Reklama
Reklama

Joanna Kurska z ambitnym planem. Ma zamiar... wyprzedzić TVN!

Odwołanie Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP uruchomiło całą lawinę zmian w telewizji publicznej i to nie tylko na najwyższych szczeblach. Nową szefową popularnego programu "Pytanie na śniadanie" została właśnie... Joanna Kurska. Jakie zadania czekają na nią w nowej pracy?

Jacek Kurski nie jest już prezesem TVP

Zaraz po tym jak Jacek Kurski został odwołany z funkcji prezesa TVP, a jego miejsce zajął "hipster prawicy" Mateusz Matyszkowicz, okazało się, że szeregi Telewizji Polskiej zasili Joanna Kurska!

Żona byłego szefa telewizji publicznej ma pracować przy programie "Pytanie na śniadanie". Jak powiedziała w rozmowie z "Super Expressem", otrzymała wiele słów wsparcia od znajomych, nawet tych, którzy związani są z konkurencyjnymi stacjami.

Reklama

Nowa dyrektorka dwójkowej "śniadaniówki" zjawiła się wczoraj na Woronicza, by ustalić nowe strategie i spędziła kilka godzin na rozmowach z zespołem odpowiedzialnym za poranny program TVP. Okazuje się, że cel jest jeden - pokonać TVN.

Mocne podstawy do sukcesu są już zbudowane, według badań wyników oglądalności opublikowanych przez portal Wirtualne Media, program "Pytanie na śniadanie" wyprzedza "Dzień dobry TVN" o prawie 1,3 % udziału w rynku, co przekłada się na ponad 30 tys. widzów!

"Pytanie na śniadanie" lepsze od "Dzień dobry TVN"

Czy Joanna Kurska będzie w stanie utrzymać to prowadzenie? Jej mąż nie ma wątpliwości:

"Bijecie konkurencję na głowę, a śmieszy mnie, że konkurencja próbuje rozpaczliwych gestów i ponosi klęskę. Ratują popularną śniadaniówkę, zatrudniając osoby znane z Instagrama czy mediów społecznościowych. To jednak tak nie działa. Ponieśli klęskę, bo liczą się kompetencje i poziom" - podsumował Kurski w rozmowie z "PnŚ", mając na myśli zapewnie zaangażowanie do "Dzień dobry TVN" Małgorzaty Rozenek-Majdan.

Do walki, nową szefową zagrzewa też Katarzyna Cichopek, która nie ukrywa zadowolenia z faktu, że obie panie będą miały okazję współpracować przy popularnej "śniadaniówce".

"Jeszcze nie tak dawno też byłam nowa w "Pytaniu na śniadanie" i dobrze wiem, jak ważne jest wsparcie w zespole. Ja życzę pani Joannie powodzenia i ufam jej doświadczeniu" - cytuje słowa celebrytki "Super Express".

Co dalej z Jackiem Kurskim?

Nie wiadomo jeszcze jaki los czeka Jacka Kurskiego. Do tej pory wszystko wskazywało na to, że były prezes nadal będzie współpracował z TVP, zmieni się tam tylko jego funkcja - takie wnioski można było wyciągnąć z informacji, które umieścił na Twitterze rzecznika Prawa i Sprawiedliwości. Radosław Fogiel wspomniał tam o "nowych zadaniach", które czekają na byłego szefa Telewizji Polskiej.

Teraz nieoficjalnie mówi się, że Kurski przymierzany jest do stanowiska ministra kultury. Możliwe też, że obejmie on funkcję szefa sztabu wyborczego PiS - podaje dziennik "Super Express". Jak na razie nie podano jednak żadnych oficjalnych informacji w tej sprawie.


Zobacz też:

Jacek Kurski załatwił żonie Joannie pracę w "Pytanie na śniadanie" 

Jacek Kurski dostanie nową fuchę? Piaseczny komentuje na gorąco

Mateusz Matyszkowicz: kim jest, PiS, rodzina, partia, żona, poglądy, dzieci

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy