Reklama

Dawid Kwiatkowski

Jako siedemnastolatek zyskał ogromną popularność, a miliony fanek oszalały na jego punkcie. Dawid Kwiatkowski to popowy wokalista, o którym słyszał każdy. Media się o nim rozpisują, ale Kwiatkowski nie pokazuje wszystkiego i potrafi chronić prywatność. Jak zaczęła się jego kariera? 
Dawid Kwiatkowski - najważniejsze informacje
Dawid Kwiatkowski /Artur Zawadzki/Reporter/ TRICOLORS /East News

Dawid Kwiatkowski - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  01.01.1996

 • Miejsce urodzenia:

  Gorzów Wielkopolski

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  wokalista/ka

 • Produkcje:

 • Nagrody:

  MTV Video Music Awards‎

Jako siedemnastolatek zyskał ogromną popularność, a miliony fanek oszalały na jego punkcie. Dawid Kwiatkowski to popowy wokalista, o którym słyszał każdy. Media się o nim rozpisują, ale Kwiatkowski nie pokazuje wszystkiego i potrafi chronić prywatność. Jak zaczęła się jego kariera? 

Dzieciństwo

Dawid Kwiatkowski urodził się 1 stycznia 1996 r. w Gorzowie Wielkopolskim. Ma braci – Mateusza i Michała. Piosenkarz uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego nr IV w Gorzowie Wielkopolskim, ale go nie ukończył. Naukę przerwał, ponieważ rozpoczął karierę muzyczną. 

Kwiatkowski nie boi się opowiadać o dzieciństwie, które było trudne przez alkoholizm jego rodziców. Wtedy często spędzał czas u dziadków. Syn wspierał matkę i pomógł jej wyjść z nałogu

Młody wokalista próbował wybić się w sieci – publikował covery ulubionych utworów i własne kompozycje. Próbował też swoich sił na scenie. Śpiewał w zespole Two of Us, z którym udało mu się odnieść sukces, zwyciężając w konkursie Askana Łowi Talenty. Chciał dostać się do programu „Must Be the Music”, jednak jurorzy nie dostrzegli jego talentu. 

Rozkwit kariery

Prawdziwym przełomem w poczynaniach młodego artysty okazał się singiel „Biegnijmy” wydany w 2013 r. W tym samym roku wyszedł jego pierwszy album „9893”. Kwiatkowski został nawet okrzyknięty „polskim Justinem Bieberem”. Od tej chwili wszystko potoczyło się szybko. Już rok później piosenkarz wystąpił w „Tańcu z gwiazdami”. Wydał kolejne albumy: „9893 Akustycznie” (2014), „Pop & Roll” (2014), „Element trzeci” (2015), „Countdown” (2016), „13 grzechów niczyich” (2019), „Dawid Kwiatkowski” (2021). 

Dawid Kwiatkowski występował także podczas takich wydarzeń jak: „Sylwester Marzeń z Dwójką”, „Gramy dla Europy”, „Nie pytaj o Polskę – #30LatWolności” oraz „Sylwester Szczęścia”. 

Dawid Kwiatkowski pojawiał się też wielokrotnie w programach telewizyjnych: „Dzień dobry TVN”, „Pytanie na śniadanie”, „Onet Radio”. Został jurorem w talent show „SuperDzieciak” (2015) i „The Voice Kids”

Nagrody

Dawid Kwiatkowski zdobył wiele nominacji i nagród. Najważniejsze z nich to: Glam Awards 2013 w kategorii „Odkrycie Roku”, MTV Europe Music Awards – „Najlepszy Polski Wykonawca” w 2014 r. i „Najlepszy Artysta Europy Wschodniej” w 2015 r. Wielokrotnie nagradzany był w prestiżowym konkursie Nickelodeon Kids Choice Awards. W 2019 r. wygrał „Hit lata” Plebiscytu Party, a w 2021 r. „Bursztynowego Słowika” na Top of the top Sopot Festiwal

Życie prywatne

Artysta, chociaż jest bardzo aktywny w mediach, chroni swoją prywatność. Mogliśmy zobaczyć całą jego rodzinę w programie „Super Rodzinka”. Kwiatkowski co jakiś czas wrzuca do sieci zdjęcia w towarzystwie pięknych kobiet, jednak nigdy nie potwierdził swojego statusu związku. Łączono go już z Dominiką Herman. W sieci pojawiły się też informacje o Sarze, która jest siostrą jego menedżera. 

Piosenkarz często publikuje zdjęcia ze swoim psem rasy boston terrier o imieniu Weddy.

Dawid Kwiatkowski - Wiadomości

Dawid Kwiatkowski - Zdjęcia

Dawid Kwiatkowski - Wideo