Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

​Kim jest nowy prowadzący „Mam talent!”? Tego o nim nie wiecie...

Michał Kempa został oficjalnie przedstawiony jako następca Szymona Hołowni w programie „Mam talent!”. Komik i stand-uper za swoich studenckich czasów miał zupełnie inny pomysł na życie…

Przez 12 edycji programu „Mam talent!” Marcin Prokop i Szymon Hołownia tworzyli zgrany duet prowadzących. Jednak z czasem Szymona wciągnęła polityka. Wiele osób podejrzewało, że po ubiegłorocznych wyborach prezydenckich straci zapał, jednak Hołownia postanowił dalej rozwijać się w tym kierunku i konsekwentnie buduje zaplecze polityczne z myślą o wyborach parlamentarnych za 2 lata. 

Kiedy stało się jasne, że do „Mam talent!” już nie wróci, producenci zaczęli szukać jego następcy. 13. edycja programu ma być mocnym punktem jesiennej ramówki TVN-u, więc czasu nie zostało zbyt wiele. Oczywiście, jak podkreśla Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN, los programu zależy od sytuacji pandemicznej w kraju. Ekipie bowiem zależy na tym, by nagrania odbywały się z udziałem publiczności. Jak wyznał w rozmowie z Wirtualnymi Mediami:

Kim jest nowy prowadzący "Mam talent!"?

Reklama

Wybór padł na komika i stand-upera Michała Kempę, opromienionego zwycięstwem w emitowanym w Polsacie programie "Stand up. Zabij mnie śmiechem" w 2010 roku. Jak wyznał w rozmowie z Pudelkiem jeden z bliskich współpracowników dyrektora programowego TVN-u Edwarda Miszczaka, była to dość rozpaczliwa decyzja: 

Michał Kempa sam siebie definiuje jako komik. Jak wyznał, to określenie najbardziej przypadło mu do gustu:

Tego nie wiecie o Michale Kempie...

Co ciekawe, w czasach studenckich miał inny pomysł na życie. W 2012 r. ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Tematem jego pracy magisterskiej były "Materialno-prawne aspekty warunkowego umorzenia postępowania karnego".

Urodzony w Bielsku-Białej komik nie rozpoczął jednak pracy w wyuczonym zawodzie. Stworzył za to projekt "Michał Kempa i diapazony", z którym objeżdżał z sukcesem festiwale i konkursy kabaretowe, zawsze kończąc rywalizację w ścisłej czołówce. 

W 2014 roku rozpoczął swoją przygodę z mediami. Zaczął od Rock Radia, dla którego przygotowywał materiały na potrzeby audycji „Książę i żebrak”. Z czasem nabrał śmiałości i został współprowadzącym audycji "Pyta Nie Na Śniadanie". 

Bywał także w TVP1, gdzie współprowadził program „Lubię to”, a 2016 roku wpadł do TVN-u na roast Michała Szpaka. Bywał również częstym gościem „Szkła kontaktowego”. 

Prowadzenie „Mam talent!” nie będzie więc jego telewizyjnym debiutem. Zresztą nawet gdyby zdarzyły się potknięcia, zatuszuje je Marcin Prokop, jeden z najbardziej doświadczonych prowadzących w polskim show biznesie. 

O tym, jak wypadną w duecie, przekonamy się już na początku września. 


Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »