Reklama

Iwona Węgrowska

Iwona Węgrowska jest polską piosenkarką, autorką tekstów i celebrytką. Była wokalistką zespołu „Abra”. Brała także udział w sesjach zdjęciowych dla magazynów „Playboy” oraz „CKM”. Jak rozwijała się kariera artystki?
Iwona Węgrowska - najważniejsze informacje
Iwona Węgrowska /AKPA

Iwona Węgrowska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  17.05.1982

 • Miejsce urodzenia:

  Żory

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  wokalista/ka

 • Produkcje:

Iwona Węgrowska jest polską piosenkarką, autorką tekstów i celebrytką. Była wokalistką zespołu „Abra”. Brała także udział w sesjach zdjęciowych dla magazynów „Playboy” oraz „CKM”. Jak rozwijała się kariera artystki?

Młodość 

Iwona Węgrowska urodziła się 17 maja 1982 roku w Żorach. Jest córką Krystyny i Władysława Węgrowskich. Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Jej dziadek, jak i ojciec grali na akordeonie, a babcia oraz rodzice śpiewali. Ma też starszego brata Remigiusza. Kiedy miała siedem lat, zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu i gry na gitarze. Później brała udział w wielu konkursach muzycznych, a będąc w szkole podstawowej, założyła swój pierwszy zespół muzyczny „Żmije”, w którym śpiewała z koleżankami. W 1994 roku razem z kolegą założyła zespół o nazwie „Iwmar”. Iwona Węgrowska ukończyła studia na kierunku psychologicznym. 

Kariera

Swoją karierę muzyczną Iwona Węgrowska rozpoczęła w zespole „Abracadabra”, który z czasem zmienił nazwę na „Abra”. W 2002 roku wydała z nim singiel „W naszym domu”, a w sierpniu 2004 roku pierwszy album studyjny, zatytułowany „Abra!”. Płytę promowali singlami „Blisko tak” i „Zwyczajna dziewczyna”, jednak nie odnieśli sukcesu. 

W 2004 roku piosenkarka uzyskała wzrost popularności dzięki udziałowi w piątej edycji reality show Polsatu „Bar”. Rok później Iwona Węgrowska wraz z zespołem wydała drugą płytę zatytułowaną „Czekam na miłość”, która była promowana singlami: „Zaczaruj mnie”, „Ostatnie tango w Paryżu”, „Długi” oraz „Le luxe”.  Formacja wzięła również udział w preselekcjach do 50. Konkursu Piosenki Eurowizji, gdzie ostatecznie zajęła 3. miejsce. W 2007 roku zespół został rozwiązany, a Iwona skupiła się na karierze solowej.

W 2007 roku Iwona Węgrowska wystąpiła w rozbieranej sesji zdjęciowej dla magazynu „CKM”. Natomiast rok później zadebiutowała solowo, pojawiając się gościnnie w zespole „Feel” i śpiewając w utworze „Pokonaj siebie”. Piosenka okazała się wielkim przebojem, a popularność piosenkarki znacznie wzrosła. Tego samego roku ukazał się jej pierwszy samodzielnie nagrany album zatytułowany „Iwona Węgrowska”, który zawiera jeden z najpopularniejszych utworów artystki „4 lata”. W 2010 roku ukazał się drugi album piosenkarki „Dzielna”, na którym znalazł się utwór „Uwięziona”. Artystka zgłosiła piosenkę do eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji, gdzie ostatecznie zajęła 3. miejsce. 

W 2013 roku artystka wydała singiel zatytułowany „Las Vegas”, a cztery lata później razem z nowym utworem „Alone”, po raz kolejny wzięła udział w eliminacjach do Eurowizji. W 2018 roku Iwona Węgrowska nawiązała współpracę ze śpiewaczką operową Dominiką Zamarą, z którą nagrała i wydała włoskojęzyczny utwór „Con le ali del tempo”. 

Życie prywatne

Iwona Węgrowska przez dziesięć lat była związana z kompozytorem Andrzejem Mrowcem. Następnie spotykała się z przedsiębiorcą Adamem Danielakiem. W 2013 roku artystka poślubiła starszego o 22 lata biznesmena i producenta muzycznego Krzysztofa Madeyskiego. Ceremonia ich zaślubin odbyła się w Las Vegas. Jeszcze tego samego roku para wzięła ślub także w Polsce. Ich związek jednak nie przetrwał próby czasu i po roku się rozwiedli. Później wokalista zaczęła się spotykać z Maciejem Marcjanikiem, z którym ma córkę Lilię. Artystka kilkukrotnie rozstawała się ze swoim partnerem, mimo to zakochani zawsze do siebie wracali. 

Iwona Węgrowska - Wiadomości

Iwona Węgrowska - Zdjęcia

Iwona Węgrowska - Wideo