Reklama

Maja Bohosiewicz

Polska aktorka Maja Bohosiewicz urodziła się 20 listopada 1990 roku w Żorach, w rodzinie polskich Ormian. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek urodzonych w latach 90.
Maja Bohosiewicz - najważniejsze informacje
Maja Bohosiewicz / Instagram @majabohosiewicz /Instagram

Maja Bohosiewicz - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  20.11.1990

 • Miejsce urodzenia:

  Żory

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

Polska aktorka Maja Bohosiewicz urodziła się 20 listopada 1990 roku w Żorach, w rodzinie polskich Ormian. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek urodzonych w latach 90.

Życiorys

Maja Bohosiewicz urodziła się najmłodsza z trojga rodzeństwa. Ma dwóch braci – Łukasza (ur. 1973) oraz Mateusza (ur. 1988), a także siostrę Sonię (ur. 1975), która również jest aktorką. Ponadto jest siostrą stryjeczną aktora Jakuba Bohosiewicza. 

Rodzicom aktorki zależało, aby ich dzieci już od najmłodszych lat były wrażliwe na sztukę, dlatego organizowali wycieczki do teatrów, muzeów czy kin. Działania przyniosły pozytywne rezultaty – Maja Bohosiewicz ukończyła Liceum Aktorskie przy L’Art Studio w Krakowie.  Próbowała dostać się do Szkoły Teatralnej, jednak bezskutecznie. Ostatecznie studiowała reżyserię w Warszawskiej Szkole Filmowej. Co ciekawe, kilka lat później pojawiły się plotki, że to Sonia Bohosiewicz tak naprawdę jest matką Mai.

Kariera

Na deskach teatru zadebiutowała w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Z kolei w 2007 roku wygrała casting do filmu „Izolator” (lepiej znanym pod tytułem "Warsaw Dark"). Następnie wcieliła się w postać Kingi w serialu „Londyńczycy” emitowanym przez TVP 1. Niedługo później wystąpiła w takich produkcjach jak „Siostry”, „Weselna Polka” czy „Na dobry początek”. W 2010 roku dołączyła do obsady serialu „M jak Miłość” oraz pojawiła się w serialach takich jak: „Ojciec Mateusz” i „Szpilki na Giewoncie”. Stopniowo jej rozpoznawalność rosła, a takie seriale jak „Julia” czy „Za marzenia” ugruntowały pozycję Bohosiewicz na scenie polskiego show-biznesu. 

Stało się jasne, że Maja Bohosiewicz na dobre wyszła z cienia starszej siostry i w 2011 roku wystąpiła w komedii „Pokaż kotku, co masz w środku” oraz „Wojna żeńsko-męska”

Próbowała swoich sił też poza kinem. W 2013 roku pojawiła się na okładce magazynu „Playboy”, a rok później była uczestniczką programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym zajęła ostatnie, ósme miejsce. W 2015 roku otworzyła ekskluzywną kwiaciarnię na ulicy Hożej w Warszawie. Hitem w niej były flower boxy, czyli  kwiaty w pudełkach. Sprzedała jednak kwiaciarnie i od 2018 roku prowadzi swoją firmę odzieżową „Le Collet”. Można ją również nadal doglądać w serialach telewizyjnych takich jak m.in. „Barwy szczęścia”.

Życie prywatne

Maja Bohosiewicz od wielu lat związana jest z Tomaszem Kwaśniewskim. W 2016 roku powitali na świecie swoje pierwsze dziecko, syna Zacharego. Rok później urodziła się ich córeczka – Leonia. Zakochani stanęli na ślubnym kobiercu dopiero w 2018 roku, w Sylwestra. Świadkową była jej starsza o 15 lat siostra.

W trakcie pierwszej ciąży Maja Bohosiewicz poszła śladami innych celebrytek i założyła bloga parentingowego o nazwie „Majka Polka”. Ostatni wpis opublikowano tam we wrześniu 2017 roku. 

Zdobyła się również na odważne wyznanie i zdradziła, że dorastała w dysfunkcyjnej rodzinie i jest dzieckiem DDA. Swoim życiem prywatnym dzieli się na swoim koncie na Instagramie pod nazwą @majabohosiewicz. Nie uważa się za katoliczkę, ale zwyczajowo zabiera swoje dzieci do Kościoła w święta.

Maja Bohosiewicz - Wiadomości

Maja Bohosiewicz - Zdjęcia

Maja Bohosiewicz - Wideo