Reklama
Reklama

Lech Wałęsa niemal podwoił emeryturę, ale i tak musi dorabiać. Padły konkretne kwoty

Lech Wałęsa (79 l.) emerytem jest od ponad dekady, a mimo to nie ma życia szczęśliwego seniora, otoczonego gromadką wnuków. Mężczyzna stale musi dorabiać. W najnowszym wywiadzie wyznał, ile wynosi jego świadczenie. Porażająco niskie?

Lech Wałęsa musi dorabiać do emerytury

W najnowszym wywiadzie, którego Lech Wałęsa udzielił w programie "Politycy od kuchni", polityk wyznał, ile wynosi jego emerytura. To właśnie przez nią były prezydent Polski nie może cieszyć się czasem spędzanym z wnukami, ponieważ zamiast zabawiać maluchy, musi pracować.

W rozmowie z Piotrem Lekszyckim i Kamilem Szewczykiem Lech Wałęsa wypowiedział się na temat emerytury. Wyznał też, że musi dorabiać, bo pieniędzy jest za mało. Ku zdziwieniu wielu, Lech Wałęsa emeryturę ma większą niż przeciętny obywatel. Jego świadczenie wynosi blisko 11 tysięcy złotych.

Reklama

Lech Wałęsa nie zawsze mógł liczyć na taką emeryturę

"Ale to od niedawna, gdzieś od pół roku, wcześniej to było 5-6 tys. Teraz jest trochę lepiej, ale wszystko podrożało, więc mniej więcej jest to samo" - żalił się Wałęsa w programie "Politycy od kuchni".

Aby dorobić trochę grosza, Lech Wałęsa jeździ po świecie z wykładami!

Lech Wałęsa tłumaczy, czemu dalej jest aktywny zawodowo

"Robię to dlatego, żeby trochę zarobić, bo nie mam. Ja nie dbam o pieniądze, w ogóle mnie to nie obchodziło, ale to mi wystarczało jakoś, a teraz mi nie starcza, to muszę dorobić" - wyznał i dodał, że finansowo stara się wspierać swoje dzieci.

"Kto ma pszczoły ten ma miód, kto ma dzieci ten ma trud" - zażartował, ale szybko podkreślił, że dzieci są samodzielne. Pomoc to wyraz jego dobrej woli i zaangażowania w relacje z pociechami, nie obowiązek wynikający z braku chęci do pracy czy wykształcenia.

Lech Wałęsa dba o zdrowie. Lubi korzystać z usług sanatorium

Lech Wałęsa bardzo dba o swoje zdrowie. Kiedy tylko może, odwiedza sanatoria i miejscowości uzdrowiskowe. Chce utrzymać organizm w dobrej formie.

Niedawno były lider legendarnej "Solidarności" ponownie pojawił się w Lądku Zdrój. Dolnośląska miejscowość należy do jednego z ulubionych kierunków twórcy "Solidarności".

Polityk miał tam okazję relaksować się, korzystając z przeróżnych zabiegów oraz masaży wirowych czy kąpieli siarczkowo-wirowych. Niektóre zabiegi relacjonował w social mediach! Na jednym z zamieszczonych zdjęć 79-latek pokazał się podczas... kąpieli perełkowej.

"Uzdrawiające zabiegi w Lądku Zdrój. W Wojciechu, tu ratował zdrowie i nabierał sił" - można przeczytać pod postem byłego prezydenta.

"Dużo zdrowia", "Proszę dbać o siebie", "Jest Pan naszym narodowym skarbem" - pisali fani w komentarzach, zachwycając się niecodziennym zdjęciem. 

Czytaj też:

Maria Wiktoria Wałęsa przed laty była gwiazdą show-biznesu. Nie trafiła z dwoma biznesami

Lech Wałęsa na gali otaczał się kobietami i alkoholem. Niestety, bez Danuty u boku

Zwlekała z wizytą u lekarza. Usłyszała: Od śmierci dzielą panią 24 godziny

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Lech Wałęsa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy