Reklama

Katarzyna Cichopek

Aktorka, tancerka i prezenterka telewizyjna Katarzyna Cichopek urodziła się 7 października 1982 roku w Warszawie. Jak potoczyła się jej kariera i życie osobiste?
Katarzyna Cichopek - najważniejsze informacje
Katarzyna Cichopek zdradza sekret szczupłej sylwetki /Kurnikowski /AKPA /AKPA

Katarzyna Cichopek - najważniejsze informacje

Aktorka, tancerka i prezenterka telewizyjna Katarzyna Cichopek urodziła się 7 października 1982 roku w Warszawie. Jak potoczyła się jej kariera i życie osobiste?

Życiorys

Katarzyna Cichopek była bardzo żywiołowym dzieckiem i już od najmłodszych lat wykazywała się kreatywnością: śpiewała i recytowała wierszyki. W efekcie rodzice zapisali ją na zajęcia dodatkowe z tańca, lekcje muzyki oraz posłali do szkoły sportowej.

Już w wieku 12 lat brała udział w zajęciach teatralnych organizowanych przez Teatr Ochoty. Skończyła LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Warszawie o kierunku muzycznym. Po maturze studiowała psychologię stosunków międzykulturowych na Wydziale Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jej praca magisterska dotyczyła ruchu New Age.

Kariera

W 1997 roku zadebiutowała na srebrnym ekranie w serialu „Boża Podszewka”. Chociaż rola była niewielka i nazwisko Cichopek nie pojawiało się nawet w napisach końcowych, to dzięki temu serialowi zaczęła się jej przygoda z aktorstwem. Na plan popularnego serialu „M jak Miłość” trafiła w wieku 17 lat i od tamtej pory wciela się w postać sympatycznej Kingi.

To właśnie dzięki tej postaci Katarzyna Cichopek stała się rozpoznawalna – pojawiły się wówczas pierwsze zaproszenia do programów rozrywkowych od Szymona Majewskiego, Kuby WojewódzkiegoEwy Drzyzgi czy Niny Terentiew. Kolejnym przełomem w karierze Cichopek był udział w programie „Taniec z Gwiazdami” w 2005 roku.

Aktorka wygrała drugą edycję show, kryształową kulę oraz 100 tysięcy złotych. W 2007 roku razem z Marcinem Hakielem reprezentowała Polskę w pierwszym Konkursie Tańca Eurowizji w Londynie. Para zajęła ostatecznie czwarte miejsce.

Poza „M jak Miłość” aktorka wystąpiła w takich serialach jak „Na dobre i na złe”, „Daleko od noszy”, Ojciec Mateusz”, „Na sygnale” i „Tancerze”. Na deskach teatru zadebiutowała dopiero w 2010 roku w spektaklu Teatru Kamienica pt. „Testament cnotliwego rozpustnika” w reżyserii Emiliana Kamińskiego.

Katarzyna Cichopek działa także jako prezenterka telewizyjna. W 2007 roku razem z Krzysztofem Ibiszem prowadziła program „Jak Oni Śpiewają”. Ma na swoim koncie również program „Sexy Mama”, gdzie przekonywała kobiety, że powinny zadbać o siebie, swoje samopoczucie i pewność siebie. A ostatnio robi karierę jako współprowadząca "Pytania na śniadanie", gdzie zbliżyła się z Maciejem Kurzajewskim. Spod jej pióra wyszły również trzy poradniki „Szkoła tańca”, „Sexy Mama. Bo jesteś kobietą” oraz „Sexy Mama. Jedz, chudnij i ciesz się sobą!”.

Życie prywatne

W 2008 roku Cichopek wyszła za swojego tanecznego partnera, Marcina Hakiela. Ich miłość rodziła się w blasku fleszy, przez co nie brakowało złośliwych komentarzy, że aktorka udaje uczucie, by zdobyć sympatię widzów. Panna młoda miała suknię ślubną zaprojektowaną przez Macieja Zienia, a uroczystość relacjonowały media z całej Polski.

Małżeństwo doczekało się dwojga dzieci: Adama (ur. 2009) oraz Heleny (ur. 2013). Pociechy pary wychowywane są z dala od show-biznesu, nawet na portalach społecznościowych aktorka nie pokazuje ich twarzy. W 2022 roku Katarzyna Cichopek wyjawiła, że rozwodzi się z Marcinem Hakielem. Wiele osób zastanawiało się, jakie były powody tej decyzji.

Na początku października wyszło na jaw, że aktorka jest w związku z Maciejem Kurzajewskim. Związek pary wywołał olbrzymie poruszenie w mediach, gdy szczegóły romansu zdradziła była żona dziennikarza - Paulina Smaszcz.

Katarzyna Cichopek - Wiadomości

Katarzyna Cichopek - Zdjęcia

Katarzyna Cichopek - Wideo