Reklama
Reklama

Już nie poprowadzi "Pytania na śniadanie"! To pierwsze zmiany za "rządów" Joanny Kurskiej

Od 6 września nową szefową "Pytania na śniadanie" została Joanna Kurska. Żona byłego prezesa TVP, Jacka Kurskiego, nie ogłosiła na razie żadnych oficjalnych zmian w porannym programie Dwójki. A jednak portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że Robert El Gendy odchodzi i przestanie być jednym z prowadzących śniadaniówkę Telewizji Polskiej. Co dokładnie się stało?

Zmiany w "Pytaniu na śniadanie"

Robert El Gendy związany jest z Dwójką od 2018 roku. Początkowo prowadził "Pytanie na śniadanie" u boku Tamary Gonzalez Perea, a po jej odejściu w 2020 roku towarzyszyły mu inne dziennikarki m.in. Izabela Krzan czy Joanna Opczowska. 17 września Wirtualnemedia.pl przekazały, że Robert El Gendy odchodzi z zespołu PnŚ. 

Reklama

Aktualnie prowadzącymi poranny program TVP są: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, Ida Tomaszewska i Tomasz Wolny, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander SikoraIzabella Krzan i Tomasz Kammel oraz Małgorzata OpczowskaŁukasz Nowicki. Czasami możemy również zobaczyć w tej roli Aleksandrę Grysz.

Odchodzi prowadzący "Pytanie na śniadanie"

Ostatnio Robert El Gendy coraz rzadziej pojawiał się na ekranie. Jak podaje źródło cytowane przez Wirtualnemedia.pl, widzowie "Pytania na śniadanie" są przyzwyczajeni do stałych par i nie lubią rotacji wśród prowadzących. 

Okazuje się, że Robert chce teraz skupić się na sobie i swoich pasjach. Planuje rozwijać się jako aktor! Widzowie mogą go kojarzyć z serialu kryminalnego TVP "Komisarz Alex". 

Ta zmiana nie oznacza jednak, że zupełnie porzuca dziennikarstwo. Wciąż chce współpracować z Telewizją Polską, z którą jest już związany prawie 22 lata!

Nadal będzie prowadził programy sportowe i pasmo "Wstaje dzień" nadawane w TVP Info. A jesienią będzie go można zobaczyć podczas relacji z mundialu w Katarze. 

Pierwsze zmiany Joanny Kurskiej?

Odejście El Gendy to pierwsza zmiana, jaka nastąpiła odkąd szefową "Pytania na śniadanie" została Joanna Kurska. Przypomnijmy, że wcześniej na tym stanowisku była Aleksandra Zawłocka. 

Kurska w rozmowie z Wirtualnemedia.pl mówiła, że wcześniej nie chciała pracować w Telewizji Polskiej, ponieważ prezesem był jej mąż. Wszystko się zmieniło, gdy nieoczekiwanie odwołano Jacka Kurskiego, a na jego miejsce zatrudniono Mateusza Matyszkowicza.

"Całe moje życie zawodowe związane jest z telewizją - to moja pasja i kompetencja. W nowej sytuacji przyjęłam więc propozycję pracy przedstawioną mi przez prezesa TVP i cieszę się, że pokieruję jednym z najważniejszych programów TVP2" - wyznała Kurska.

***

Zobacz także:

Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP! Zastąpi go Mateusz Matyszkowicz

Joanna Kurska chce, żeby "Pytanie na śniadanie" wyprzedziło "Dzień dobry TVN" pod względem oglądalności

Mateusz Matyszkowicz nowy prezes TVP przestał o siebie dbać?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Kurska | "Pytanie na śniadanie" | Robert El Gendy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy