Reklama

Maja Hyży

Poniedziałek, 12 września 2022 (11:30) Aktualizacja Czwartek, 1 czerwca 2023 (12:01)
​Maja Hyży jest polską piosenkarką i półfinalistką trzeciej edycji programu „X Factor”. Chętnie pojawia się w telewizji i udziela wywiadów, ale jednocześnie strzeże swojego życia prywatnego. Kim jest Maja Hyży? Co o niej wiemy? 
Maja Hyży - najważniejsze informacje
Maja Hyży /TRICOLORS/EAST NEWS /East News

Maja Hyży - najważniejsze informacje

​Maja Hyży jest polską piosenkarką i półfinalistką trzeciej edycji programu „X Factor”. Chętnie pojawia się w telewizji i udziela wywiadów, a jednocześnie strzeże swojego życia prywatnego. Kim jest Maja Hyży? Co o niej wiemy? 

Młodość

Maja Hyży urodziła się 3 grudnia 1989 roku w Kołobrzegu. Wtedy nosiła jeszcze nazwisko Krygier. Piosenkarka ma siostrę Kaję, z którą jest bardzo zżyta. Mieszkając w rodzinnym mieście, grała w koszykówkę i lubiła biegać. Kiedy miała 12 lat i szła plażą do domu, poczuła, że boli ją noga. Ból był bardzo silny. Po szczegółowych badaniach okazało się, że nastolatka ma problemy z biodrami, a resztę życia może spędzić na wózku inwalidzkim. Dwa lata spędziła w łóżku w gipsie od pasa w dół, z szyną między nogami. Mocno cierpiała, jednak dzięki determinacji najbliższych udało jej się stanąć na nogi. Po tym czasie uczyła się chodzić na nowo z pomocą rehabilitanta. Wysiłek się opłacił, ponieważ dziewczyna odzyskała sprawność. 
 
Zainteresowanie muzyką wyniosła z domu rodzinnego. To babcia dostrzegła talent wnuczki i namówiła ją na lekcje śpiewu. Maja zdecydowała się na indywidualną edukację i trening głosu. Zapisała się do Studia Wokalnego przy Klubie Garnizonowym.  

Kariera  

Ważnym momentem w karierze artystki okazał się rok 2013, kiedy razem z ówczesnym mężem Grzegorzem Hyżym, wzięła udział w przesłuchaniach do trzeciej edycji programu „X Factor”. Tam zaszła daleko, bo aż do półfinałów, zajmując czwarte miejsce. Rywalizowała m.in. ze swoim mężem, który zajął drugą pozycję, co dało mu przepustkę do muzycznej kariery.  

W 2015 roku Maja Hyży nagrała debiutancki album „W chmurach”. Piosenkarka nie ukrywała, że do nagrania płyty wiodła dosyć długa i kręta droga. Do pomocy miała artystów, którzy osiągnęli znaczącą pozycję na rynku muzycznym: Piotra Siejkę i Paulinę Przybysz. Zapowiedzią tego albumu były single: „Kawa” i „Będę kochać”, które stacje radiowe nieraz emitowały w szczytowym okresie popularności.  
 
Kolejnym krokiem w karierze piosenkarki była Eurowizja. W 2018 roku z piosenką „Błysk (Skin)” zakwalifikowała się do finału polskich eliminacji do konkursu Eurowizji. W głosowaniu jurorów i telewidzów podczas koncertu finałowego zajęła siódme miejsce. 
 
W styczniu 2020 roku Maja Hyży została zaproszona do programu „Szansa na sukces”. Natomiast w 2021 roku w finale czternastej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo” zajęła czwartą pozycję.  

Życie prywatne  

W 2011 roku Maja wyszła za Grzegorza Hyżego. Jednak niedługo po zakończeniu „X Factora” para rozwiodła się, podążając własnymi ścieżkami życia i kariery. Para ma dwóch synów, bliźniaków Aleksandra i Wiktora. Ostatecznie rozstali się w lipcu 2013 roku.  
 
Po pewnym czasie piosenkarka poznała Mateusza Wesołowskiego, jednak i ten związek nie trwał długo. Natomiast 10 lipca 2020 roku artystka urodziła córkę Antoninę, której ojcem jest kolejny partner Mai, Konrad. W 2021 Maja opublikowała na Instagramie jedną ze swoich największych tragedii życiowych - wokalistka poroniła. W 2022 roku piosenkarka poinformowała o czwartej ciąży

Maja Hyży - Wiadomości

Maja Hyży - Zdjęcia

Maja Hyży - Wideo