Reklama
Reklama

Te gwiazdy nie mają matury. Na liście zaskakujące nazwiska!

Czas matur to niezwykle stresujący czas dla młodych dorosłych, którzy muszą podjąć pierwsze dojrzałe decyzje w życiu. Jak się okazuje, ten ważny egzamin nie jest dla każdego, o czym przekonało się szerokie grono rodzimych celebrytów. Która sława nie ma matury? Niektóre nazwiska z listy mocno Was zdziwią!

Te gwiazdy nie mają matury. Na liście zaskakujące nazwiska!

Początek maja to zawsze bardzo stresujący czas dla maturzystów. Uczniowie szkół średnich przez kilka lat przygotowują się do egzaminu dojrzałości, lecz wyniki nie zawsze są dla nich satysfakcjonujące. Często testy decydują o przyszłości młodzieży, lecz bywają też takie przypadki, w których matura do niczego się w życiu nie przydaje.

Przykładem osób, które zrobiły karierę bez matury, są rodzime sławy. Kto znany nie zdał lub nie podszedł do egzaminu dojrzałości?

Reklama

Sprawdźcie!

Edyta Górniak ma jasne spostrzeżenie na temat matur

Edyta Górniak to niekwestionowana diva sceny muzycznej. Gwiazda wielokrotnie powtarzała, że nie ma matury i nie ukrywa, że ten egzamin nie jest dla niej ważny. W rozmowie z Pomponikiem zaznaczyła, że przygotowanie do matury nie idą w parze z przygotowaniem do dorosłego życia.

Artystka dodała, że w szkołach powinni uczyć, jak radzić sobie z kryzysem, w jaki sposób umiejętnie oszczędzać i gospodarować pieniędzmi, czy edukować z zakresu użyteczności roślin. Według Edyty program nauczania jest tak skonstruowany, że brak w nim miejsca na pożyteczną wiedzę, a dużo miejsca zajmuje teoria, która później nie jest potrzebna w życiu.

Dla Agnieszki Chylińskiej matura to bzdura

Kolejna gwiazda muzyki bez matury to Agnieszka Chylińska. Wokalistka w przeszłości dała się poznać z buntowniczej postawy, nic więc dziwnego, że z nauką nie było jej po drodze. Jurorka show nie ukrywa, że ma żal do nauczycieli, a jej sławny przekaz do edukatorów wciąż jest cytowany przez młodzież.

Przypominamy, że w 1997 roku Chylińska wywołała skandal podczas odbierania nagrody na gali Fryderyków i wykrzyczała do mikrofonu: "Nauczyciele, f*ck off, nienawidzę was".

Dawid Kwiatkowski miał inne plany na przyszłość

Dawid Kwiatkowski, czyli idol młodzieży, również nie zdecydował się na przystąpienie do matury. Artysta, będąc nastolatkiem, już tworzył muzykę, a w jego grafiku zabrakło czasu na przygotowania do egzaminu dojrzałości. 28-latek postawił na karierę i dobrze na tym wyszedł. Dziś jest jednym z popularniejszych artystów, a jego hity królują na listach przebojów.

Kamil Bednarek postawił na karierę

Kamil Bednarek długo marzył o tym, by zostać piosenkarzem. W końcu postawił wszystko na jedną kartę i zdecydował się na udział w talent show. Jego głos zachwycił jurorów i publikę, a ten z dnia na dzień stał się sławny. Udział w programie kolidował z lekcjami i maturą, dlatego ten nie zdecydował się na przystąpienie do matury. Artysta podkreślał, że chce wykorzystać daną mu szansę i nie ma czasu na edukację.

"Mamy swoje pięć minut, z których chcemy zrobić co najmniej godzinę. Trasa i koncerty wykańczają, nie czułem się na siłach podchodzić do egzaminów. Zresztą chcę być zadowolony z matury, nie robić jej na ostatnią chwilę" - mówił kilka lat temu.

Robert Kubica nie miał czasu na naukę

Robert Kubica także nie kwapił się do nauki. Sportowiec każdą wolną chwilę spędzał na wyścigach i edukację zakończył już na szkole podstawowej. Jak widać na jego przykładzie, papierek nie zawsze jest istotny. Kubica udowodnił, że ciężką pracą i poświęceniem można wiele osiągnąć.

"Rodzice wiedzieli, że kierowcą wyścigowym nie da się zostać w wieku 30 lat. Do szkoły chodziłem do pewnego momentu, potem trzeba było dokonać wyboru. Szkołę można zawsze skończyć, a kierowcą wyścigowym w wieku 40 lat już się nie zostanie... W normalnej polskiej rodzinie pewnie by to nie przeszło, ale moi rodzice mieli rację. Życie i starty za granicą nauczyły mnie więcej niż jakakolwiek szkoła" - przyznał w wywiadzie.

Kayah przed maturą zaszyła się w studiu nagraniowym

Kayah będąc nastolatką chciała już zrobić karierę w przemyśle muzycznym. Nie czekając na skończenie szkoły, zamknęła się w studiu nagraniowym i nie przykładała się do nauki. Dla wokalistki, nagranie płyty były priorytetem. W późniejszych latach chciała nadrobić zaległości i zapisała się do szkoły wieczorowej, jednak taki tryb edukacji również nie był dla niej i ostatecznie zrezygnowała z prób uzyskania matury.

"Tak się złożyło, że tuż przed maturą weszłam do studia, nagrywałam swoją pierwszą płytę i niestety matura już mnie ominęła. Później jeszcze raz dokonałam próby podejścia, próbowałam się uczyć wieczorowo, ale jakoś sytuacja ławkowa mnie nie nęci. Może nie powinnam się przyznawać do takich rzeczy" - opowiadała w programie śniadaniowym.

Robert Gawliński wybrał muzykę

Robert Gawliński to wolny ptak. Muzyk ma duszę rockmana i od młodości był niepokorny. Dla niego zdanie matury nie było czymś istotnym, wolał skupić się na nauce gry na gitarze i poszerzaniu pasji, jaką jest śpiewanie. Czas pokazał, że lider zespołu Wilki w młodości bardzo dobrze zrobił, stawiając na tworzenie hitów, a nie edukację.

Grażyna Szapołowska za dużo wagarowała

Grażyna Szapołowska również należy do grona sław, które w młodości nie przykładały się do nauki. Aktorka w jednym z wywiadów wyjawiła, że była wagarowiczką, a przez swoje zaniedbania nauczyciele nie dopuścili jej do matury. Ostatecznie gwiazda kina zdobyła papierek później i zdecydowała się nawet na studia. W 1977 roku ukończyła kierunek na Wydziale Aktorskim warszawskiej PWST.

Paulina Młynarska dużo się uczyła, ale nie ma egzaminu dojrzałości

Paulina Młynarska rzuciła szkołę, gdy miała zaledwie 16 lat i nie ukończyła nawet szkoły średniej. Dziennikarka postawiła wszystko na jedną kartę i zdecydowała, że woli zagrać w erotyku "Różowa seria", niż dalej się kształcić. Jednak siostra Agaty zapewniała, że ciągle poszerzała swoje horyzonty i nie spoczęła na laurach.

"Nie zrobiłam matury, nie skończyłam studiów, ale to nie znaczy, że się nie uczyłam, że nie pracowałam nad sobą. Jestem oczytana i wykształcona" - zapewniała na łamach "Vivy".

Braki w edukacji nie przeszkodziły Maleńczukowi w karierze

Kolejnym buntownikiem w kwestii edukacji jest Maciej Maleńczuk. 61-latek znany jest ze swoich poglądów względem nauki i tuż po zakończeniu szkoły podstawowej udał się do zawodowej. Fachu jednak nigdy nie zdobył, gdyż wolał grać na ulicy. Ostatecznie Maleńczuk stał się niezależnym muzykiem i dziś ma zapewnione stałe miejsce na ważnych imprezach i wydarzeniach muzycznych.

Przeczytajcie również:

Dorota Wellman na maturze kłamała jak z nut. Niczego nie żałuje! "Zrobiłam numer stulecia"

Zdjęcie Joanny Racewicz z matury robi furorę! Fani nie mogą się nadziwić!

Wiemy, kto zastąpi Dawida Kwiatkowskiego w "The Voice Kids"! Nieoczekiwana decyzja?

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama