Reklama

Kate Middleton

Piękna żona księcia Williama i matka następców tronu Wielkiej Brytanii – kim jest Kate Middleton?
Kate Middleton - najważniejsze informacje
Kate Middleton /Dominic Lipinski/Press Association /East News

Kate Middleton - najważniejsze informacje

Piękna żona księcia Williama i matka następców tronu Wielkiej Brytanii – kim jest Kate Middleton?

Dzieciństwo

Kate Middleton, obecnie księżna Cambridge, urodziła się 9 stycznia 1982 r. w Reading w Anglii. Jest córką dyspozytora lotów i stewardesy. Ma dwoje rodzeństwa: Philippę, którą poznaliśmy jako Pippę, olśniewającą druhnę na ślubie książęcej pary, oraz przystojnego Jamesa. Jest absolwentką Uniwersytetu w St Andrews, gdzie studiowała historię sztuki. Rodzice księżnej od 1987 r. prowadzą własną firmę, która jest warta około 30 milionów funtów.

Małżeństwo i dzieci

W trakcie studiów księżna Kate poznała swojego przyszłego męża, księcia Williama, syna księcia Karola i zmarłej księżnej Diany, wnuka królowej Wielkiej Brytanii, Elżbiety II. Ich związek przez wiele lat był gorącym tematem w mediach, a paparazzi śledzili każdy ich krok. Cały świat czekał, aż książę się oświadczy. Ich zaręczyny ogłoszono wreszcie w listopadzie 2010 r. Ślub Kate i Williama w 2011 r. był wydarzeniem na skalę światową. Ceremonia była transmitowana na całym świecie i zgromadziła mnóstwo wielbicieli pary na ulicach Londynu. W 2013 r. Kate Middleton została matką. Na świat przyszedł książę George. W 2015 r. dołączyła do niego wyczekiwana przez całą Anglię siostra, Charlotte, a w 2018 r. rodzina powiększyła się o księcia Louisa.

Zdobycie popularności

Media zaczęły śledzić Kate Middleton, gdy na jaw wyszedł jej związek z księciem Williamem. Od tej pory jej twarz zna cały świat. Ponoć między nią a księciem zaiskrzyło podczas charytatywnego pokazu mody, na którym Kate pojawiła się na wybiegu w prześwitującej sukience. W 2007 r. pojawiły się doniesienia o rozstaniu, ale po kilku miesiącach para znów zaczęła pokazywać się razem i od tej pory pozostają nierozłączni. Kate zaczęła również towarzyszyć partnerowi na oficjalnych wydarzeniach.

Działalność po ślubie

Po ślubie Kate otrzymała tytuł księżnej Cambridge, z którym wiążą się także oficjalne obowiązki i reprezentowanie rodziny królewskiej. Książęca para podróżuje po całym świecie, udziela się charytatywnie i przemawia publicznie. W 2011 r. Kate rozpoczęła działalność w fundacji rodziny królewskiej, wspierając organizacje na rzecz promocji sztuki, walki z uzależnieniami oraz leczenia chorób dziecięcych. Objęła swoim patronatem także program SportsAid oraz Place2Be.W 2017 r. książęca para odwiedziła Polskę i spotkała się z prezydentem Andrzejem Dudą. Według niektórych to właśnie w naszym kraju doszło do poczęcia najmłodszego syna pary.Prywatnie księżna interesuje się fotografią. Sama wykonuje portrety swoich dzieci, które Pałac udostępnia jako oficjalne zdjęcia rodzinne.

Kate Middleton nie schodzi z okładek tabloidów i magazynów. Pokazuje się na oficjalnych uroczystościach rodziny królewskiej, jeździ w oficjalne podróże i udziela się charytatywnie. W 2022 r. wraz z mężem udała się na Karaiby, gdzie reprezentowali królową podczas jej Platynowego Jubileuszu. Głośno jest też o niej w kontekście jej relacji ze szwagrem, księciem Harrym, oraz jego kontrowersyjną żoną, Meghan Markle

Odznaczenia

Kate Middleton została odznaczona Medalem Diamentowego Jubileuszu Królowej Elżbiety II, Orderem Domu Panującego oraz Królewskim Orderem Wiktoriańskim.

Kate Middleton - Wiadomości

Kate Middleton - Zdjęcia

Kate Middleton - Wideo

  • Kate i William świętują trzecią rocznicę ślubu

    Wtorek, 29 kwietnia 2014 (14:31)
    Książę i księżna Cambridge świętują swoją trzecią rocznicę ślubu. Para królewska, która właśnie wróciła do Anglii po 19-dniowej podróży po Nowej Zelandii i Australii, chcą spędzić...
  • Kate, William i mały George w Sydney

    Środa, 16 kwietnia 2014 (11:50)
    Brytyjski książę William, jego żona Kate i ich synek, książę George przybyli do słonecznego Sydney. Przywitały ich tłumy fanów, wznoszących głośne okrzyki oraz delegacja oficjalna złożona...