Reklama

Agata Młynarska

Dziennikarka, prezenterka telewizyjna i konferansjerka o interesujących koligacjach rodzinnych – to właśnie Agata Młynarska. Skąd pochodzi i jak potoczyła się jej kariera?
Agata Młynarska - najważniejsze informacje
Agata Młynarska /TRICOLORS/EAST NEWS /East News

Agata Młynarska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  23.03.1965

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  dziennikarka

 • Produkcje:

 • Nagrody:

  Wiktory

Dziennikarka, prezenterka telewizyjna i konferansjerka o interesujących koligacjach rodzinnych – to właśnie Agata Młynarska. Skąd pochodzi i jak potoczyła się jej kariera?

Dzieciństwo

Agata Młynarska urodziła się 23 marca 1965 w Warszawie. Jest córką popularnego w latach PRL -u piosenkarza i tekściarza Wojciecha Młynarskiego i aktorki Adrianny Godlewskiej. Ma młodsze rodzeństwo – Paulinę, również dziennikarkę i byłą aktorkę (znaną z ról w „Kronice wypadków miłosnych” i „Złotopolskich”), i Jana, muzyka, kompozytora i dziennikarza radiowego. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Agata Młynarska jest spokrewniona ze słynnym przedwojennym dyrygentem Emilem Młynarskim, jest też spowinowacona z pianistą Arturem Rubinsteinem.

Małżeństwo i dzieci

Agata Młynarska była żoną historyka Leszka Kaniewicza, którego poślubiła w 1984. Mają dwóch synów – Stanisława (1985) i Tadeusza (1989). Rozwiedli się po dziesięciu latach, a następnie prezenterka wyszła za mąż za Jerzego Porębskiego. I ten związek nie przetrwał próby czasu. W latach 2006–2008 była związana z prezenterem pogody Jarosławem Kretem. W 2014 r. po raz trzeci stanęła na ślubnym kobiercu – tym razem jej mężem został przedsiębiorca Przemysław Schmidt. Młynarska wychowała także dwie dziewczynki z domu dziecka – Sylwię i Alicję.

Wczesna kariera

O Agacie Młynarskiej usłyszeliśmy już w 1978 r. – zagrała wówczas jedną z głównych bohaterek serialu „Rodzina Leśniewskich”. Jako prezenterka zadebiutowała w 1990 r. w dzienniku TVP „Obserwator”, a wkrótce poprowadziła program rozrywkowy „Sobota w Dwójce” i „Studio rano”. Przez długi czas była związana z TVP2, gdzie tworzyła reportaże i relacje z wydarzeń, a także sama pisała scenariusze i zapowiadała programy na antenie. Współpracowała też z Jerzym Owsiakiem w programie „Róbta, co chceta, czyli rockandrollowa jazda bez trzymanki”, a później także prowadziła finały jego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2002 r. została jedną z prowadzących „Pytania na śniadanie”. Agata Młynarska niemal od początku kariery udzielała się charytatywnie – była współtwórczynią akcji „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”, działa także w Fundacji „Dziecięca Fundacja”. Kilkukrotnie występowała w popularnych serialach w roli dziennikarki lub redaktorki („Badziewiakowie”, „M jak miłość”, „Egzamin z życia”, „Świat według Kiepskich”).

Przejście do Polsatu

W 2006 r. Młynarska zdecydowała się na kontrakt z Telewizją Polsat, gdzie pracowała za kulisami wielkich programów telewizyjnych. Wciąż występowała także jako konferansjerka na festiwalach i koncertach Polsatu. W latach 2011-2013 była gospodynią programu Polsat Café „Jaka ona jest”.

Dalsza kariera

W 2013 r. Agata Młynarska wróciła do TVP i została prowadzącą programu „Świat się kręci”, z którym rozstała się w 2016 i przeszła do kanału TLC Polska, zostając jej dyrektorem rozwoju. W 2017 r. na antenie tego kanału pojawił się jej autorski program „Zmiana pełną parą”. Następnie prowadziła programy: „Eks-tra Zmiana”, „Bez tabu”, „Włącz zdrowie” oraz „Kobiety bez tabu”.Co więcej, Agata Młynarska prowadzi w social media własny format #agatasiekreci. Powróciła także jako gospodyni programu „Bez tabu” w TVN Style.

Nagrody

Agata Młynarska jest laureatką dwóch Róż Gali, Wiktora w kategorii „osobowość telewizyjna” oraz nagrodą im. św. Kamila za działalność społeczną.

Agata Młynarska - Wiadomości

Agata Młynarska - Zdjęcia

Agata Młynarska - Wideo