Reklama

Aneta Zając

Aneta Zając urodziła się 19 kwietnia 1982 roku w Warszawie. Jest polską aktorką telewizyjną i teatralną. W młodości była jedną z solistek popularnego zespołu „Fasolki”. Dzięki swojej babci rozpoczęła przygodę z aktorstwem. Czy Zając może się pochwalić aktorskim sukcesem? Sprawdźmy!
Aneta Zając - najważniejsze informacje
Aneta Zając /Pawel Wodzynski /East News

Aneta Zając - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  19.04.1982

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Taniec z gwiazdami",
  • "Jak oni śpiewają",
  • "Hotel 52",
  • "Na dobre i na złe",
  • "Pierwsza miłość",
  • "Daleko od noszy"
 • Nagrody:

  Kryształowa Kula

Aneta Zając urodziła się 19 kwietnia 1982 roku w Warszawie. Jest polską aktorką telewizyjną i teatralną. W młodości była jedną z solistek popularnego zespołu „Fasolki”. Dzięki swojej babci rozpoczęła przygodę z aktorstwem. Czy Zając może się pochwalić aktorskim sukcesem? Sprawdźmy!

Życiorys

To babcia Henryka pchnęła młodą Zając do aktorstwa. Jako dziecko uczęszczała na kółko teatralne przy warszawskim Teatrze Ochota, a w liceum chodziła na zajęcia przy Teatrze Buffo, gdzie brała udział w lekcjach akrobatyki i tańca nowoczesnego. Ukończyła również szkołę muzyczną I stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu.

Dopiero za drugim podejściem dostała się do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W 2006 roku obroniła dyplom, stając się tym samym magistrem sztuki. 

Kariera

Jako aktorka zadebiutowała w 2000 roku, pojawiając się w serialu „Na dobre i na złe”, gdzie grała przez rok. Następnie przez dwa lata wcielała się w postać Anety w telenoweli „Plebania”.

Rozpoznawalność przyniosła jej rola Marysi Radosz w „Pierwszej Miłości”. Aktorka dołączyła do obsady serialu w 2004 roku i gra w nim nieprzerwanie do dzisiaj. Kobieta pojawiła się również w takich serialach jak „Pensjonat pod Różą”, „Sprawa na dziś”, „Daleko od noszy”, „Hotel 52”.

Aneta Zając miała okazję również grać na deskach teatru. W 2005 roku pojawiła się w spektaklu „Jak wam się podoba” w reżyserii J. Maciejowski w Teatrze Studyjnym w Łodzi, a rok później zagrała w sztuce „Przyjazne dusze” we wrocławskim Teatrze Komedia.

Programy telewizyjne

W 2008 roku Aneta wzięła udział w 3. edycji programu „Jak oni śpiewają”, gdzie zajęła 5. miejsce. Z kolei w 2014 roku wygrała 1. edycję programu „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami” emitowanym na stacji Polsat. Stworzyła wówczas duet taneczny ze Stefanem Terrazzinem – wygrali kryształową kulę i 100 tysięcy złotych. Aktorką można było zobaczyć również w programach kulinarnych „Top Chef” oraz „Hell's Kitchen. Piekielna Kuchnia” jako gość specjalny. Pojawiła się w jednym z odcinków programu Kuby Wojewódzkiego. 

Życie prywatne

W „Pierwszej Miłości” jej serialowym partnerem był Mikołaj Krawczyk. Aktorzy znali się za czasów studiów i podobno nie darzyli się sympatią. Wspólna praca na planie serialu jednak mocno zbliżyła ich do siebie i w efekcie zostali parą. Przez 7 lat tworzyli szczęśliwy związek, a owocem ich miłości są bliźniacy – Robert i Michał urodzeni w 2011 roku.

Na początku 2012 roku para się rozstała, a niedługo później media rozpisywały się na temat nowego związku Krawczyka. Okazało się, że nową partnerką aktora była Agnieszka Włodarczyk, którą poznał na planie serialu.

Aneta Zając została sama z bliźniakami, a na domiar złego Mikołaj Krawczyk wymigiwał się od zobowiązań wobec synów – od lat nie płacił alimentów w wysokości 3542 zł miesięcznie. Kwota zaległości przekroczyła sumę ponad 139 tys. zł.

Aneta Zając nie komentuje sprawy ze swoim byłym partnerem oraz stara się chronić prywatności swoich synów. Na Instagramie aktorki nie znajdują się żadne zdjęcia chłopców.

Aneta Zając - Wiadomości

Aneta Zając - Zdjęcia

Aneta Zając - Wideo