Reklama

Reklama

Reklama

Królowa Elżbieta II zabrania wypowiadania tych słów. Czego nie można mówić?

Królowa Elżbieta II (96 l.) to najważniejsza postać brytyjskiej rodziny królewskiej. Ze względu na zajmowaną pozycję ma prawo do własnych przyzwyczajeń. Są rzeczy, których monarchini nie jest w stanie zaakceptować. Co do nich należy?

Królowa Elżbieta II: Platynowy Jubileusz

Królowa Elżbieta II w ostatnich miesiącach rzadko pojawia się publicznie. Podeszły wiek coraz mocniej daje o sobie znać i monarchini nie może już z pełną swobodą wypełniać swoich obowiązków. Na szczęście zawsze może liczyć na wsparcie ze strony syna, księcia Karola oraz wnuka, księcia Williama i jego żony, księżnej Kate. W tym roku królowa Elżbieta II obchodziła Platynową Rocznicę panowania. Jest jedną z najdłużej panujących kobiet na świecie. Obchody jubileuszu były dla monarchini także ważnym wydarzeniem rodzinnym. 

Na Wyspy Brytyjskie przybyli wszakże zbuntowani książę Harry oraz Meghan Markle. Para miała okazję, aby przedstawić królowej Elżbiecie II ich córkę, Lilibet. Książęta Sussex nie ukrywali rozczarowania z powodu braku możliwości robienia zdjęć oraz nagrywania filmów podczas wizyty u monarchini. Wszakże tego typu materiały mogłyby być dla nich żyłą złota. Teraz okazuje się, że decyzja królowej Elżbiety II mogła mieć zupełnie inne podłoże niż dotychczas sądziliśmy. Monarchini wcale nie miała na względzie wyłącznie finansów i kwestii wizerunkowych. 

Reklama

Królowa Elżbieta II zabrania wypowiadania tych słów

Królowa Elżbieta II ze względu na swój wiek może już pozwolić sobie na nieco więcej niż pozostali członkowie rodziny królewskiej. Monarchini nie toleruje pewnych zachowań. Co najbardziej drażni królową Elżbietę II? Były polityk Gyles Brandreth w wywiadzie dla magazynu "Daily Mirror" zdradził, że monarchini kategorycznie zabrania używania przy stole telefonów komórkowych. To właśnie z tego powodu mogła nie zgodzić się na robienie zdjęć czy nagrywanie filmików podczas spotkania z księciem Harrym i Meghan Markle. To jednak nie wszystko.

Królowa Elżbieta II nie przepada za mówieniem z pełnymi ustami, wstawaniem od stołu oraz niestosownym zachowaniem. Innymi słowy, w trakcie obiadu u monarchini przez cały czas należy się mieć na baczności. Z pewnością dzieci księżnej Kate i księcia Williama nie mają łatwego zadania. Zwłaszcza książę Louis, który słynie z zawadiackiego usposobienia musi przez cały czas kontrolować swoje zachowanie. 

Wielkim problemem są również sprawy fizjologiczne. Zabronione jest używanie słowa toaleta. Nie wolno informować o konieczności skorzystania z łazienki. Tym bardziej niewyobrażalne jest, aby nagle wstać i wyjść do ubikacji. Królowa wprowadziła także zakaz podawania widelców do ryb. Według brytyjskiego pisarza, Thomasa Blaikie, już jej pradziadek Edward VII uważał, że jest to sztuciec całkowicie zbędny.

Zobacz też:

Małgorzata Rozenek-Majdan z kompleksem wieku? Podświadomie to zdradziła

Karolina Pisarek wróci na parkiet? Mąż przekazał nowe wieści

„Doda. 12 kroków do miłości”. Dwie pierwsze randki i… kompletna porażka! Czy Doda zrezygnuje z programu?

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy