Reklama
Reklama

Harry podjął decyzję w sprawie koronacji. Znamy oficjalne stanowisko księcia!

Na tę informację Brytyjczycy czekali już od kilku miesięcy! Po niezwykle długim czasie oczekiwania i wielu zwrotach akcji, książę Harry podjął w końcu decyzję w sprawie przyjazdu na oficjalną koronację swojego ojca - króla Karola III. Co postanowił młodszy syn nowego monarchy Zjednoczonego Królestwa?

Książę Harry podjął decyzję w sprawie koronacji!

Pomimo tego, że książę Harry i Meghan Markle otrzymali od króla Karola III oficjalne zaproszenie na jego majową koronację, przez długi czasu wszystko wskazywało na to, że Sussexowie nie mają zamiaru z niego skorzystać. Według brytyjskiej prasy monarcha Zjednoczonego Królestwa zdążył pogodzić się już z tym faktem i nie namawiał syna do zmiany zdania.

Reklama

Nie jest bowiem tajemnicą, że relacje między księciem a królem Karolem od dawna nie należą do najlepszych. Pomimo wielu znakomitych okazji, Windsorowie nie znaleźli nawet czasu, by odbyć ze sobą poważną rozmowę w cztery oczy. Wydawało się więc, że nie ma co liczyć, by Harry zdecydował się pojawić na ceremonii.

W dodatku pomiędzy Williamem a jego młodszym bratem doszło ostatnio do nieprzyjemnej sytuacji, po której mąż Kate Middleton miał stwierdzić, że nie ma zamiaru więcej rozmawiać z Harrym.

Książę Harry pojawi się na koronacji! Co z Meghan Markle?

Ku ogromnemu zdziwieniu światowych mediów okazuje się, że - jak oficjalnie potwierdził już Pałac Buckinhgham - książę Harry postanowił pojawić się na majowej koronacji! Arystokrata na uroczystość przybędzie jednak sam. Co z jego małżonką? Meghan Markle ma zostać wraz z dziećmi w Kalifornii. Aktorka spędzi czas z pociechami w rezydencji pary, mieszczącej się w Montecito.

Na decyzji mogło zaważyć to, że 6 maja przypadają także czwarte urodziny Archiego. Harry więc pojawi się na koronacji ojca, a następnie szybko wróci do rodziny.

Nie wiadomo jeszcze, jak na pojawienie księcia Sussexu na Wyspach zareaguje brytyjska opinia publiczna. Według niektórych dziennikarzy, wnuk Elżbiety II musi liczyć się z tym, że zostanie wygwizdany przez niechętnie nastawiony tłum...

Jak będzie wyglądać koronacja Karola III?

Choć do oficjalnej koronacji króla Karola III pozostał zaledwie miesiąc, wiele szczegółów ceremonii wciąż nie zostało jeszcze ustalonych. Na szczęście wiadomo już, w jakim stroju monarcha Zjednoczonego Królestwa wystąpi na uroczystości, a także to, jaka muzyka uświetni to wydarzenie. Kreację wybrała już także królowa małżonka - Camilla Parker Bowles, której strój ma być gestem pojednawczym wobec brytyjskiej opinii publicznej, a przy okazji hołdem dla księżnej Diany.

Ten okres będzie obfitował w wiele atrakcji - w Zamku Windsor odbędzie się kilka koncertów, oprócz tego mieszkańcy Wysp mogą przygotować się na ogólnokrajową serię imprez ulicznych oraz kampanię charytatywną pod nazwą "The Big Help Out". Wiadomo już, na jaką muzykę zdecydował się monarcha, w czym wystąpi królowa małżonka, a także to, kto swoją obecnością uświetni zbliżającą się uroczystość. Samą Ceremonię ma poprowadzić arcybiskup Canterbury, Justin Welby.

Zobacz też:

Książę Harry i Meghan Markle przyjadą na koronację króla Karola III?

Wizyta księcia Harry'ego w Wielkiej Brytanii. Król Karol III nie znalazł czasu a spotkanie mężem Meghan Markle

Tak będzie wyglądać kareta koronacyjna Karola III. Najnowocześniejszy powóz na świecie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Książę Harry | Meghan Markle | Król Karol III
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy