Reklama
Reklama

Szczęśliwe wieści z domu Wałęsów. Ten dzień właśnie nadszedł. Gratulacje spływają z całej Polski

Lech Wałęsa świętuje swoje 80. urodziny. Parę dni przed okrągłym jubileuszem wyjątkowy prezent przygotowali dla niego mieszkańcy Lądka-Zdroju, a dziś w sieci pojawia się mnóstwo wpisów z życzeniami i gratulacjami dla laureata Pokojowej Nagrody Nobla. Padło wiele ważnych deklaracji i emocjonalnych wyznań.

Radosne wieści z domu Lecha Wałęsy i jego małżonki. Czekali na to od dawna

Choć Lech Wałęsa od lat pozostaje na emeryturze i oficjalnie nie pełni żadnej funkcji publicznej, wciąż budzi w naszym kraju ogromne emocje. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla nadal ochoczo angażuje się ponadto w różne przedsięwzięcia, o których informuje za pomocą swoich mediów społecznościowych.

Gdańszczanin uznawany jest na całym świecie za legendę Solidarności i ojca przemian ustrojowych w dawnym Bloku Wschodnim. Od lat zarabia, jeżdżąc po świecie i wygłaszając wykłady na zagranicznych uczelniach. Co znacząco pomaga Wałęsie w dorabianiu do rzekomo skandalicznie niskiej emerytury.

Reklama

Ostatnio były prezydent skupia się na podróżach po różnych rejonach Polski. W ciągu kilkunastu miesięcy Wałęsie udało się odwiedzić m.in.: Lądek-Zdrój, Warszawę czy Kaszuby. Pozostaje też na bieżąco z nowinkami technologicznymi i jest niezwykle aktywny w mediach społecznościowych.

Lech Wałęsa skończył 80 lat

Niedawno przywódca Solidarności chwalił się w sieci wyjątkowym kotletem, który parę dni przed 80. urodzinami sprezentowali mu mieszkańcy Lądka-Zdroju: "Poranek przedurodzinowy w Lądku Zdroju - Alhambra i tort à la schabowy" - wyjaśnił Wałęsa na Facebooku.

W piątek 29 września Lech Wałęsa mógł już oficjalnie świętował swój okrągły jubileusz. Polityk, który urodził się 1943 roku, skończył właśnie 80 lat! Z tej okazji na jego facebookowym profilu pojawił się okazjonalny wpis:

"LW 80 - minęło i jeszcze jest" - napisał Laureat Pokojowej Nagrody Nobla,

Gwiazdy składają życzenia Lechowi Wałęsie

W mediach społecznościowych z tej okazji zaroiło się od mnóstwa postów z życzeniami i gratulacjami dla jubilata. Wśród komentujących są nie tylko fani Lecha Wałęsy, ale także najwybitniejsi przedstawiciele świata kultury i polityki. Serdeczne życzenia przekazał liderowi "Solidarności" prezydent Warszawy - Rafał Trzaskowski.

"80 lat kończy dziś Lech Wałęsa. Człowiek, który ogromną część swojego życia poświęcił walce o wolność i solidarność. Panie Prezydencie - obiecujemy, że będziemy tych wartości pilnować. Zawsze" - zadeklarował.

"Panie prezydencie 100 lat! Wolności i demokracji, o które Pan walczył całe życie! A bez Pani Danuty to by się nie udało!" - napisała na swoim profil Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Na Instagramie nie mogło oczywiście zabraknąć także życzeń od Moniki Olejnik. Prowadząca "Kropkę nad i" skierowała życzenia także do małżonki byłego prezydenta.

"Czy pamiętacie jak Bono wspierał Lecha Wałęsę? Spotkanie w Gdańsku jak zwykle czułe. Nasze rozmowy to od lat serial emocji, ale zawsze się szanowaliśmy. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla, prezydent Lech Wałęsa ma dzisiaj urodziny! Dużo zdrowia Panie Prezydencie. Serdeczne życzenia dla Pana i Pani Danuty A wieczorem zapraszam" - czytamy pod wspólnym zdjęciem dziennikarki i jubilata.

Swoje zdjęcie ze świętującym urodziny politykiem udostępnił także Michał Żebrowski. Co w sumie nie powinno jakoś szczególnie dziwić, bo aktor uwielbia komentować sprawy polskiej polityki. Ostatnio zwrócił się za pomocą Instagrama do innej znanej twarzy, czyli Jarosława Kaczyńskiego. Tamten post był jednak zdecydowanie mniej przyjacielski.

Zobacz też:

Lech Wałęsa na dniach obchodzi 80. urodziny. Najnowsze zdjęcie zaszokowało 

Były premier Leszek Miller narzekał na emeryturę z ZUS-u. Posiada wielki majątek

Lech Wałęsa przyłapany pod kościołem. "Hojnie" obdarował potrzebującą

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Lech Wałęsa | Danuta Wałęsa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy