Reklama
Reklama

Michał Wiśniewski już kilka razy stawał na ślubnym kobiercu. Oto wszystkie huczne śluby i rozwody artysty

Michał Wiśniewski (50 l.) zyskał popularność jako członek zespołu Ich Troje. Mimo że jego kariera muzyczna nie toczy się już z takim rozmachem jak kiedyś, to nadal jest o nim głośno. Wszystko za sprawą burzliwego życia uczuciowego. Czerwonowłosy muzyk miał aż pięć żon, z którymi doczekał się łącznie pięciu pociech (a kolejna jest w drodze)! Kim są jego wybranki?

Michał Wiśniewski jest liderem zespołu Ich Troje, który założył z Jackiem Łągwą w latach 90. W trakcie swojej działalności zespół kilkukrotnie zmieniał wokalistki. Dwie z nich - Magda Femme i Ania Świątczak zostały nawet żonami showmana.

Na ślubnym kobiercu stanęły z nim również Marta Mandrykiewicz (Mandaryna), Dominika Tajner i Pola Wiśniewska.

Reklama

Czerwone włosy i kontrowersyjny ubiór zapewniły muzykowi rozpoznawalność w całej Polsce, a zamiłowanie do kobiet sprawia, że wciąż jest o nim głośno.

Michał Wiśniewski jest ojcem pięciorga dzieci: Xaviera Fabienne (z Mandaryną); Etiennette i Vivienne (z Anną Świątczak) i Falco Amadeusa (z Polą, która obecnie jest w kolejnej ciąży).

Miłość w Ich Troje - Magda Femme

Michał Wiśniewski poznał Magdę Femme na jednej z imprez karaoke. Zachwycony jej talentem muzycznym, zaprosił ją do zespołu. Para wzięła ślub w 1996 r. Magda Femme miała jednak nie przyznawać się, że jest żoną Michała, bo według niego wpłynęłoby to źle na popularność zespołu. W rozmowie z magazynem "Viva" wyznała:

"Kiedy w 1996 roku braliśmy ślub, od razu mi oświadczył: Nie przyznajesz się, że jesteś moją żoną, bo te wszystkie piszczące fanki na koncertach będą rozczarowane, przestaną się we mnie zakochiwać i będziemy mniej popularni. To byłby błąd marketingowy."

To małżeństwo nie należało do szczęśliwych. Była żona zarzucała Michałowi ograniczanie wolności, znęcanie psychiczne i romans z Martą Mandrykiewicz. Według niego Magda w czasie trwania małżeństwa miała romans z kobietą.

Ostatecznie para rozstała się w 2001 r. w nieprzyjaznych stosunkach. Relacje byłych małżonków pozostają napięte do dziś.

Ślub na biegunie z Mandaryną

Związek czerwonowłosego muzyka z Martą Mandrykiewicz, znaną jako Mandaryna, przypadł na szczyt popularności zespołu. W programie "Jestem, jaki jestem" swój związek pokazywali całej Polsce.

Michał poznał Mandarynę w 2000 r., gdy była jedną z tancerek towarzyszących zespołowi  na scenie. Romans zaczął się, gdy muzyk był jeszcze w poprzednim małżeństwie.

W 2002 r. para postanowiła wziąć ślub cywilny. Niedługo po tym urodził się ich syn Xavier, a w 2003 r. na świat przyszła Vivienne.

W 2003 r. Michał i Marta zdecydowali się na ślub kościelny, który był jednym z najgłośniejszych wydarzeń medialnych pierwszych lat XX w. Uroczystość odbyła się w lodowej kaplicy w Kirunie na biegunie północnym. Uczestniczyło w niej ok. 100 gości, którzy przylecieli na ślub prywatnym samolotem. Nie zabrakło też kamer, które relacjonowały wydarzenie w programie "Jestem, jaki jestem".

Sielanka niestety nie trwała długo. Małżeństwo zakończyło się rozwodem w 2006 r. Powodem rozstania miało być uzależnienie muzyka od alkoholu.

Obecnie byli małżonkowie starają się utrzymywać poprawne stosunki.

Ania Świątczak - kolejna wokalistka i kolejny ślub

Gdy w 2003 r. Justyna Majkowska odeszła z Ich Troje, jej miejsce zajęła Anna Świątczak, która doskonale odnalazła się w zespole.

Niedługo po rozwodzie z Mandaryną Michał Wiśniewski wziął ślub z nową wokalistką. Uroczystość odbyła się 2006 r. w kaplicy w Las Vegas przy okazji trasy koncertowej.

Wkrótce rodzina Michała Wiśniewskiego się powiększyła. W tym samym roku na świat przyszła córka Etiennette, a dwa lata później Vivienne.

Para okazywała sobie uczucia w mediach i zapewniała o wzajemnej miłości. Wydawało się, że pasują do siebie idealnie. Jednak przez intensywne koncertowanie, portale plotkarskie i ciągły hejt relacje rodzinne zaczęły się psuć. Ania pozostawała w cieniu męża, a jej kariera uległa załamaniu, ponieważ nikt nie chciał współpracować z żoną Michała Wiśniewskiego.

Małżonkowie rozwiedli się w 2011 r., a odpowiedzialność za rozpad związku wzięła na siebie Ania Świątczak. Jak podają media, przyczyną mogły być uniezależnienie się od męża i skupienie na karierze solowej lub zdrada.

Związek z Dominiką Tajner

Ślub Michała Wiśniewskiego z Dominiką Tajner był dużym zaskoczeniem dla mediów. Para znała się już przed trzecim rozwodem Michała.

Michał i Dominika pobrali się w 2012 r. na Mazurach. Wydawało się, że udało im się stworzyć dojrzałą relację, która przetrwa wszelkie przeciwności. Dominika została menadżerką męża, pomogła mu uporać się z problemami finansowymi i nałogiem alkoholowym.

Niestety i ten związek nie przetrwał próby czasu. Zakończył się rozwodem w 2019 r. Michał Wiśniewski miał złożyć pozew rozwodowy, nie informując wcześniej żony, która akurat brała udział w "Tańcu z Gwiazdami".

Co było przyczyną rozstania? Dominika Tajner w magazynie "Twoje Imperium" zdradziła:

"Łatwo się zgubić w rutynie codzienności, co zresztą stało się w moim małżeństwie z Michałem. Przestaliśmy rozmawiać ze sobą, dzielić się emocjami, oddaliliśmy się od siebie."

Szczęśliwe małżeństwo z Polą

Wydawało się, że po tak burzliwych relacjach muzykowi trudno będzie znaleźć następną kandydatkę na żonę. Jak się okazało, rok po ostatnim rozwodzie została nią tajemnicza Pola, którą Michał poznał przez internet. Kobieta przyznała, iż nie wiedziała, że spotyka się ze znaną osobistością.

Ze względu na pandemię wzięli skromny ślub w 2020 r. Niedługo potem na świecie pojawił się kolejny syn lidera Ich Troje, Falco Amadeus. Niedawno para pochwaliła się, że oczekuje drugiego potomka. Małżonkowie wychowują także czworo dzieci z poprzedniego związku Poli.

Jak się czuje jako piąta żona Michała Wiśniewskiego? 

"Kogo interesuje to, że piąta? Uważam, że w pewnym wieku każdy ma jakąś historię za sobą. Jedni mają cztery żony, a inni 15 nieformalnych związków. Ja to rozumiem, dlatego jestem spokojna" - odpowiedziała na Instagramie jednemu z fanów.

Życzymy powodzenia w miłości!

Zobacz też:

Wiśniewski o romansie Cichopek i Kurzajewskiego: "Dawno było wiadomo"

Pola Wiśniewska źle znosi kolejną ciążę. "Miało być pięknie, a czuję się fatalnie"

Czwarta żona Wiśniewskiego szczerze reaguje na wieść o drugiej ciąży jego piątej żony

Wiśniewski zostanie ojcem po raz szósty. Co z alimentami na pozostałe dzieci?

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy