Reklama

Meghan Markle

Meghan Markle jest znana przede wszystkim jako żona księcia Harry’ego i działaczka społeczna. Jej decyzje i wypowiedzi na temat brytyjskiej rodziny królewskiej od kilku lat wzbudzają kontrowersje. Zanim jej bajkowy ślub z księciem obejrzał cały świat, Markle parała się jednak czymś zupełnie innym – aktorstwem. Jak przebiegała jej kariera?
Meghan Markle - najważniejsze informacje
Meghan Markle /Archewell/Ferrari Press/East News /East News

Meghan Markle - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  04.08.1981

 • Miejsce urodzenia:

  Los Angeles

 • Kraj urodzenia:

  Stany Zjednoczone (USA)

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Szefowie wrogowie",
  • "W garniturach"
Meghan Markle jest znana przede wszystkim jako żona księcia Harry’ego i działaczka społeczna. Jej decyzje i wypowiedzi na temat brytyjskiej rodziny królewskiej od kilku lat wzbudzają kontrowersje. Zanim jej bajkowy ślub z księciem obejrzał cały świat, Markle parała się jednak czymś zupełnie innym – aktorstwem. Jak przebiegała jej kariera?

Dzieciństwo 

Rachel Meghan Markle pochodzi z Los Angeles. Urodziła się 4 sierpnia 1981 r. jako córka Dorii Ragland, Afroamerykanki zajmującej się jogą i terapią, oraz Thomasa Markle’a, który jest operatorem filmowym. Chociaż jej rodzice rozwiedli się, gdy Markle miała zaledwie 6 lat, to przyszła księżna utrzymywała dobry kontakt z obojgiem. Co ciekawe, poprzez przodków ze strony ojca Meghan jest spokrewniona ze średniowiecznym władcą Anglii, Edwardem III Plantagenetem.

Rodzina i związki

Pierwszym mężem Meghan Markle był Trevor Engelson, producent filmowy. Pobrali się w 2011 r. i po dwóch latach rozwiedli, a aktorka znalazła pocieszenie w ramionach szefa kuchni, Cory’ego Vitiello, z którym była związana do 2016 r.W 2016 r. przyjaciele wysłali ją na randkę w ciemno. Jej księciem z bajki okazał się prawdziwy książę – Harry, młodszy brat następcy brytyjskiego tronu. Ich związek wyszedł na jaw po kilku miesiącach i nie spotkał się z ciepłym przyjęciem mediów. Mimo to po roku ogłoszono zaręczyny, a 19 maja 2018 r. odbyła się wielka ceremonia ślubna, którą transmitowano na cały świat. Meghan i Harry mają dwoje dzieci: Archiego Harrisona, urodzonego w 2019 r., oraz Lilibet Dianę, urodzoną w 2021 r. Markle otwarcie opowiada też o poronieniu, którego doświadczyła w lipcu 2020 r.

Początek kariery

Markle wcześnie zadebiutowała jako aktorka. W 1999 r. wystąpiła w teledysku Tori Amos „1000 Oceans”, a w 2002 r. po raz pierwszy pojawiła się na ekranach telewizorów w epizodzie w telenoweli „Szpital miejski”. Trzy lata później pojawiła się w pierwszej roli filmowej (epizod w „Zupełnie jak miłość”).Przez kilka lat Markle była związana z teleturniejem „Deal or No Deal?”, w którym była jedną z hostess z walizką. Występowała też w epizodach w serialach: „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”, „90210” czy „Bez śladu”.

Zdobycie popularności

Drzwi do kariery aktorskiej otworzył Markle serial „W garniturach”. W postać Rachel Zane, którą pokochali widzowie, wcielała się od 2011 r. do 2018 r. Równolegle z premierą serialu pojawiła się też w filmie „Szefowie wrogowie”. Dzięki popularności zdobytej w „W garniturach” Markle zaczęła występować na konferencjach lifestyle’owych, prowadziła także własnego bloga. W 2018 r. wydała książkę kucharską własnego pomysłu.

Dalsza kariera

Nagły wzrost popularności Markle spowodował jej związek z księciem Harrym. Jako partnerka, a później żona księcia, zaczęła bardzo aktywnie wspierać organizacje charytatywne, zwłaszcza na rzecz kobiet. W związku z założeniem rodziny Markle zrezygnowała z kariery aktorskiej. W 2020 r. sensację wzbudziło jej oświadczenie o rezygnacji z oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej. Meghan zrzekła się tytułów dla siebie i dzieci i wyprowadziła do USA. Kontrowersje wzbudzają wypowiedzi Meghan Markle krytykujące rodzinę królewską i panujące w niej zasady. Wspólnie z mężem udzieliła kilku głośnych wywiadów zdradzających kulisy ich życia w cieniu królowej.

Meghan Markle - Wiadomości

Meghan Markle - Zdjęcia