Reklama

Paulina Młynarska

Paulina Młynarska urodziła się 15 listopada 1970 roku w Warszawie. To dziennikarka, prezenterka radiowa i telewizyjna, felietonistka, nauczycielka jogi, a dawniej aktorka. Określa się jako feministka. Co jeszcze wiadomo o Młynarskiej?
Paulina Młynarska - najważniejsze informacje
Paulina Młynarska /AKPA

Paulina Młynarska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  15.11.1970

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  dziennikarka

 • Produkcje:

  • "Złotopolscy",
  • "Niania"
Paulina Młynarska urodziła się 15 listopada 1970 roku w Warszawie. To dziennikarka, prezenterka radiowa i telewizyjna, felietonistka, nauczycielka jogi, a dawniej aktorka. Określa się jako feministka. Co jeszcze wiadomo o Młynarskiej?

Młodość

Paulina Młynarska jest owocem miłości znanego artysty – Wojciecha Młynarskiego oraz aktorki Adrianny Godlewskiej. Ma starszą siostrę Agatę i młodszego brata Jana. 

Dzieciństwo i okres dorastania Młynarskiej wcale nie były usłane różami. Rodzeństwo po śmierci ojca zdecydowało się udzielić wywiadu, w którym wyznali, że słynny poeta cierpiał na chorobę dwubiegunową. Niełatwe relacje z ojcem przyczyniły się do powstania traum i na zawsze odbiły piętno na psychice Młynarskiej. Dopiero jako nastolatka dowiedziała się, dlaczego jej ojciec w jednej chwili potrafi się tak diametralnie zmienić.

Początki kariery

Na planie filmowym pojawiła się, mając zaledwie 14 lat. Zagrała wówczas główną rolę w filmie Andrzeja Wajdy zatytułowanym „Kroniki wypadków miłosnych”. Dopiero jako dorosła osoba wyznała, że praca nad tym filmie była dla niej traumatycznym przeżyciem – kręcenie scen rozbieranych i erotycznych wiązało się z ogromną presją, a nawet odurzaniem środkami uspokajającymi. 

W wieku 16 lat wyemigrowała do Francji, gdzie znalazła się w obsadzie serialu erotycznego „Różowa seria”. Dodatkowo wystąpiła w kilku reklamach oraz filmie „Valmont”. W 1992 r. wróciła do Polski i kontynuowała karierę aktorską. Pojawiła się w takich produkcjach jak: „Panny i Wdowy”, „Do widzenia wczoraj. Dwie krótkie komedie o zmianie systemu”, „Wirus”, „Bar Atlantic”, „Złotopolscy” czy „Niania”. 

Rozwój kariery

Aktorstwo porzuciła na rzecz dziennikarstwa, które okazało się największą jej pasją. Pierwsze kroki w tym zawodzie stawiała w Inforadio, które obecnie znane jest pod nazwą radio TOK FM. Oprócz tego była reporterką w takich stacjach jak: RMF FM, Radio ZET, Polskie Radio oraz francuskie radio publiczne France Culture.

Przygodę jako prezenterka telewizyjna rozpoczęła w programie „Encore plus Libre” na antenie France 2, a następnie była prowadzącą i reporterką w „Interwencji” emitowanej na antenie Polsat. W latach 2005-2007, 2008-2009 i 2011-2015 razem z Dorotą Wellman prowadziła program „Miasto kobiet”.Paulinę Młynarską widzowie mogą kojarzyć również z programów: „Kobieta Cafe”, „Męski punkt widzenia” (Polsat) oraz „Żądło” (TVN Style). Od 2017 r. prowadzi program „Polacy z wyboru”. 

Inne przedsięwzięcia

Paulina Młynarska wydała osiem książek i jest współautorką pięciu tytułów. Oprócz tego prowadzi zajęcia z jogi oraz medytacji, a także warsztaty #miejscemocy, gdzie współorganizuje dla kobiet relaksacyjne wycieczki do Azji. 

Życie prywatne

Paulina Młynarska stawała na ślubnym kobiercu cztery razy i żadne jej małżeństwo nie przetrwało. Z pierwszym partnerem, Pawłem Naumanem, doczekała się córki Alicji (ur. 1992). W 2018 r. przeprowadziła się na Kretę. W 2021 r. poddała się podwójnej mastektomii w celach profilaktycznych – wykryto u niej ryzyko zachorowania na nowotwór piersi.

Paulina Młynarska - Wiadomości

Paulina Młynarska - Zdjęcia