Reklama

Joanna Brodzik

Joanna Honorata Brodzik urodziła się 11 stycznia w 1973 roku w Krośnie Odrzańskim. W 1996 ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jest polską aktorką znaną z seriali "Kasia i Tomek" czy "Magda M.".
Joanna Brodzik - najważniejsze informacje
Joanna Brodzik /AKPA

Joanna Brodzik - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  11.01.1973

 • Miejsce urodzenia:

  Krosno Odrzańskie

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Paweł Wilczak
 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Klan",
  • "Kasia i Tomek",
  • "Magda M."
 • Nagrody:

  Telekamery, Wiktory

Joanna Honorata Brodzik urodziła się 11 stycznia w 1973 roku w Krośnie Odrzańskim. W 1996 ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jest polską aktorką znaną z seriali "Kasia i Tomek" czy "Magda M.".

Młodość

Rodzice aktorki chodzili wspólnie do klasy, działali razem w harcerstwie i występowali w przedstawieniach. Szybko zakochali się w sobie, a owocem ich miłości była Joanna, która przyszła na świat, gdy obydwoje mieli zaledwie 18 lat. W małym miasteczku wczesna ciąża była sensacją – do tego stopnia, że ksiądz nie udzielił zgody na ochrzczenie dziecka.

Babcia Brodzik, czterdziestokilkuletnia wówczas kobieta, postanowiła przejść na rentę, by zaopiekować się wnuczką. W ten sposób mama Joanny mogła dokończyć edukację. Aktorka przez wiele lat nie miała kontaktu z ojcem, a w domu rodzinnym się nie przelewało. Kiedy pojawiło się przyrodnie rodzeństwo, 4 lata młodszy brat i 10 lat młodsza siostra, przybyło jej obowiązków. Z ojcem nawiązała ponowny kontakt, kiedy miała 18 lat. Ukończyła VII Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze i z powodzeniem dostała się na PWST w Warszawie. 

Kariera

Joanna Brodzik zadebiutowała na dużym ekranie rok przed ukończeniem Akademii Teatralnej w filmie „Dzień wielkiej ryby”. Widzowie telewizyjni mogli bliżej ją poznać w serialu „Klan”, gdzie grała przez 12 miesięcy. Do 2000 roku zagrała w takich produkcjach jak „Złoto Dezerterów”, „Ogniem i mieczem”, „Gabinet terapii” czy Gwiezdny pirat”. 

Przełom w karierze nastąpił w 2002 roku, kiedy Brodzik dostała angaż do serialu „Kasia i Tomek”. Joanna wcieliła się w tytułową postać żeńską. Produkcja osiągnęła ogromny sukces i przyniosła dwójce aktorów rozpoznawalność oraz sympatię widzów. W 2007 roku Brodzik została nagrodzona Telekamerą w kategorii „Najlepsza aktorka”. W tym samym roku została również okrzykniętą „Najpiękniejszą 2006” przez czasopismo „Viva!”. 

W 2005 roku aktorka po raz kolejny wcieliła się w główną postać, tym razem w serialu „Magda M”. Produkcja okazała się jeszcze większym hitem niż „Kasia i Tomek”. Postać prawniczki Magdy M. uczyniło z Brodzik pierwszoligową aktorkę w Polsce. 

Dwa lata później aktorka otrzymała wiele nagród i wyróżnień za rolę Sigity w dramacie „Jasne błękitne okna”. Dostała nagrodę dla najlepszej aktorki w filmie fabularnym na Cieszyńskim Festiwalu Filmowym oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Madrycie.

Życie prywatne

Joanna przez wiele lat była w związku z aktorem i wokalistą Bartkiem Świderskim. Zaręczyli się, ale nie poruszali tematu ślubu. Ostatecznie związek nie przetrwał próby czasu. Na planie serialu „Kasia i Tomek” poznała swojego partnera serialowego Pawła Wilczaka, który ją oczarował. To właśnie z nim aktorka stworzyła szczęśliwą rodzinę, chociaż nie wzięli się ze sobą ślubu. Para doczekała się bliźniaków: Jana i Franciszka (ur. 2008). Związek przeżywał różne kryzysy, ale wszystkie udało się pokonać.

Para przez wiele lat występowała w reklamach Plusa i Cyfrowego Polsatu, gdzie oferowali usługę Smartdom. Joanna Brodzik była również ambasadorką marki kosmetycznej OLAY oraz marki samochodowej Suzuki Swift.

Joanna Brodzik - Wiadomości

Joanna Brodzik - Zdjęcia

Joanna Brodzik - Wideo