Reklama

Marcelina Zawadzka

Marcelina Zawadzka urodziła się 25 stycznia 1989 roku w Malborku. Swoją popularność zawdzięcza tytułowi Miss Polonia, który zdobyła w 2011 roku. Oprócz bycia modelką, czym jeszcze zajmuje się Marcelina Zawadzka?
Marcelina Zawadzka - najważniejsze informacje
Marcelina Zawadzka na Earth Festival 2022. /AKPA

Marcelina Zawadzka - najważniejsze informacje

Marcelina Zawadzka urodziła się 25 stycznia 1989 roku w Malborku. Swoją popularność zawdzięcza tytułowi Miss Polonia, który zdobyła w 2011 roku. Oprócz bycia modelką, czym jeszcze zajmuje się Marcelina Zawadzka?

Młodość

Dzieciństwo i nastoletnie lata spędziła w rodzinnym mieście. Dorastała w domu pełnym kobiet – Marcelinę wychowywały mama i babcia oraz jej dwie starsze siostry: Agnieszka i Karolina. 

Mieczysław Zawadzki, ojciec Marceliny, był marynarzem. Wyruszał w kilkumiesięczne wyprawy do Afryki skąd przywoził produkty niedostępne w Polsce. Kiedy Marcelina przyszła na świat, rzucił zawód, by być częściej w domu.
Marcelina Zawadzka od dziecka uwielbiała różnego rodzaju sporty – trenowała karate, uczyła się tańca, pływała, a nawet trenowała wioślarstwo. 

Początek kariery w mediach

Karierę modelki zaczęła dość przypadkowo – w wieku 14 lat wzięła udział w konkursie Miss Malborka Nastolatek, a to dzięki temu, że jedna z uczestniczek zrezygnowała i pilnie szukano zastępstwa. Ojciec dziewczyny postanowił ją wysłać na konkurs, który ostatecznie wygrała. Jeszcze tego samego roku wysłała kilka swoich zdjęć do jednej z agencji modelek, która przyjęła ją pod swoje skrzydła. 

Rozwój kariery

W 2011 roku, mając 22 lata, wzięła udział w wyborach Miss Polonia, reprezentując województwo pomorskie. Wygrała konkurs i w efekcie zakwalifikowano ją do międzynarodowego konkursu Miss Universe 2012. Jako reprezentantka Polski dostała się do pierwszej szesnastki – była pierwszą Polką od 1989 roku, która doszła tak daleko w tym konkursie.

W 2013 roku rozpoczęła karierę jako prezenterka telewizyjna. Pierwsze programy, które prowadziła, to „Projektanci na start”, a później „Dżender”. Przełom przyszedł w 2015 roku, kiedy została jedną z prowadzących poranny program „Pytanie na śniadanie”

Oprócz tego prowadziła takie programy jak „Lajk!”, „Bake Off – Ale ciacho!” , „Bake Off Junior” oraz program „The voice of Poland”. W 2017 roku została wyróżniona Telekamerą 2017 w kategorii „Nadzieja telewizji”. 

W 2021 roku nawiązała współpracę z Polsatem, gdzie początkowo wzięła udział w klipie świątecznym pt. „Święta marzeń”, a następnie prowadziła „Sylwester z Polsatem”. W 2022 roku razem z Iloną Krawczyńską prowadziła nowy program rozrywkowy „Farma” – zobaczymy ją również w kontynuacji.  

Inne przedsięwzięcia

Marcelina Zawadzka ma na swoim koncie udział w 2. edycji „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, gdzie partnerował jej Rafał Maserak. Para ostatecznie zdobyła 3. miejsce. Oprócz tego modelka uczestniczyła w takich programach jak „Przygarnij mnie” czy „Dance dance dance”

Zawadzka próbowała swoich sił również w aktorstwie i tak oto pojawiła się w serialu „Pierwsza miłość” oraz „Na sygnale”. 

Życie prywatne

W latach 2009-2012 tworzyła związek z kierowcą rajdowym, Kubą Przygońskim. W 2017 roku przez kilka miesięcy spotykała się z aktorem Mikołajem Roznerskim. Niedługo później związała się z brazylijskim modelem – jej wybrankiem był Leonardo Marques, jednak i ten związek nie przetrwał. W 2019 roku spotykała się przez 8 miesięcy z młodszym o 9 lat Rafałem Jonkiszem.

W tym samym roku związała się z biznesmenem Tomaszem Włodarczykiem. Ich relacja jednak nie przetrwała próby czasu i na początku 2020 roku para się rozstała. 

Nowym mężczyzną u boku 33-letniej modelki jest Max Gloeckner. Mężczyzna pochodzi z Niemiec i dwa lata temu postanowił porzucić swoje życie jako agenta nieruchomości. Obecnie podróżuje po świecie i reklamuje swój biznes.

Marcelina Zawadzka - Wiadomości

Marcelina Zawadzka - Zdjęcia

Marcelina Zawadzka - Wideo