenia dołączy także... hollywoodzki aktor Tom Cruise! Jak bowiem donoszą brytyjskie media, gwiazdor serii "Mission:Impossible" otrzymał już oficjalne zaproszenie od dworu królewskiego. Czy skorzysta? Wiele na to wskazuje:

"To niezwykle prestiżowe wydarzenie, a Tom jest prawdziwym rojalistą. W dodatku jest teraz blisko z księciem Williamem i księżną Kate. Tom powiedział producentom, aby zamknęli produkcję "Mission: Impossible" w weekend koronacyjny, aby upewnić się, że będzie mógł wziąć  w niej udział" - czytamy w dzienniku "The Sun".

Ta wiadomość zaskoczyła nie tylko samego aktora, ale też opinię publiczną oraz... jego znajomych z planu filmowego:

"To zszokowało niektórych ludzi pracujących przy filmie, ponieważ Tom jest bardzo oddany swojej pracy i normalnie nigdy nie zmieniłby swojego skrupulatnie rozpisanego harmonogramu" - informuje osoba ze środowiska aktora.

Przed ogłoszeniem terminu koronacji, The Sun poinformował, że Cruise oraz książę i księżna Walii mocno się ze sobą zżyli. Książęca para została nawet zaproszona na ekskluzywny pokaz nominowanego do Oscara filmu Cruise'a "Top Gun: Maverick".

Ciekawe, jak zareagują na te doniesienia Harry i Meghan, którzy desperacko szukają znajomych w Hollywood. Czy zachęci ich to do przybycia na uroczystość?

Zobacz też:

Książę Harry i Meghan Markle przyjadą na koronację króla Karola III? 

Książę Harry i Meghan Markle zagrożą koronacji króla Karola III?

Stella McCartney uhonorowana Orderem Imperium Brytyjskiego. Król Karol nie krył zadowolenia

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Król Karol III | Tom Cruise
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy