Reklama

Ewa Krawczyk

Ewa Krawczyk przez lata była małżonką nieżyjącego już piosenkarza Krzysztofa Krawczyka. Występowała ze swoim mężem na scenie, śpiewając w jego chórkach. Pełniła również rolę „road menadżerki” artysty. Co wiemy o żonie sławnego piosenkarza? 
Ewa Krawczyk - najważniejsze informacje
Ewa Krawczyk /Piotr Kamionka /East News

Ewa Krawczyk - najważniejsze informacje

Ewa Krawczyk przez lata była małżonką nieżyjącego już piosenkarza Krzysztofa Krawczyka. Występowała ze swoim mężem na scenie, śpiewając w jego chórkach. Pełniła również rolę „road menadżerki” artysty. Co wiemy o żonie sławnego piosenkarza? 

Życiorys

Ewa Krawczyk przyszła na świat w 1960 roku. Kobieta zawsze stroniła od życia publicznego. Najczęściej można było ją zobaczyć u boku swojego męża Krzysztofa Krawczyka. Wiadomo również, że jest osobą głęboko wierzącą i to dzięki niej piosenkarz ponownie skupił się na wierze. 

Kariera

Ewa Krawczyk zawsze pomagała mężowi w jego działalności zawodowej. Od lat sprawdzała się w roli menadżerki artysty. Zawsze dbała o zawodowe interesy ukochanego i towarzyszyła mu podczas każdego koncertu oraz wystąpienia publicznego. Sam piosenkarz często dedykował jej utwory, które wykonywał. 

Życie prywatne

Ewa Krawczyk była trzecią żoną legendy polskiej muzyki. Historia ich miłości niewątpliwie jest bardzo ciekawa, bowiem para poznała się podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w Chicago w 1982 roku w klubie polonijnym „Cisza leśna”, gdzie Ewa pracowała jako barmanka. Wtedy miała 22 lata, a Krzysztof 36 lat. Muzyk pozostawał wówczas w swoim drugim małżeństwie z Haliną Żytkowiak, z którą ma syna Krzysztofa. 

W 1985 roku Ewa i Krzysztof wzięli ślub cywilny w Stanach Zjednoczonych, jednak w Polsce to małżeństwo było nieważne, dlatego musieli zawrzeć związek małżeński po raz drugi. Krawczykowie marzyli także o ślubie kościelnym, dlatego piosenkarz musiał unieważnić małżeństwo ze swoją pierwszą żoną Grażyną Adamus. Ostatecznie para wzięła ślub w 1988 roku. 

Krzysztof Krawczyk niejednokrotnie podkreślał, że Ewa pomogła mu pokonać uzależnienie od leków i używek takich jak marihuana, LSD, czy grzyby halucynogenne. Dzięki kobiecie stał się także osobą wierzącą
W 2002 roku para wzięła rozwód, jednak po latach oboje podkreślali, że dali się ponieść emocjom. 

Po zaręczynach w Paryżu para wzięła ślub w Parzęczewie. Niektórzy twierdzili, że to był specjalny zabieg, który miał na celu ochronę majątku muzyka przed osobami, które zgłaszały do niego pretensje.
 
Mimo że Ewa Krawczyk nie miała własnych dzieci, to wychowywała syna piosenkarza Krzysztofa Krawczyka – Krzysztofa juniora oraz trzy córki jej siostry Barbary Wojtal: Katarzynę, Sylwię i Beatę. 

Barbara sama przyznała, że muzyk był bardzo dobry dla jej córek i były traktowane na równi z synem artysty. Jednak stoi to w sprzeczności z tym, co syn Krawczyka przedstawiał w mediach, ponieważ wspominał o utracie kontaktu z własnym ojcem

Mężczyzna żyje z renty i nie może podjąć pracy z powodu choroby, jaką jest nieuleczalna padaczka pourazowa, którą nabył podczas wypadku samochodowego w 1988 roku, spowodowanego przez ojca. Z tego powodu chciał wywalczyć w sądzie alimenty od ojca za spowodowanie kalectwa, jednak z powodu śmierci muzyka ten proces nigdy się nie rozpoczął.

Ewa Krawczyk - Wiadomości

Ewa Krawczyk - Wideo