Reklama

Agnieszka Chylińska

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 (20:00) Aktualizacja Wtorek, 12 września 2023 (19:15)
Agnieszka Chylińska to polska piosenkarka, jurorka w talent show, felietonistka, autorka tekstów i książek dla dzieci. Urodziła się 23 maja 1976 w Gdańsku.
Agnieszka Chylińska - najważniejsze informacje
Agnieszka Chylińska /materiały prasowe

Agnieszka Chylińska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  23.05.1976

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Krzysztof Krysiak
 • Zawód:

  muzyk

 • Produkcje:

  • "Niania"
 • Albumy:

  • "Modern Rocking"
 • Nagrody:

  Nagroda Muzyczna "Fryderyk”, Eska Music Awards, Telekamery

Agnieszka Chylińska to polska piosenkarka, jurorka w talent show, felietonistka, autorka tekstów i książek dla dzieci. Urodziła się 23 maja 1976 w Gdańsku.

Życiorys

Agnieszka Chylińska już jako dziecko wykazywała skłonności artystyczne. W wieku 6 lat zaczęła pisać swoje pierwsze wiersze, a w szkole średniej pojawił się pierwszy sukces muzyczny – zajęła 3. miejsce na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Starogardzie Gdańskim. W drugiej klasie liceum postanowiła porzucić naukę na rzecz muzyki, co nie spodobało się jej ojcu. W efekcie Agnieszka Chylińska została zdana na siebie i nie mogła liczyć na pomoc od rodziców - Barbary i Andrzeja Chylińskich.

Piosenkarka ma starszego brata – jest nim Wawrzyn „Variena” Chyliński, perkusista metalowy, który grał grupach Damnation, Forest of Impaled oraz Against the Plagues. To właśnie Wawrzyn zaszczepił w Agnieszce miłość cięższych brzmień i słuchania Iron Maiden czy Led Zeppelin.

Kariera

Podczas Festiwalu Piosenki Francuskiej w Starogardzie Gdańskim Chylińska poznała członków zespołu Second Face, do którego dołączyła jako wokalistka. Następnie związała się z zespołem Skawalker przemianowanym wkrótce na O.N.A. W 1995 roku wydali oni pierwszy album pod nazwą „Modlishka”, dzięki któremu kariera Chylińskiej nabrała rozpędu, a ona sama zyskała rozgłos.

W tym samym roku została wyróżniona Nagrodą Telewizji Polskiej w kategorii „Muzyczna indywidualność”. W następnych latach razem z zespołem wydali cztery albumy: „Bzzzzz”, „T.R.I.P.”, „Pieprz” oraz „Mrok”. Największymi hitami stały się takie utwory jak „Kiedy powiem sobie dość”, „To naprawdę już koniec”, „Jestem silna”, „Ciągle Ty”. W 2003 roku zespół O.N.A. zakończył działalność z powodów „rozbieżności artystycznej”.

Agnieszka Chylińska stworzyła własny zespół, który nazwała swoim nazwiskiem. W 2004 roku wydała z nim album „Winna”, a dwa lata później zdecydowała się zakończyć działalność muzyczną z tym składem. Dopiero w 2009 r. artystka wydała swój solowy debiutancki longplay zatytułowany „Modern Rocking”. W 2016 roku wyszła płyta „Forever Child”, a dwa lata później „Pink Punk”. Agnieszka Chylińska za swoją pracę i pasję była niejednokrotnie nagradzana prestiżowymi nagrodami takimi jak Fryderyki czy Eska Music Award.

Życie prywatne

Pierwszym mężem Agnieszki Chylińskiej był Krzysztof Krysiak, którego poznała na imprezie u Roberta Gawlińskiego, kiedy miała 20 lat. Para wzięła ślub w 2002 roku. Ich małżeństwo przetrwało zaledwie 16 miesięcy.

Z kolei o drugim mężu Chylińskiej wiadomo niewiele – ma na imię Marek, jest informatykiem i dzięki temu, że pracuje z domu, może zajmować się dziećmi. Wzięli ślub w 2010 roku i doczekali się trojga dzieci: Ryszarda (ur. 2006), Estery (ur. 2010) oraz Krystyny (ur. 2013).

Poza działalnością muzyczną Agnieszka Chylińska jest również postacią telewizyjną. Od 2008 roku jest związana z programem „Mam talent”, gdzie nieprzerwanie zasiada w jury. Prowadziła również audycję „Wszystkie numery Agnieszki Chylińskiej” w RMF FM. Dodatkowo artystka pisze książki dla dzieci.

Agnieszka Chylińska - Wiadomości

Agnieszka Chylińska - Zdjęcia