Reklama
Reklama

Zaskakujące wieści od Lecha Wałęsy na urodziny. Ludzie nie wierzą w to, co widzą

Były prezydent RP Lech Wałęsa już na dniach będzie obchodzić 80. urodziny. W związku z tą okazją dawna głowa państwa organizuje specjalną galę urodzinową i aktywnie podróżuje po Polsce. W jednym z odwiedzanych miejsc Wałęsa zaskoczyła nietypowa niespodzianka. Pokazany publicznie widok wręcz zaszokował jego wielbicieli.

Lech Wałęsa dawno temu przeszedł na emeryturę, ale wciąż budzi wielkie emocje w narodzie i jest daleki od leniwego egzystowania gdzieś na obrzeżach życia publicznego. Sam były prezydent tłumaczy swoją dużą aktywność zawodową niewystarczająco wysoką emeryturą, do której musi notorycznie dorabiać. Wyraźnie widać też jednak, że spotkania z Polakami sprawiają mu dużą satysfakcję, podobnie jak korzystanie z oferowanych mu luksusów. Nie tak dawno 79-latek korzystał choćby z uroków kąpieli a la Kleopatra.

Reklama

Urodziny Lecha Wałęsy - będzie wielka gala

Nie brakowało więc powodów, by stali obserwatorzy profilu Wałęsy na Facebooku uważnie wyczekiwali na kolejne zaskakujące podarki składane na ręce byłego prezydenta. Zwłaszcza, że już 29 września będzie on obchodził okrągłe, 80. urodziny. Urodzony w Popowie mężczyzna planuje z tej okazji coś specjalnego, o czym poinformował właśnie za pomocą mediów społecznościowych. W środę popołudniu pochwalił się zdjęciami ze spotkania z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz i swoim synem - Jarosławem Wałęsą.

Szczegóły przedsięwzięcia nie są póki co znane, ale z pewnością nie będzie to skromna uroczystość, skoro zaangażowały się w nią władze miasta. Zresztą wystarczy przypomnieć, że na 75. urodzinach Wałęsy organizowanych w Operze Bałtyckiej zjawiło się aż pół tysiąca gości. Tym razem może być ich wcale nie mniej.

Lech Wałęsa z tortem, jakiego świat nie widział

Zanim dojdzie jednak do oficjalnego świętowania, Lech Wałęsa otrzymał specjalny prezent od swoich fanów z Lądka Zdroju. Na bazie samych zdjęć można by się pomylić, że pracownicy wręczyli byłemu prezydentowi... pojedynczy kotlet schabowy z wbitymi świeczkami. Ale w tym wypadku pozory zdecydowanie mylą.

"Poranek przedurodzinowy w Lądku Zdroju - Alhambra i tort a'la schabowy" - wyjaśnił Wałęsa na Facebooku.

Niestety, nie podał żadnych szczegółów na temat składników tego niezwykłego deseru. Nie podzielił się też opinią, czy mu smakowało. Większość fanów Lecha Wałęsa była jednak zachwycona prezentem. W komentarzach posypało się też od życzeń zdrowia i szczęścia:

  • "Zdrowia i spełnienia marzeń, Panie Prezydencie";
  • "100 lat w zdrowiu I szczęściu, Panie Prezydencie";
  • "Zdrówka i szczęśliwości, Panie Prezydancie";
  • "Sto lat. W zdrowiu. Żeby jeszcze było normalnie" - pisali internauci.

Lech Wałęsa ochoczo podróżuje po Polsce

Były prezydent na przestrzeni ostatnich miesięcy wyjątkowo często podróżował po Polsce. Oprócz Lądka Zdroju odwiedził także Somonino, Warszawę czy Kaszuby, w międzyczasie wracając do swojego rodzinnego Gdańska. Cóż, w tej sytuacji wypada tylko życzyć dalszej pasji do podróżowania z okazji zbliżających się urodzin.

Zobacz też:

Leszek Miller żali się na niską emeryturę. Właśnie policzyli jego majątek - szok

Smutne wieści od Lecha Wałęsy. Pożegnał bliską mu osobę

Niewesoło w domu Wałęsów. Potwierdziły się plotki

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Lech Wałęsa | Jarosław Wałęsa
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy