Reklama
Reklama

Meghan Markle i książę Harry – brytyjskie love story z amerykańskim wątkiem

Meghan Markle (40 l.) oraz książę Harry (37 l.) to jedna z par, o których niemal każdy lubi czytać – w końcu to nie są to zwykli celebryci. Nie można zaprzeczyć, że małżeństwo w ostatnich latach całkiem sporo namieszało w strukturach rodziny królewskiej. Jak to się zaczęło i co ich połączyło? Oto historia związku Meghan i Harry’ego!

Odwieczny buntownik i książę w jednym

Książę Harry urodził się jako drugi z synów księżnej Diany oraz księcia Karola - jesienią 1984 r. w Londynie. Jego narodziny były o tyle ważne, że po raz pierwszy w historii rodziny królewskiej ojciec dziecka był obecny podczas porodu. 

Już od najmłodszych lat mały książę Sussexu sprawiał problemy nie tylko ojcu, ale także swojej babci - królowej Elżbiecie II. Jego zachowanie można częściowo przypisać nastoletniemu buntowi. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że stracił matkę, mając zaledwie 12 lat. 

Reklama

Harry jeszcze jako nastolatek eksperymentował z narkotykami, nadużywał alkoholu i trwonił królewski majątek, a dziewczyny zmieniał niemalże jak rękawiczki. W pewnym stopniu pomogła terapia odwykowa, na którą wysłał go ojciec. Nie zmieniło to jednak jego hulaszczego stylu życia. Pamiętnym wybrykiem był wybór kostiumu, który założył na imprezę - wcielił się w nazistę ze swastyką na ramieniu.

Mimo burzliwych początków księciu Harry’emu udało się spojrzeć na świat z innej perspektywy. Po swojej matce Dianie odziedziczył chęć pomocy potrzebującym i oddał się działalności charytatywnej.

Chociaż ostatnio królowa zdaje się mieć dość Meghan, od początku wspierała swojego wnuka w budowaniu szczęścia z aktorką. Uważa się, że Elżbieta II i książę Sussexu darzą się ogromnym szacunkiem i zawsze mieli bardzo dobre relacje.

Aktorka - rozwódka - księżna

Na temat Meghan Markle każdy ma własną, często skrajną opinię. Amerykanka urodziła się i dorastała w Los Angeles. Jej rodzice rozwiedli się, gdy miała 6 lat. Chociaż opiekowała się nią matka, to z ojcem widywała się regularnie.

Mała Meghan już od najmłodszych lat była związana z przemysłem filmowym. Jej ojciec był operatorem, dlatego wiedza o filmie i telewizji została jej przekazana niemalże w genach. W 2002 r. zadebiutowała u boku swojego ojca w serialu "Szpital miejski", gdzie udało jej się zagrać epizodyczną rolę. Debiut filmowy zaliczyła trzy lata później, gdy zagrała w filmie "Zupełnie jak miłość" z Astonem Kutcherem. W kolejnych latach można było ją zobaczyć w popularnych amerykańskich serialach.

Pierwsze małżeństwo Meghan Markle było stosunkowo krótkie. Swojego byłego męża poznała w 2004 r., w 2010 r. wzięli ślub, a w 2013 r. - rozwód.

Harry’ego spotkała w lipcu 2016 r. i aż do listopada randkowali w tajemnicy. Wtedy też "The Sunday Express" poinformował o ich relacji.

Meghan Markle od 19 maja 2018 r. jest księżną Sussex, jednak obecnie ona i książę Harry nie pełnią oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej.

Wygląda na to, że są szczęśliwi w swoim towarzystwie. Co sądzicie?

Zwykłe początki niezwykłej pary

Meghan i Harry poznali się w 2016 r. Ich związek nabrał takiego tempa, że już w połowie 2018 r. byli małżeństwem. Jak to się wszystko zaczęło?

Para poznała się na randce w ciemno, którą zorganizowali dla nich przyjaciele. Od razu złapali dobry kontakt. Miesiąc później wyjechali razem do Afryki, gdzie książę był wolontariuszem podczas jednej z akcji humanitarnych. Na początku ukrywali swój związek. Można pomyśleć, że zrobili to nie tylko w tajemnicy przed rodziną, ale także przed tabloidami.

Kiedy media dowiedziały się o ich romansie, pojawiły się liczne artykuły na temat nowej miłości Harry’ego. Niestety już wtedy pod adresem Markle zaczęły pojawiać się niewybredne komentarze. Prasie nie spodobał się fakt, że ma ona pochodzenie afroamerykańskie. Pałac Buckingham musiał interweniować w tej sprawie, prosząc, by media zaprzestały prześladowań.

We wrześniu 2017 r. para po raz pierwszy pokazała się oficjalnie razem. Było to podczas meczu tenisowego w Toronto. Dwa dni później ogłosili swoje zaręczyny.

Meghan Markle i książę Harry - ślub i... Megxit

Huczny ślub odbył się w kaplicy św. Jerzego w Windsorze. Jak można było się jednak dowiedzieć podczas wywiadu z Oprah Winfrey, uroczystość poprzedziła kameralna ceremonia w ogrodzie.

Po roku na świat przyszedł ich syn Archie Mountbatten-Windsor. Jego siostra urodziła się rok temu w Kalifornii.

Całkiem niespodziewanie w 2020 r. Sussexowie zrezygnowali z pełnienia królewskich obowiązków i przeprowadzili się do Ameryki. Wywołało to burzę w mediach oraz w samej rodzinie królewskiej, która jednak nie zatrzymała ich w Wielkiej Brytanii.

Co sądzicie o pojawieniu się Sussexów na jubileuszu 70-lecia panowania królowej Elżbiety II?

Zachowanie tej pary budzi u jednych podziw, u innych zażenowanie, ale trzeba przyznać, że są barwni i mogą mieć jeszcze dużo do powiedzenia w przestrzeni publicznej.

Zobacz też:
Koniec Harry'ego i Meghan jest bliski!? Medium i wróżka gwiazd nie ma wątpliwości!

Meghan Markle i Harry pogodzili się z Oprah Winfrey. Znów przepiorą brudy?

Meghan Markle i książę Harry zostali wydani. Wizażysta ujawnił prawdę o ich udziale w jubileuszu

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy