Reklama

Anna Kalczyńska

Annę Kalczyńską znamy z ekranów telewizorów – od wielu lat występuje jako dziennikarka telewizyjna. Obecnie prowadzi popularny program śniadaniowy „Dzień dobry TVN”. Jak potoczyła się jej kariera?
Anna Kalczyńska - najważniejsze informacje
Anna Kalczyńska /Jerzy Dudek/Dzien Dobry TVN/East News /East News

Anna Kalczyńska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  23.04.1976

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  dziennikarka

 • Produkcje:

Annę Kalczyńską znamy z ekranów telewizorów – od wielu lat występuje jako dziennikarka telewizyjna. Obecnie prowadzi popularny program śniadaniowy „Dzień dobry TVN”. Jak potoczyła się jej kariera?

Dzieciństwo 

Anna Kalczyńska pochodzi z Warszawy. Urodziła się 23 kwietnia 1976 r. Jest córką aktorów – Krzysztofa Kalczyńskiego i Haliny Rowieckiej, ale nie zdecydowała się pójść w ślady rodziców. Ukończyła Wydział Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego, odbyła także staż w dziale prasy i komunikacji Komisji Europejskiej w Brukseli.Ma młodszą siostrę, Marię, zapaloną sportsmenkę i podróżniczkę.

Początek kariery

Anna Kalczyńska zaczynała w stacji TVP, w której współtworzyła program kulturalny „Pegaz”. Od 2002 r. jest związana z grupą TVN.

Zdobycie popularności

Kalczyńska stała się rozpoznawalna jako reporterka TVN24. Dla tej stacji pracowała przez kilka lat, początkowo jako współtwórczyni programu „Studio Europa”, a następnie także jako jego prezenterka. Prowadziła także serwisy informacyjne stacji, a w latach 2007–2010 była związana z programem „Polska i świat”. Jak wyznała po latach, okres pracy w TVN24 nie był dla niej łatwy. Natłok tragicznych informacji, które musiała przekazać w bezosobowy, informacyjny sposób, obciążał ją psychicznie. Szczególnie ciężko przeżywała doniesienia o tragicznych wypadkach, które rozbijały szczęśliwe rodziny lub odbierały rodzicom ukochane dzieci. Kalczyńskiej jako matce bardzo trudno było się pozbierać po dyżurach, w trakcie których informowała Polaków o wydarzeniach tego typu.

Dalsza kariera

We wrześniu 2014 r. Anna Kalczyńska pojawiła się jako jedna z prezenterek programu śniadaniowego w głównej stacji TVN „Dzień dobry TVN”. Jej partnerami na antenie byli Robert Kantereit i Jarosław Kuźniar, a od 2016 r. do dziś jest nim Andrzej Sołtysik. Polacy pokochali Kalczyńską w roli prowadzącej tej śniadaniówki. Od lat „Dzień dobry TVN” zbiera przed telewizorami setki tysięcy Polaków. Wokół Anny Kalczyńskiej zawrzało – zmiany kadrowe za kulisami TVN-u spowodowały, że mówiło się również o odejściu lub wręcz wyrzuceniu dziennikarki z „Dzień dobry TVN”. Sama zainteresowana dolała oliwy do ognia, mówiąc na swoim Instagramie o dużych zmianach w jej życiu i obraniu nowej drogi zawodowej, na którą powinna była zdecydować się już dawno. Po serii pytań i dociekań zdementowała jednak plotki o odejściu z programu, z którym jest związana od ośmiu lat. Zatem nadal możemy oglądać Annę Kalczyńską w programie Dzień dobry TVN. Dziennikarka jest także aktywna na Instagramie, gdzie pokazuje kulisy swojej pracy oraz codzienne życie z trojgiem dzieci.

Rodzina

Mężem Anny Kalczyńskiej jest Maciej Maciejowski, którego poślubiła w 2007 r. Do 2020 r. Maciejowski zasiadał w zarządzie TVN-u, stacji, z którą był związany przez wiele lat. Poznali się za kulisami telewizji – on pracował w dziale marketingu TVN, a ona była reporterką tej stacji. Podobno zakochali się w sobie od razu na pierwszym spotkaniu, a zaręczyli zaledwie po pół roku znajomości. Wspólnie wychowują troje dzieci: Jana, Hannę i Krystynę. Co ciekawe, dwoje z ich pociech świętuje urodziny tego samego dnia, choć dzielą ich trzy lata różnicy wieku.

Anna Kalczyńska - Wiadomości

Anna Kalczyńska - Zdjęcia

Anna Kalczyńska - Wideo