Reklama
Reklama
Tylko u nas

Mikołaj Krawczyk od lat (!) nie płaci alimentów? Komornik domaga się ponad 170 tysięcy zaległości!

Mikołaj Krawczyk (41 l.) i Aneta Zając (40 l.) byli jedną z najpopularniejszych par w polskim show-biznesie, aż do 2012 roku. Para doczekała się dwóch synów bliźniaków, na których Mikołaj po rozstaniu miał płacić określone należności... Z dokumentów, do których dotarliśmy, wynika, że na rzecz synów powstał ogromny dług!

Aneta Zając i Mikołaj Krawczyk - związek bez "happy endu"

Aneta Zając i Mikołaj Krawczyk byli parą zarówno w życiu prywatnym - w latach od 2005 do 2012 roku, jak i w serialu - widzowie kochali ich perypetie w "Pierwszej miłości". To właśnie na planie tego serialu poznali się i zakochali... Niestety, zarówno na ekranie jak i "w realu" ich związek nie przetrwał próby czasu. Krawczyk z obsady serialu odszedł w 2013 roku, natomiast Aneta Zając gra w nim do dziś uwielbianą przez widzów Marysię.

Reklama

Mikołaj tuż po rozstaniu z Anetą Zając związał się z Agnieszką Włodarczyk, ale i ten związek nie trwał długo. Ostatecznie osiadł u boku Sylwii Juszczak, z którą związał się w 2016 roku, a ślub wziął rok później. W 2019 do cywilnego dorzucili ślub kościelny, w tym samym roku też powitali na świecie wspólną córkę - Konstancję.

Mikołaj Krawczyk i Aneta Zając - dzieci

Mikołaj Krawczyk i Aneta Zając są rodzicami bliźniaków, Roberta i Michała. Po przyjściu dzieci na świat, pojawiły się pierwsze plotki o niesnaskach między małżonkami, które dotyczyły finansów. Kto jednak mógł przypuszczać, że dojdzie do tak szokującej sytuacji! Pomponik dotarł do bardzo niepokojących dokumentów... Okazuje się, że Aneta Zając jest tak bezradna, że musiało dojść do próby zajęcia wierzytelności przez komornika sądowego.

Nasza redakcja dotarła do materiałów, z których wynika, że komornik w imieniu synów Anety Zając domaga się od Mikołaja spłaty długu wobec chłopców. Według dokumentów, w których posiadanie wszedł Pomponik, "alimenty bieżące to 3000 zł + opłata 452 zł, czyli łącznie miesięcznie po 3542 zł płatne z góry do 10-go każdego miesiąca". Problem w tym, że pieniądze od dawna nie wpływają do Anety, a konkretnie... "Alimenty zaległe na rzecz wierzyciela wynoszą 139.063,08 zł, odsetki do dnia 18.03. 2022 roku to 9691,93". Do tego dochodzi opłata egzekucyjna w wysokości 22.313,25 zł. To w sumie ponad 170 tysięcy złotych!

Komornik próbuje zająć majątek Mikołaja Krawczyka

W wyniku naszego dziennikarskiego śledztwa ustaliliśmy, że komornik ma zająć "całą sumę przypadającą dłużnikowi do wypłaty i obejmuje także wypłaty przyszłe". Według naszych informacji jednak jest z tym pewien problem - a konkretnie taki, że Mikołaj Krawczyk oficjalnie... nie ma pieniędzy. Komornik nie może odzyskać długu alimentacyjnego, bo nie ma co zajmować... Jest to o tyle dziwne, że aktor przecież czynnie pracuje zawodowo. 

Z ostatnich jego zajęć warto wspomnieć choćby o dubbingowaniu Daredevila w "Spiderman. Bez drogi do domu" w 2021 roku, również w 2021 Mikołaj grał w teatrze Capitol w sztuce "Kochane pieniążki". Natomiast wiosną tego roku razem z żoną, Sylwią Juszczak, zagrali w sztuce "La Bombe", w 2022 roku gra też w sztuce "Miłość, seks i podatki" oraz kolejnej - "Zaręczony, pogrążony", nagrał również audiobooka "Skradziony klejnot", więc raczej na brak zajęć nie narzeka. Jak to możliwe?

Postanowiliśmy skontaktować się z Anetą Zając, ale nie udało nam się uzyskać jej komentarza do sprawy. Natomiast redakcji udało się dotrzeć do pełnomocnika Anety Zając - adwokat Beaty Woch z jednej z warszawskich kancelarii. 

Jej komentarz dla Pomponika niestety nie pozostawia złudzeń - w sprawie alimentów od Mikołaja Krawczyka działa nie tylko komornik, ale i prokuratura! Jak poinformowała nas adwokat - toczy się wszczęte z urzędu postępowanie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa.

Dlaczego mimo udokumentowanej pracy zarobkowej Krawczyka nie sposób wyegzekwować należnej jego synom kwoty? Prawniczka, z którą rozmawiamy, wyjaśnia, że to powszechna sytuacja.

"Z uwagi na tajemnicę postępowania uniemożliwiającą ujawnienie bliższych informacji z postępowania bez stosownego zarządzenia prokuratora, mogę jedynie potwierdzić, że takie postępowanie toczy się w Prokuraturze Rejonowej dla Warszawy Mokotowa w Warszawie. Organy ścigania będą wykonywać stosowne czynności celem ustalenia czy doszło do popełnienia przestępstwa.

Niestety praktyka zawodowa pokazuje, że coraz częściej rodzice, przy których dzieci zamieszkują na stałe, borykają się z trudnościami wyegzekwowania alimentów od drugiego rodzica. Zdarzają się sytuacje wykorzystywania luk prawnych w taki sposób, że egzekucja alimentów pomimo istnienia możliwości po stronie zobowiązanego, jest bezskuteczna" - wyjaśnia prawniczka.

Redakcja Pomponika próbowała wielokrotnie dodzwonić się zarówno do Mikołaja Krawczyka, jak i do jego agencji aktorskiej - niestety bezskutecznie. Nie odpowiedział też na żadne nasze wiadomości przesyłane różnymi kanałami.

Alimenty gwiazd

Alimenty gwiazd to temat który często przewija się w kolorowej prasie. Nic dziwnego, że temat wzbudza tak duże zainteresowanie - zwykle bowiem chodzi o wyjątkowo wysokie kwoty. Rekordowe alimenty płacił Zbigniew Zamachowski. Monika Richardson, jego ówczesna żona narzekała w tabloidach że niemal nie mają co jeść, bo wszystko przeznaczają na... 18 tysięcy miesięcznie, które Zamachowski miał wysyłać Aleksandrze Juście.

W 2017 w tabloidzie pojawiła się informacja, że komornik zajął konto Zamachowskiego, a ten wniósł do sądu o zmniejszenie alimentów.

Inną gwiazdą, która miała kłopoty ze spłacaniem swoich należności na dzieci jest Ilona Felicjańska. Była modelka miała płacić na każdego z synów po 500 zł, w sumie 1000 zł. W 2014 roku sprawą zajęła się prokuratura - okazało się wtedy, że jej zaległości opiewają w sumie na kwotę 9 tysięcy.

Magdalena Radomska, była partnerka Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka, również posiłkowała się sprawą w sądzie by wyegzekwować od sportowca alimenty. Podobne podejście do tematu utrzymywania własnych dzieci miał gwiazdor kabaretu Ani Mru Mru. Michał Wójcik uznał, że zasądzona przez sąd kwota 5 tysięcy złotych miesięcznie jest zbyt wysoka, więc postanowił... zignorować wyrok.

Wielu mogą zaskakiwać bardzo wysokie kwoty alimentów wśród celebrytów, ale sąd zawsze wyznacza je na podstawie zarobków. Trudno stwierdzić, skąd u gwiazd bierze się tendencja do niepłacenia zobowiązań na rzecz własnych dzieci. Nie są jednak wyjątkiem pod tym względem - w Polsce w 2020 roku alimentów nie płaciło aż 300 tysięcy rodziców. Dług alimentacyjny wyniósł aż 13 miliardów złotych! Według danych podanych przez portal prawo.pl, dłużnicy alimentacyjni notowani w KRD to najczęściej mężczyźni - aż 96%, najczęściej mieszkający w miastach (77 proc.).

Latami nie płacą na własne dzieci. "Alimenciarze" to powszechny problem

Zobacz też:

Mikołaj Krawczyk i Sylwia Juszczak pokazali niepublikowane dotąd zdjęcia ze ślubu i chrzcin!

Aneta Zając już tak nie wygląda! Ogromna metamorfoza aktorki!

Aneta Zając nie była pierwsza. Mikołaj Krawczyk zostawił dla niej inną kobietę!

Wszystkie odcinki "Pierwszej miłości" możecie oglądać na Polsat Go! TUTAJ

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy