Reklama

Tomasz Kammel

Tomasz Kammel od lat jest ulubieńcem widzów. Jako prezenter telewizyjny i dziennikarz często jest obecny na ekranach naszych odbiorników, a dzięki swojej popularności kilkukrotnie wystąpił również w filmach, grając… znanego prezentera telewizyjnego. Skąd znamy Tomasza Kammela i jak rozwijała się jego kariera?
Tomasz Kammel - najważniejsze informacje
Tomasz Kammel /Agencja FORUM

Tomasz Kammel - najważniejsze informacje

Tomasz Kammel od lat jest ulubieńcem widzów. Jako prezenter telewizyjny i dziennikarz często jest obecny na ekranach naszych odbiorników, a dzięki swojej popularności kilkukrotnie wystąpił również w filmach, grając… znanego prezentera telewizyjnego. Skąd znamy Tomasza Kammela i jak rozwijała się jego kariera?

Dzieciństwo

Urodzony 12 lipca 1971 r. w Cieplicach Tomasz Kammel wychowywał się z matką. Jego ojciec, Bronisław Kamel, zaledwie rok po narodzinach syna opuścił rodzinę i wyjechał do RFN (dzisiejsze Niemcy), gdzie zmienił imię i nazwisko na Christian Kammel – w 2004 r. tę samą korektę nazwiska przeszedł Tomasz. Po latach ojcu i synowi udało się naprawić relacje.

Tomasz Kammel uczęszczał do szkoły mistrzostwa sportowego w Karpaczu i trenował narciarstwo alpejskie. Jest absolwentem germanistyki.

Związki

Tomasz Kammel przez lata był związany z Katarzyną Niezgodą, wiceprezeską zarządu Banku BPH. Głośny związek zakończył się w 2015 r. Od tego czasu dziennikarz chroni swojej prywatności.

Kammel twierdzi, że raczej zostanie starym kawalerem. Jak mówi, nie potrafi być z kimś na dłuższą metę, dzielić każdy dzień i… wspólnie zamieszkać. Nie ma również dzieci.

Początek kariery

Dziennikarska kariera Tomasza Kammela rozpoczęła się już w trakcie studiów, gdy prowadził audycje radiowe w Muzycznym Radiu FM. Po przeprowadzce do Warszawy rozpoczął pracę w Radiu Wawa, a w 1997 r. przyjęto go do Telewizji Polskiej, gdzie zaczynał u boku Karoliny Korwin Piotrowskiej w magazynie „Filmidło”.

Szersza publiczność poznała go w 1998 r., kiedy Kammel został gospodarzem „Randki w ciemno”. W tamtym czasie występował również w porannym programie „Kawa czy herbata”?

Rosnąca popularność i krótkie rozstanie z TVP

Przyjemny głos i aparycja Kammela sprawiły, że dziennikarz otrzymywał coraz więcej propozycji zawodowych. Był prezenterem „Teleexpressu” i zaczął skłaniać się ku konferansjerce – prowadził liczne festiwale, m.in. w Sopocie i Opolu. Ta parada sukcesów została przerwana w 2007 r., gdy TVP ogłosiło rozwiązanie umowy z Kammelem. Mówiło się, że na tę decyzję wpłynął udział prezentera w emitowanym w stacji TVN „Tańcu z gwiazdami”.

Powrót

Zaledwie po kilku miesiącach Tomasz Kammel znów pojawił się na ekranie TVP m.in. w „Pytaniu na śniadanie”, ale już w 2008 r. publiczna telewizja znów go zwolniła. Tym razem Kammel postanowił poszukać szczęścia gdzie indziej i zatrudnił się w Polsacie. Tam w 2010 r. był współprowadzącym programu „Stand up. Zabij mnie śmiechem”.

W 2011 r. raz jeszcze zagościł w TVP i od 11 lat nieprzerwanie jest jej prezenterem. Od kilku lat widzowie mogą go oglądać jako prowadzącego program „The Voice of Poland”, „The Voice Kids” i „The Voice Senior”. W latach 2016–2018 był także kapitanem drużyny w teleturnieju „Kocham cię, Polsko!”.

Działalność pozatelewizyjna

Od samego początku kariery telewizyjnej Kammel prowadzi równolegle działalność poza szklanym ekranem. Pasjonuje go temat wystąpień publicznych i autoprezentacji. Publikuje książki o tej tematyce oraz wykłada dziennikarstwo telewizyjne na prywatnych uczelniach wyższych, szukając swoich następców. Od 2014 r. prowadzi również swój kanał na YouTube, gdzie opowiada o wystąpieniach publicznych i relacjach międzyludzkich.

Tomasz Kammel - Wiadomości

Tomasz Kammel - Zdjęcia

Tomasz Kammel - Wideo

  • Tomasz Kammel będzie uczył rozładowywania agresji!

    Środa, 3 września 2014 (10:08)
    "Jak gadać, żeby się dogadać" to tabletka na troski i nieporozumienia – zapowiada swój cykl w „Pytaniu na śniadanie” Tomasz Kammel. Znany dziennikarz przyjrzy się komunikacji...
  • Tomasz Kammel o zwolnieniu Uli Chincz

    Piątek, 29 sierpnia 2014 (10:50)
    Zmiany wśród par prowadzących „Pytanie na śniadanie”. Z porannym programem Dwójki pożegnała się Urszula Chincz - Tomasz Kammel stworzy duet z Marzeną Rogalską. Prezenter nie kryje...